Erken Boşalma

Erken Boşalma

Erken boşalma her ne kadar bir cinsel problem veya yetersizlik gibi görülse de bir problem olmayıp bir cinsel uyumsuzluktur

Cinsel ilişkide en önemli şey uyumdur. Bu yüzden de gerçek anlamda ortada bir erken boşalma sorunu olmayıp erkeğin kadının orgazmından önce veya ona ruhen yetecek kadar beraber olamadan boşalması bir cinsel uyumsuzluk ortaya çıkaracaktır.

O halde erken boşalma diye adlandırılan sıkıntı bir cinsel yetersizlik değil, sadece çözülmesi gereken bir sorundur,ve çözümü de basittir. Bir partneriniz sizinle kurduğu ilişkide siz boşalmadan orgazma ulaşabilir, diğeri ise daha geç orgazm oluyordur ve siz ondan önce boşalabilirsiniz. Yapılan çalışmalar ve istatistikler ortalama alınarak çıkarılan sonuçlar genel değerler olarak kabul edilebilinir.

Buna göre;
• Penis vajina ya girmeden önce boşalma olursa ileri derecede erken boşalma
• Penis vajina da iken 1 dakika veya daha altı zamanda boşalma orta derece erken boşalma
• Penis vajinada iken 1 ila beş dakika arası boşalma, erken boşalma olarak kabul ediliyor.

Doktorlar, normal ilişki süresini penis vajinada iken 5 dakika ve üstü olarak kabul ediyor.

Erken boşalmanın nedenleri ne olabilir
Yapılan çalışmalar sonucu en yaygın olarak rastlanılan konu gençlik çağlarında yapılan masturbasyonlar olarak öne çıkıyor. Büyüklerine yakalanılma korkusu ve aşırı heyecan ile yapılan bu masturbasyonlar da en önemli şey bir an önce boşalıp o hazzı yakalamak ve yakalanmamaktı.
Yayın tarihi: 24.04.2001
1572
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.