Esiriniz değil sevgiliniz!

Esiriniz değil sevgiliniz!

İlk bakışta kusursuz gibi görünen, mutlu sona doğru giden ilişkiler, bir anda bitiverebilir. Suçu tamamen kadınlara atmak istemeyiz, ancak bu ani sonların sorumlusu çoğu zaman biziz, daha doğrusu sabırsız davranışlarımız.

Açık konuşmak gerekirse, ilişkiyi bir an önce ilerletmek yolundaki davranışlarımız, ne yazık ki ters tepki yaratıyor ve erkekleri paniğe sokuyor. "İlişkide aceleci davranmak zararlıdır. Etapları atlayarak bir an önce samimiyete ulaşılmaz" diyor psikolog James Houran. "Samimiyeti zorlamak, erkekleri sinirli ve şüpheci yapar, bu da ilişkinin sonunu getirebilir" diyor aynı uzman. Sevgilinizi paniğe sürüklemek istemiyorsanız, aşağıdaki önerilere kulak verin.

Eşyalarınızı onun evinde bırakmayın

"Onunla iki kez buluşmuştum, ama kafama yatmıştı. Tam bana göre biri olduğunu düşünürken, baktım ki birkaç hafta sonra özel eşyalarını evimde bırakmaya başladı. Bir gün banyoda bir paket ped buldum, başka bir gün salonda onun DVD'lerini, yatak odasında da birkaç kıyafetini... Kapının anahtarını ne zaman isteyeceğini merak etmeye başlamıştım. Sonra onunla buluşmaktan vazgeçtim" diyor 34 yaşındaki Sedat. Bazı özel eşyalarınızı onun evinde bırakmak size zararsız bir davranış olarak görünse de, erkeklerin çoğu bunu bir evcilik oyunu olarak değerlendirir. Hiçbir erkeğin erkenden bağlanmayı göze almayacağını düşünecek olursanız, evine yerleşmeye çalışmakla büyük bir hata yaptığınızı siz de görebilirsiniz. Evine eşyalarını bırakırsanız, düzenli olarak orada bulunmak istediğiniz mesajını verirsiniz. "Sevgiliniz, amacınızın, onun hayatında kalıcı bir rol kazanmak olduğunu düşünür. Hiçbir erkek, sizin sevgiliniz de, geleceği erkenden düşünmek istemez. Yani, siz sabırsızlıkla gaz pedalına yüklenirken, sevgilinizin ayağı ilişkiyi frenleyecek pedalı arayacaktır." Geceyi sevgilinizde geçirecekseniz, bir diş fırçası veya temiz iç çamaşırı getirmeyin demiyoruz, ama bu eşyaları banyosunun dolabı veya ilaç rafı gibi, göz önündeki yerlerde bırakmayın. İlişkiniz üç aydan daha eskiyse ve henüz size ait bir çekmece veya ufak bir yeriniz yoksa, bunu dile getirebilirsiniz. Birkaç önemli eşyanızı saklayacak bir yere ihtiyacınız olduğunu söylerseniz, sevgiliniz sizi anlayacaktır. Sonuçta lens temizleme losyonunuzu her gün çantanızda taşıyamazsınız.

Duygusal bagajınızı tek başınıza taşıyın

Siz siz olun, kız arkadaşınızla paylaşmaktan çekinmediğiniz acı çocukluk hikayelerinizi veya eski ilişkilerinizin detaylarını yeni sevgilinizle paylaşmayın. Çok iyi tanımadığınız bir erkeğe, geçmişinizle ilgili özel bilgiler verirseniz, onu ürkütmekten başka bir şey elde edemezsiniz. Ondan duygusal çözüntünüzü unutturmasını veya size acı vermeyeceğine dair söz vermesini istediğinizi düşünebilir. 32 yaşındaki Hakan, benzer bir durumu şöyle anlatıyor: "Üçüncü buluşmada kız arkadaşım eski sevgilisinin kaba konuşmalarından rahatsız olduğunu anlatmıştı. Sanki benden kusursuz davranma sözü koparmak istiyordu. Sonunda buna hazır olmadığıma karar verdim." En iyisi hayatınızla ilgili hoş olmayan detayları, ilişkinin daha geç evrelerine saklayın.
Yayın tarihi: 13.01.2007
1817
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.