Erkekleri sevme bahanelerimiz

Erkekleri sevme bahanelerimiz

Güzel kadın tanımı bellidir. Gerçekten de ortalık bu tanıma uyacak son derece güzel, çekici, havalı, seksi kadınlarla dolu. Peki ya yakışıklı erkeğin tanımını biliyor musunuz?

Hakikaten sizce yakışıklı denebilecek kaç erkek var ortalıkta? Uzun sözün kısası, kadınlar güzel oldukları kadar da mütevazi. Son derece vasat olan erkekleri bile sevebilmek için bahaneler yaratıyor.

Arzulanmak ihtiyacı olmasa hiç kimse yüzüne bakılır halde olmazdı herhalde. Gözlerin ışıltısı, dişlerin beyazlığı, ellerin bakımı, dudakların parlaklığı, cildin sağlııyla kim ilgilenir ki? Birçok kompleks sahibi de olunmazdı bu durumda. Bu iyi bir şey sanılmasın. Gizli birer sihirbaz olmamızın ardında komplekslerimiz yatar. Dudaklarımız nasıl dolgun gözükür, belimiz nasıl ince, gözlerimiz nasıl ışıldar, bacaklarımız nasıl uzar? Hepsinin formülü bulunmuş, hatta refleks haline gelmiştir. Neredeyes hiç kafa yormadan, alışveriş de bu kurallara uygun yapılır, makyaj da.

Erkekler için de bir arzu nesnesi olmak en az biz kadınlar kadar önemli. Hatta belki de yıldızları düşük olduğu dönemlerde kadınlardan daha derin bir küskünlük yaşıyor ama, "Oh be, kafam rahat abicim, uğraşamam kimseyle" vb. sölyemlerinin ardına gizleniyor, pek çaktırmamaya çabalıyor. Buraya kadar her şey yolunda. Baştan çıkarıcı olmak adına ne yapılması gerektiğini bilmeyen kadın yok diyebiliriz.

Kadınlar erkeklerin dünyasında zahmetsizce elenirken erkeklere dair elerindeki doneler nedir? Bir klişe: "Eli yüzü düzgün olsun, hali vakti de yerindeyse..." Bu kadar. Eli yüzü düzgün tanımlamasına neredeyse herkesindahil olduğunu biliyoruz. Bu durumda beylere düşen tek vazife ortalama bir gelir elde etmek. Sonra sonsuz bir güvenle, göbeklerini sıvazlayarak volta atıyor, güncellenen ideal kadınları süzmeye diğerlerini etiketleyip geçmeye devam ediyorlar. Bu arada kadınlar da eli yüzü düzgün herkesle beraber olamayacaklarından, seçici olmak, hatta kendilerine heyecan yaratmak adına, beylere suni sıfatlar buluyor.

Karizmatik

Karizmatik bu ağır ağabeyler, kendinden emin bir görünüme bürünmüş, "her şey kontrolüm altında edaları" ile kafası karışık ve güvene, kendini birine teslim etmeye ihtiyacı olan kadınların aklını başından alır, arzu nesnesi olmayı başarırlar. Bu esnada his dünyalarını deşifre etmemek için etrafa kısık gözlerle manasız manasız bakışlar atarlar. Öyle pek konuşmaktan hoşlanmadıkları gibi, konuşan, gülüşenlerden de haz etmezler. Çözmeye uğraşıp başardığınız vakit karşınızda bir cevher değil, sadece karmaşık, kompleksli bir şey olduğunu görür, sonsuza dek muamma olarak kalsaydı diye hayıflanabilirsiniz.

Etkileyici

Genel olarak asla çekici bulunamayacak bir adamda hoşa gidebilecek bir odak noktası belirlenir ve yalnızca onun üzerinde durulursa etkileyici bulmaya başlayabilirsiniz. Belki gözlerindeki pırıltı, gülümsemesi, belki de sadece ses tonu ile kadınların ayakları yerden kesilir. Onlar da artık her neyse etkileyici özellikleri, yalnızca ondan ibaret bir şeye dönüşürler. Hep aynı tonlama ile konuşur, ilginç bir tepki vermezler ki raconları bozulmasın. Mesela birdenbire şen kahkaha attıkları görülmemiştir. Aman dikkat! Sadece şık giyimi, yumuşak ifadesinden dolayı etkileyici ve tam bir beyefendi ifadeleriyle yere göre koyamadığınız abi, sakın bir oyun oynuyor ve her türlü refleksini gizliyor olmasın?

Cool

Bakımsız, çelimsiz, eskilerin "içine kapanık, kendini pek ifade edemeyen, öyle kendi halinde zavallı" dediği adamlara cool denir. "Başka bir dünyaya ait sanki..." gibi masalsı yaklaşımlarla yeniden bir göz atılırsa onu deliler gibi isteyebilirsiniz. Kimbilir, belki onlar da çelimsiz, renksiz, sessiz ve ateşsiz kimliklerine rağmen onları arzulayan kadınlara hayret ediyor ama her zaman olduğu gibi dile getiremiyorlar.

"Cool" dendiğinde ilk akla gelen isim tabii ki Teoman. Hiç değişmeyen donuk ifadesine rağmen kadınların "yüreğinde fırtınalar koparan adam" hissi uyandırması şaşılacak şey.

Sempatik

Karizmatik ve cool abilerden ağzı yanan kadınlar güleryüzlü, şefkatli, ilgili bir partner arayışına girdiklerinde karşılarında yakışıklı, çekici alternatifler yok tabii yine ve fiziksel tüm falsoların üzerini kapatacak bir tanım bulundu: "Sempatik." Bu sempatik beylerin en büyük hedefleri, tüm falsolarına rağmen yanlarından eksik olmayan çekici bayanlardır. Hepsinin ayrı ayrı ruhunu okşayacaklar ve ilgisini kazanacaklar ki aslında sahip olmaları gereken bin türlü kompleksle zahmetsizce başa çıkabilsinler.

Esprili

Yanında kendilerini rahat hissettikleri sempatik adamlardan sonra biraz daha heyecana, şaşırtmaya, gülmeye ihtiyacı olan kadınlar bu kez mizahı keşfetti ve gülebilen adamlara yönelitti bakışlarını. Onlar güldürdükçe, nedense kendilerini güldürecek birine ihtiyaç duyan kadınlar bol keseden verdi bonusları. Espriye gülüp geçmeyen, bir de aşk vaad eden kadınlar, durumu fark edip bi randa türeyen kötü Cem Yılmaz taklitlerine bile tutkuyla yaklaştılar, gözlerini karartıp. Adamlar bonus havliyle coşku, kalitesi de düştükçe düştü esprilerin.

Seksi

Diğer tüm tanımların yanınan bir de seksi iliştiriliyor ki, kadınların erkekleri arzulamak konusundaki çırpınışlarının en somut görüntüsüne tanık oluyoruz. En seksi erkekler listesi baştan çıkarıcı, dizleri titreten kimselerden değil, libidosu tükenmiş ama başarılı hatta babacan denebilecek isimlerin sıralanmasınadn oluşuyor. Mesela Ahmet Mete Işıkara. Bu sıfatla uzaktan yakından ilgisi yokken, işinde gücünde bir adamı kimler, niye seksi buluyor anlamak mümkün değil. Bu algıda bozukluk da nedir? 7.4 şiddetindeki sarsıntı, kadınların yüreğinde de mi cereyan etti bir anda? Başarının seksapelle eş tutulduğu bir en seksi kadın listesine rastladınız mı hiç?
Yayın tarihi: 15.08.2003
1231
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.