Geçmişim beni rahat bırak!

Geçmişim beni rahat bırak!

Kötü biten bir ilişki ya da can sıkıcı bir şekilde sona eren bir iş. Geçmişte yaşadığımız bazı olumsuzluklar ileriye dönük adımlar atmamızı engeller.

Kişisel gelişimimizi sürdürmek ve güzel şeyler yaşamak için geçmişi geride bırakıp geleceğe bakmamız gerekiyor.

Peşimizdeki hayaletler

Yaşadığımız kötü şeyler geride kalsa da onların hayaletleri bir türlü peşimizi bırakmaz. Biz yeni bir şeylerin olması için çabalasak da bu hayaletlerin gölgesi üzerimizde bir kara bulut misali dolaşmaya devam eder.

'Hala geçmişte mi yaşıyorum?'

Şu anda bir erkeğin hayatınıza girmesini istiyorsunuz fakat eskisinin yükleri hala omzunuzdayken onu aramak için hiçbir çaba sarf edemiyorsunuz. Bu aşamada kendinize geçmişle olan bağlantınızın ne derece kuvvetli olduğunu sormalısınız.

Geçmişi geride bırakıp hayatınızın her aşamasında ileriye doğru adım atmak için neler yapmanız gerektiğini sizin için derledik.

• Kendinize gerçekten ne istediğinizi sorun. Ne istediğinizi bulduktan sonra o isteğinizi gerçekleştirmek için tamamen ona konsantre olun. Örneğin 'Hayalimdeki adamla tanışmak istiyorum' diyorsanız bu cümlenin arkasından 'ama' veya 'eğer' kelimesiyle başlayan bir cümle daha kurmayın.

• Yaşamaya hakkınız olan güzellikleri elde etmek için harekete geçtiğinizde hiçbir şeyin yolunuza çıkmasına izin vermeyin.

• Geçmişte yaptığınız bütün hataları kabul edin ve kendinizi affedin. Her ne yaşadıysanız bunun geçmişte kaldığını hatırlatın kendinize.

• Geçmişte yaşadıklarınızı düşünmeye başladığınızı fark ettiğiniz an şu an hayatta yapmak istediklerinizi gözünüzün önüne getirin ve bugüne odaklanın.

• Geçmişin şimdiki hayatınızı etkilediğini düşündüğünüz sürece hiçbir anlamda gelişim sağlayamazsınız. Şu anda istediğiniz şeyi hak ediyorsunuz ve çok isterseniz onu elde edebilirsiniz buna inanın.
Yayın tarihi: 10.01.2007
1117
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.