Erkeklerle baş etmek mi? Mesele değil...

Erkeklerle baş etmek mi? Mesele değil...

Erkek arkadaşınız ya da eşiniz sürekli size baskı yaparak kendi isteklerini mi yaptırıyor? İlişkide hep onun dediğini mi oluyor? Askmen.com sitesinde çıkan bir habere göre 10 basit kuralla hayatınızdaki erkeklerin sizi ezmesini engelleyebilirsiniz.

1- İletişim kurmayı öğrenin Ona ne demek istediğinizi, ne istediğinizi dolaylı yoldan değil, direkt söyleyin. Birinden sizin zihninizi okumasını beklemek, iletişim kurmak değildir.

2- Tutarlı olmayı öğrenin Ağzınızdan bir şey çıkıyorsa, bunun arkasında durun ve söylediklerinizi yapın. Kendinize karşı dürüst olun ve bir şey söyleyip, başka bir şey yapmayın. Kararlarınızı birçok kez değiştirmeyin.

3- Seksi yem olarak kullanmayın Erkek arkadaşınıza ya da eşinize karşı seksi asla yem olarak kullanmayın, seksi yaşamak istiyorsanız yaşayan. Seks, bir şeyin cezası ya da ödülü olmamalıdır.

4- Bilincinizi geliştirin Partnerinizin cinsel gücü ile ilgili kötü sözler sarfetmeyin. İlişkinizde menfaatinizi ön planda tutmayın, gereken fedakârlıkları karşılık bekleyerek yapmayın, onun da böyle davranmasını sağlayın.

5- Ona yanlış mesajlar göndermeyin Her zaman dürüst ve net olun, ondan her şeyi anlamasını beklemeyin ve anlamıyor diye de sorun çıkarmayın.

6- Erkeklerin hayatınızı finanse etmesini beklemeyin Hayatınızdaki erkeklere ATM makinesiymiş gibi davranmaktan vazgeçin, 2000'li yıllarda şunu unutmayın ki herkes kendi bütçesinden sorumludur.

7- Eşitlik bekliyorsanız, siz de eşit davranın İlişkinizde ezilmek istemiyorsanız, siz de her zaman partnerinize karşı eşit davranın. Sadece kadın olduğunuz için ondan bir şeyler beklemeyin.

8- Erkekleri tüm sorunlar için suçlamayın Unutmayın; ikili ilişkilerde asla tek taraf tamamen suçlu değildir.

9- Nazik olun Ağırbaşlı ve nazik olmaya özen gösterin. Her erkek böyle kadınlardan hoşlanır.

10- Bu 9 kuralı hiç unutmayın Sık sık bu kuralları okuyun ve ilişkinizde uyarlamayı unutmayın!
Yayın tarihi: 25.11.2004
921
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.