Erkekleri yola getirme kılavuzu

Erkekleri yola getirme kılavuzu

Erkeklerin duygularını belli etmemelerine, konuşmamalarına, dağınıklıklarına gıcık oluyoruz. Biz de boş durmuyor, beğenmediğimiz huylarını değiştirmek için sürekli didiniyoruz. Didiniyoruz ama acaba umut var mı?

Kadınların çoğu aynı şeyleri talep etse de erkeklerin çoğu bu istekleri bile bile yerine getirmez. Geçenlerde yayınlanmaya başlayan bir yarışma programında da, kadınların kocalarının değişmesini ne kadar uzun süreden beri istediğini görünce, bunun genel bir kural olduğuna kanaat getirdik. Formül belli. Biri ister, öbürü reddeder. Bu savaş sürer gider. Hatta 40 yıllık evlilerin her gün aynı konuda tartıştığına bile tanık olmuşsunuzdur. Bazen beyaz bayraklar çekilerek orta yollar bulunur ama çoğu zaman hiçbir ilerleme kaydedilmeden başladığımız noktaya döneriz.

Yine de her zaman umut vardır içimizde; bir gün mutlaka değişeceğini düşünür, bekler dururuz. Zaten çoğu ilişki, ilk başlarda hatalı ve zayıf yönler görüldüğü halde, "ileride değişir" umudu ile başlar. Erkeğini değiştirebilen kadın büyük bir iş başardığını bildiği için, gururlanmakta da haklıdır. Kadın seçer, değiştirmeye uğraşır, bazen pes eder gider ama eğer ilişki devam ederse, değiştirmeye çalışma sevdasından asla vazgeçmez. Size bir sır verelim, "İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur" atasözü aslında erkekleri anlatır. Siz yine de deneyin, umudunuzu yitirmeyin, mucizelere inanın.

DUYGULARINI İFADE EDER Mİ?

Erkekler acil bir durum olmadıkça duygularını belli etmezler. İlişki süresince en çok iki kere acil durum olur: Birincisi kadını elde etmek istediklerinde, ikincisi de ayrılma anında. İlişkinin başında, kadını elde etme günlerinde ifade yeteneklerini har vurup harman savururlar. İlişkinin başı ile sonu arasındaki o ara bölümde ise duygularını ifade etmeye gerek görmezler. Ancak kadın bu, rahat durur mu? İlk günlerdeki, o duygularını hiç çekinmeden açan duygusal erkeğe aşık olmuştur belki de ve onu geri istemektedir. Her yolu dener. Erkek yola gelmez. Hangisi gerçek halidir erkeğin, kadının kafası karışır. İlk günlerdeki duygusallığı tamamen numara mıdır? Yoksa artık onu eskisi kadar sevmiyor mudur? Bu düşüncelerle debelenip duran kadın, belki bilerek, belki bilmeyerek erkeğin duygularını ifade etmesi için her yolu dener. Erkek tuzakları atlatır. O, her zaman gerçek sancıyı, sahtesinden ayırt ederek, çok limitli sayıda olan duygusal cümlelerini acil durumlar için saklar. Kadın ise umutla bekler. Erkek bir gün değişecektir ve duygularını acısıyla tatlısıyla mutlaka ifade edecektir.

SON BİR ÇABA İÇİN: Ona uzun sorular listesi hazırlayın: İlişkinizle ilgili olmayan, yanıtları evet ve hayır olacak basit sorular olmalı. Bu şekilde kendini size açmayı öğrenebilir. Ama bunları yanıtlarken bile kaçamak davranıyor, kendini net olarak ifade edemiyor, duygularını açamıyorsa 80 yaşına da gelse ketum davranacaktır, umut yok.

