Erkeksen bunları bil

Erkeksen bunları bil

Kadınlar çıldırdı! Erkekler de hanidir onların peşinde. Estetikte her geçen gün yeni bir çığır açan plastik cerrahi sayesinde bütün kadınlar birbirine benzemeye başladı.

Yanlış bilinç yüzünden, olumlu gelişmelerin olumsuza sürüklendiği günümüzde, sokaklar arı sokmuş dudaklı kadınlardan geçilmiyor.

Zamanı durdurup zamansızlığı yakalamak günümüzde mucize değil artık. Çünkü plastik cerrahi bu zamansızlığın peşinde. Dolayısıyla kadın erkek herkes için, olduğundan daha genç, olduğundan daha güzel gözükmek son derece mümkün . Sonuçta günümüzde estetikte çığır yaratan plastik cerrahi, kadın erkek bütün cinslere, tüm zamanların zamansız dişisi ya da erkeği olmanın bütün olanaklarını sunuyor. Sunuyor ama karşılığında yazık ki şuursuzca cevaplanıyor. Bu konuda ciddi örneklerle karşılaşan Cerrah Cengiz Ersezen bazı hastalarına önce psikoloğa gitmelerini tavsiye ettiğini söylüyor.

Ortalık güzel kadından, erkekten geçilmiyor. Televizyonu her açtığımız an karşımıza çıkan kağıt bebeklerin sırrı uzakta değil yan komşunun yastığının altında gizli artık. Herkes bu kadınlara benzemek için yarışıyor, bitmedi hatta yaşıyor. Örnek hayatlar, bu hayatlar oldu! Örnek güzellik, yine bu ölçülerde değerlendiriliyor. Dahası, bu kadınlar, kendi içlerinde birbiriyle yarışırken, ortaya bir grup birbirinin aynı kadın çıkıveriyor. Bu sınırlara doğal yoldan, uzaktan yakından yaklaşamacağını düşünen pek çok kadın ise, kendilerini bekleyen hüsranla kucaklaşıyor. Dolayısıyla gelsin bunalım, gelsin bıçak altı... Yazık ki farklı olanın değil moda olanın peşinden gidiliyor artık. Aslında çağın nimetlerinden yararlanırken, bilgi eksikliği ile onu kötüye kullanmış oluyoruz. Sonuç! Hem paralar gidiyor hem de kendilerinde olan, yok olup sıradanlıkla kuçaklaşılıyor. Plastik Cerrah Cengiz Ersezen bu konuda şunları söylüyor; "Bilinç çok önemli. İnsanın kendini- kendi bedenini- kendi enstrümanını- yüzünü, ona gideni ya da yapıldığında olabilecek yanlışları görebilmesi çok önemli. Bu konuda doktor kadar hastanın da bilinçli olması lazım. Hasta, gerekirse doğru bilgiyle doktorunu uyarmalı, hasta ve doktor olarak ortak bir noktada buluşmalı."

Onlar bilmiyor, biz öğretelim!

Kesin olan bir şey var; erkekler bedenlerini tanımıyorlar. Sadece "sistemin" nasıl işlediğini, neyin kendilerine zevk ya da sıkıntı verdiğini biliyorlar. Her ne kadar kas donanımları sayesinde kadınlardan daha güçlü olduklarını iddia etseler de, doğum yapmadıkları, adet görmedikleri için çoğu kez bir vücutları olduğunu dahi anımsamıyorlar.

Sadece sağlık konusunda değil, (hangi doktora sorsanız, erkek hastaların ancak ve ancak dehşete kapılacak kadar hasta oldukları zaman kendilerine geldiklerini söylerler) kendi cinsel yaşamları hakkında da bilgisiz ve ilgisizler. Ama bu cehalete rağmen erkekler, seksten ve cinsel organlarından, korkuyla karışık bir gurur ve peşin hükümle, yaşadıklarını efsaneleştirerek bahsederler.

Erkeklerin kendi bedenlerini daha yakından tanımak için çaba göstermeyeceklerini anladınız. O halde, karşısındaki erkeği biraz daha bilgilendirmek ve tabii onların uydurdukları hikayelere karşı tedbirli ve açıkgözlü olabilmek için, cinsellikten sağlığa, erkek bedeninin derinliklerine dalalım.

Vajina penisten daha mı hassastır?

Yanlış. Bilimsel açıdan bakıldığında, penisin iyi işleyebilmesi için bir dizi bakım kurallarına dikkat etmek gerekir. Sigara ve kahve tüketimini azaltmak, sadece genel sağlık açısından değil, ereksiyonu sağlayan mekanizmanın daha iyi işleyebilmesi için de şart. Erkeklerin hijyene kadınlar kadar önem vermedikleri de göz önünde bulundurulursa, sauna, havuz ve spor salonlarının duşlarını kullanan erkeklerin her zaman risk altında olduklarını bilmeleri gerekir. Yani erkeklerin cinsel organlarının enfeksiyon kapması da oldukça kolay.

Tekme, iktidarsız yapabilir

Doğru. Ancak bu tekmenin vasküler travma yaratacak kadar güçlü olması gerekir. Yani bir kadının attığı tekmenin bu etkiyi yaratması biraz zor.

"Santimetre"ler önemlidir

Doğru. Erkekler için fazlasıyla. Aslında kadınlar için de önemi inkar edilemez. Fizyolojik olarak standardın biraz altındaki penis de kadının rahatlıkla doyuma ulaşmasını sağlayabilir. Ancak kültürel ve psikolojik faktörler, bu olayda derinlemesine bir rol oynar.

Bu tür bir sorunu olan erkeğin, cinsel açıdan kendini yeterli hissetmesi ve bu konuyu alaylı bir ifadeyle dile getirmesi öyle pek de sık görülen bir davranış biçimi değil. Kültürel olarak tüm erkekler penis boylarıyla verdikleri zevkin orantılı olduğunu düşünürler.

Operasyonlar, "santimetre" sorununa çözüm getirir

Yanlış/Doğru. Santimetre sorunu yaşayan erkekler buna heves etseler de ürologlar bunun garantili ve uzun süreli bir çözüm olmadığını savunuyorlar.

Penisin çapını genişletmek için, vücudun başka yerlerinden alınan yağ, cinsel organa enjekte ediliyor. Ancak üç ay içinde bu yağ, vücut tarafından emiliyor. Uzatma operasyonu ise daha karmaşık bir işlem ve henüz çok da tatminkar sonuçlar alınmış değil.
Yayın tarihi: 20.09.2004
1399
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.