Eski sevgiliden dost olur mu?

Eski sevgiliden dost olur mu?

Aşklarını arkadaşlığa dönüştürebilen eski sevgililerin sayısı azalıyor. Peki ama neden? Siz de arkadaş kalamayız diyenlerden misiniz?

Güncellenme tarihi:
"Her şey bitti ama belki arkadaş kalabiliriz" bu, yıllardır ayrılan çiftlerin son konuşmalarında geçen bir cümledir. Fakat emin olun ki bunu başarabilen kişilerin sayısı çok azdır. Birkaç dakika içinde eski sevgiliniz olacak olan kız/erkek arkadaşınız hayatınızdan çıkıp giderken mutlaka 'Arkadaş olabilir miyiz?' şeklinde bir soru sormuştur.

Vicdan azabı mı?
Siz de yüksek ihtimalle bu soruya 'Neden olmasın?' şeklinde bir yanıt vermişsinizdir. Fakat bu diyalogun sonucunda 'gerçekten' arkadaş kalabilen eski sevgililerin sayısının ne kadar az olduğunu ve arkadaş olma önerisini sunan kişinin genelde ilişkiyi bitiren ve bu vicdan azabından kurtulmak için yollar arayan taraf olduğunu hatırlatmakta fayda var. Sevgilisini terk edenlerin en az yüzde 60'ı kız/erkek arkadaşına "arkadaş kalabilir miyiz?" sorusunu yöneltmiş ve sonuçta 'Evet' yanıtını almıştır.

Ona 'evet' yanıtını vermemizin nedeni aslında o insanın hayatında olan biteni öğrenmeye devam etme arzusudur. İki eski sevgilinin arkadaş olabilme ihtimali neredeyse imkansızdır. Çünkü içinde aşk barındırdığınız bir ilişkinin bitme nedenleri bundan sonra 'dostça' kuracağınız ilişkinin temelinde bazı çatlaklar yaratacak ve siz daha bir arkadaşlığın başında birtakım sorunlarla uğraşmak durumunda kalacaksınız demektir.

Bu konuya farklı bir pencereden bakmak gerekirse eski bir ilişkinin anılarından kurtulup yepyeni bir ilişkiye sağlıklı bir şekilde başlamanın en iyi yolu o kişiyi geçmişte bırakmaktır.

Yayın tarihi: 09.01.2008
2475
dahafazlası
YORUMLAR

Zaten dost olmayı basarılan ilişkiler çok nadir bitiyor bitenler ise ya aldatmadan yada aileler yüzünden bitiyor

Derya 12.01.2008 13:34:32

Eski sevgiliyle dost olmak diil mümkünse görüşmeyin.eski sevgili eski anılar eski mutluluklar ve acıyı beraberinde getirir.yeni bir hayat bile kuramazsınız kursanızda herşey yalan üzerine kurulur.ben eski sevgilimle 5 yıl önce ayrılmama rağmen hala yüzünü mecburiyetten görüyorum ve her yalnız kaldığımızda eski sayfala açılıyor.bu beni üzüyor onu bilemem.hala onu sevmesemde dost olmak imkansız çok denedik ama yapabilen warsa çok saçma neden uraşıolar ki dost olucak insan kalmadımı dünyada allaşkına

Yalan 13.01.2008 18:22:29

Ben hiç çevremde eskiden sevgili olupta şimdi dost olan tanımıyorum.banada eskiden bir şeyler hissetiğin bir ilişkide objektif olup arkadas olunacağına inanmıyorum.

Toprak 12.01.2008 13:32:59

Olmuyor malesef günümüzde herşey o kadar çabuk harcanıyor ki bırakın eski sevgiliyle dost olmayı, şimdiki sevgilinizle bile dost olamıyorsunuz oysa temelinde sevgi olmayan bi ilişki yürümez sevgili de olsa arkadaşda olsa, bizlerde sevgiye boşverip başka duygulara baktığımız için ne arkadaşlıklarımız ne aşklarımız uzun sürmüyor malesef....

Ela 10.01.2008 12:49:13

Bana göre de imkansız diye bir şey yoktur. yazılarınızı sık sık beğenerek okurum. bu yazıda imkansız kelimesini sert bir ifade veriyor. esneklik payı yoktur. benim hayatıma girenler çıkmıyor. dostlular sürüyor. çıkanlar kendiliğinden oluyor. Eski diye birşey yoktur.hep yenidir. yalnızca sevgili değildir. zaten sevgili olmakta iyi bir dostluk kurabilmektir. kişiden kişiye değişiyor olabilir. yani asıl sevgiliden iyi bir dost olunabilinir. güven kırılmamışsa.

Günay iyiköşker 09.01.2008 10:32:14
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.