Erkeklerin derdi başka...

Erkeklerin derdi başka...

Taş devrinin erkekleri, vahşi doğanın güçlerine karşı savaşırlarken sadece ve sadece zafer kazanmayı hedefliyorlardı. Yaşayabilmek için kazanmaktan başka çareleri yoktu. Günümüzün erkekleri de, genlerinde atalarının izlerini taşıyorlar.

Erkek çocukları kavgacı olmakla suçlarken bir gerçeği göz ardı ediyoruz. Onların genlerinde, atalarının kazanma hırsından izler var. İki arkadaş birlikte oyun oynarken, İkisinin de kazanma hırsı benliğini sarar ve bir de bakarsınız ki, birbirini çok seven iki arkadaş şiddetli bir kavgaya tutuşmuş. Böyle bir manzara ile karşılaştığınız zaman hiç şaşırmayın. Erkeklerdeki kazanma hırsı bazen dostluk ve sevgi sınırlarını aşar. Erkeğin, her konuda 'Mutlaka ben kazanmalıyım' düşüncesiyle hareket etmesi, bazen üzücü sonuçlar da yaratabilir. Kadınlar da hırslı olmasına oluyorlar ama hırs erkeklerin benliğinin bir parçası.

Erkeklerin bir başka özellikleri de, yüreklerini kasıp kavuran kazanma hırsını gizlemek için ellerinden geleni yaparlar. Hırslı biri gibi görünmekten hep kaçınırlar.

Sakın aldanmayın

Bu erkekler, yeni tanıştıkları kişilere gerçek yüzlerini göstermemek için ellerinden geleni yaparlar. Bir iş yerinde, sakin kendi halinde ve de başarılı olup, yükselme hırsından yoksun gibi görünen erkekler sizi aldatmasın. Genellikle böylelerinin yürekleri başarma hırsıyla dolup taşmıştır. Ama gerçeği gizlemekte de usta olurlar. Aslında erkeklerin kendilerini 'ensesine vur, ağzından lokmasını al' havasında olmaları, onların gerçek kişilikleriyle çelişir.

Kendilerini gizlemek isteyen erkekler bir bakıma kuzu postuna bürünmüş kurtlar gibidirler. Siz siz olun, sakin ve de kaderine boyun eğmiş gibi görünen erkeklere dikkat edin. Erkek neslinin kazanma hırsına mağlup olan türleri böyleleridir. Benliklerini saran hırs uğruna, karşılarına çıkan her engeli yıkmaya çalışırken, kırıcı da olabilirler.
Yayın tarihi: 02.03.2007
1789
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.