Eski sevgilinizi özlüyor musunuz?

Eski sevgilinizi özlüyor musunuz?

Aradan uzun zaman geçti. Artık başka biriyle birliktesiniz. Ama onu unutamıyorsunuz. Acaba bunun sebebi bitmeyen aşkınız mı, yoksa düştüğünüz bazı tuzaklar mı?

Onunla ayrılmanızın üzerinden epey zaman geçti, hayatınıza başka erkekler girdi. Fakat tüm bunlara rağmen eski aşkınızı unutamıyor, birlikte geçirdiğiniz güzel gün­leri hatırlıyor, hatta bazen sanki suçluymuş gibi şimdiki sevgilinizi de üzüyorsunuz. Peki yaşadığınız bunalımın kökeninde ne ya­tıyor? Ve bundan nasıl kurtulabilirsiniz?

Özlüyorsunuz... Ama neyi?

Onunla paylaştığınız güzellikleri özlüyor­sunuz. Acaba bu özlemin sebebi artık hayatınızda olmaması mı, yoksa sizin matem tutup yeni güzellikler keşfetmekten kaçmanız mı? Her ilişki yaşandığı dönemde gü­zeldir. Siz aslında o erkeği değil, o dönemi özlüyorsunuz; tıpkı yaşlı bir adamın genç­liğini özlemesi gibi içinizdeki bu özlem kafanızı karıştırıyor, duygularınızı bulandırı­yor ve en önemlisi de bitmiş bir ilişkiye ka­fayı takıp yeni ilişkilere ve belki de bugün sizi çok daha fazla mutlu edebilecek erkeklere yelken açmanızı engelliyor. Yani bu öz­lem, size oldukça pahalıya mal oluyor.

Nostalji tuzaklarına dikkat!

Bu arada bazı nostalji tuzakları da işinizi iyice zorlaştırıyor. Bir kitap, bir koku, bir yemek, bir konser bileti sizi alıp eski günlere götürüyor. O yüzden bu tip nostalji tuzaklarına dikkat etmelisiniz. En iyisi ayrıl­dıktan sonra uzun bir süre birlikte gittiği­niz kafe ve restoranlardan, zamanında ver­diği hediyelerden uzak durun. Onun yeri­ne yeni yerler, yeni müzikler, yeni tatlar keşfetmeye ve en önemlisi de yeni erkek arkadaşınızın zevklerine ortak olmaya ça­lışın. Bu sizi sürüklendiğiniz umutsuz aşk rüzgarından kurtaracaktır.
Yayın tarihi: 23.10.2006
2073
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.