Gözü kör aşk yok

Gözü kör aşk yok

Kadınların yüzde 59'u, erkeklerin ise yüzde 54'ü sevgili veya eşlerinin yüzünde kusur bulup 'düzeltilmesini' istiyor. İlk şikâyet konusu saç, ikincisi kırışıklık, üçüncüsü burun.

Aşkın gözü sanıldığı gibi kör değil! Kadınların ve erkeklerin büyük bir çoğunluğu sevgililerinin veya eşlerinin yüzlerinin kusurlu olduğunu düşünüp 'neşter' atıyor!

ABD Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Akademisi'nin yaptığı bir araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı. Araştırmaya göre insanların büyük bir kısmı sevgililerinin yüzlerindeki kusurları görmekle kalmıyor, bunları gidermek de istiyor. Kadınların yüzde 59'u, erkeklerin yüzde 54'ü sevgili veya eşlerinin yüzünde en az bir kusur olduğunu düşünüyor ve buna çare olarak estetik ameliyat yaptırmayı görüyor. Kadınlar, karşı taraftan gelen estetik yaptırma teklifine genel olarak daha sıcak bakıyor.

Sevginin kanıtı!

Özellikle de erkeğin ameliyat masraflarını üstlenmesi 'aşk kanıtı' olarak algılanıyor. Böyle bir teklife evet diyen kadınların sayısı erkeklerden iki kat fazla.

Kadınların yüzde 24'ü, erkeklerin ise yüzde 17'si sevgililerinin veya eşlerinin saçlarını beğenmiyor. Kadınların yüzde 9'u, erkeklerin yüzde 11'i karşı tarafın yüzündeki kırışıkları gidermek istiyor. Buruna gelince ise oran tam tersi. Kadınların yüzde 11'i, erkeklerin de yüzde 9'u sevgililerine burun ameliyatı yaptırmalarını tavsiye edebileceklerini söylüyor. Sevgilisinin gözünü, kulağını ve ağzını beğenmeme konusunda kadınlarla erkekler arasında eşitlik var.

Deneklerin yüzde 6'sı karşı tarafın ağzını, yüzde 5'i gözlerini, yüzde 4'ü kulaklarını kusurlu buluyor. Anket ABD'de, 738'i sevgilisi olan veya evli 1000 yetişkinle yapıldı.

Kaynak: Radikal


Yayın tarihi: 23.10.2004
843
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.