Yayın tarihi: 30.07.2009
43350
dahafazlası
YORUMLAR

bir insanı değiştirmek niyee ne gerek var onu olduğu gibi kabullenmek en güzeli yoksaa onu değiştirmeye çalışırsanız giden hep sizden gider yorulursunuz yıpranırsınız. bence insanları olduğu gibi kabullenmek en güzeliiii

ulu 03.10.2009 18:56:12

"mjddgtkn" rumuzlu arkadaşıma katılıyorum.aynı özellikler sabittir farklılara saygı duymak gerekir.o pop dinliyor sen rock neden değiştirmeye çalışasınki? bir erkek olarak şunu diyorum hem erkeğin hem bayanın insanı insanlıktan soğutanları vardır. bu yüzden erkeğinizi ve kadınınızı düzgün seçip tamamen tanıdıktan sonra evlenirseniz inanıyorum ki sorunsuz bir yuva kurulmuş olacaktır.ama bu süre 6 ay 1 sene diil daha fazla inanın bu gerekli.ne kadar çok uzun gibi görünsede yetersiz bile kalır.hepinize iyi ve hayırlı eşler nasip etsin Y&

mustafa 28.09.2009 05:22:41

bir insanın tam anlamıyla değişebileceğine inanmıyorum...çift taraflı fedakarlıklara orta yolda buluşulabilir...normali de budur bence...bi erkek kuş gibidir avucunda tutmasını bileceksin...avcunu sıkarsan ölür biraz gevşek bırakırsan kaçar :-))

mjddgtkn 30.08.2009 14:50:53

ne yaparsan yap gamsız ve umursamaz bir erkekle evli isen ömür boyu sinir olmaya mahkumsun

zikito 16.08.2009 19:19:53

Bence erkekleri değiştirmek tamamen bayanların elinde olan birşey 2 yoldır evliyim ve eşimin sevmediğim bir sürü yanı vardı ve sürekli ağlıyordum eşime pek birşey söyleyemiyordum sonra dedim ki kendi kendime bunu sonu yok sen dizginleri ele almalısın ve başardım da şuanda çok mutluyuz.

gayeozdemir 16.08.2009 15:47:19

benim seni değiştirmeye çalışmam ne kadar yanlışsa ve olumsuz olacaksa seninde beni değiştirmeye çalışman saçma

ibrahim öztürk 10.08.2009 22:02:32

Aynı evde yaşayacakmışız:) Bir erkek olarak; aileme,kız arkadaşımla birlikte yaşayacağım desem,adam gibi dur efendi efendi bir başına otur derler.Kızlarımıza kimse bir şey demeyecek mi?:) Aynı evde yaşamadan öğrenilmezmiş:) Erkek ağlamazmış,siz öyle zannedin, iddia ediyorum; dünyanın en duygusal erkekleri yine biz Türklerdir.İçine atmak,ağlamaktan daha kötüdür ve erkek ağlasa karı gibi ağladı ya dersiniz:) Hepimizin anne-babası bu şekilde tanıştı evlendi, yuva kurdu değil mi?Yanlış olan biz gençleriz.Nerde yanlış yaptığımızı düşünmek bu ya

proLogic 10.08.2009 21:32:00

bence erkekleri değiştirmek çok zor.ama öenmli olan sabretmek ve yılmamak siz yılacağınıza o yılsın ve vazgeeçsin.elinde sonunda değişir ne kadar zor olursa olsun.ama erkeklerdede şu varki neye alıştırırsan öyle devam ediyolar ona göre yani iyi alıştırın şimdiden

zuzu444 09.08.2009 16:55:29

çook saçma şeyler..seven erkek zaten yola gelir.gelmiosa sevmiodur bu kadar basit

aTeşeR 07.08.2009 17:11:32

Ya erkekleri degistirmeye ne kadar isteklisiniz..! Sanki bayanlar kusursuz yaratıklar da , erkeklere 5 yasındaki cocuk muamelesi yapmaya kalkıyorlar.. Bayanlar dunya sizin istediginiz gibi donmuyor malesef , o yuzden zamanınızı bu bos seylerle kafa yormaktansa , akışına bırakın, keyfinize bakın..

Mavish 05.08.2009 01:20:12
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.