Erkekleri Eğitmenin Yolları!

Erkekleri Eğitmenin Yolları!

Sevgilinizle rolleri tersine çevirip kaçan ve kovalayını yer değiştirin. Bakalım neler olacak?

Güncellenme tarihi:

Birazdan okuyacaklarınız, bir sır niteliği taşımakta olup, tamamen aramızda kalmalı. Evet, kızlar, bu yazıyı sakın erkek arkadaşınızın okumasına izin vermeyin.

Biz kadınlar, bir sevgilimiz olduğunda, onu dünyamızın merkezi haline getirir; sonra da ondan aynı karşılığı alamayınca karalar bağlayıp, kötü film senaryoları kurmaya başlarız. Gittikçe, kurma katsayımız artar ve işin boyutu gecenin bir yarısı, buzdolabından kutu kutu dondurma yeme derecesine kadar varır. Sonuçta olan, uykularımıza, formumuza ve bizi 24 saat dinlemek zorunda kalan vefalı kız arkadaşlarımıza olur. O ise, "Tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış" hesabı hayatına devam eder. Kulağa çok tanıdık geliyor, değil mi?

Kendini bulunmaz Hint kumaşı zanneden sevgilinizi, siz de aynı kefeye koymaya başladığınızda, sizin için artık tehlike çanları çalmaya başlamış demektir. Onu günde Atatürk Havaalanına inen uçak sayısı kadar aramaya, uçak hızı ile mesaj çekmeye başlarsanız; karşı taraftan ise tek bir sinyal bile gelmez. İşte, o zaman erkeğinizin eğitilme vaktinin geldiğini anlarsınız.

Aslında erkekler, şirin mi şirin ama bir o kadar da ele avuca sığmayan, yaramaz köpek yavrularıa benzerler. Eğitimleri de pek kolay olmaz ama üstesinden gelindiğinde de, ödülü sizi Oscar heykelciğinden daha fazla mutlu edebilir. Öyleyse, hazırsanız, derslerimize başlayabiliriz, ilk başta dersler, sevgilinizden çok size zor gelecektir ama ne demişler; sabreden derviş, muradına ermiş.

Av ve avcı oyununu uzatın: İlk çağlardan beri, erkekler avcı rolünü üstlenmek zorunda kalmışlardır. Biz kadınlar, o zamanlar mağaralarımızda çocuk büyütüp, meyve toplarken; erkekler geyik avlamak durumunda idiler. Günümüzde de, erkekler hala atalarından kalan avcılık mirasını devam ettirmekteler.

Ava çıkamadığı zaman sıkılan erkek, başka arayışlara yelken açacak demektir: siz ne kadar avlanılmaz olursanız, erkeğiniz sizin o kadar pesinizden koşacaktır. Eğitimin bu aşamasında önemli olan, minik köpek yavrusunun sıkılmasını önlemektir, çünkü sıkılan bir köpek yavrusu kötü alışkanlıklar edinir; koltukları dişler, evden kaçmanın yolarını arar.

Erkeğiniz de, sıkıldığında başka avlar peşinde evden kaçabilir. Onu eğitebilmek için, onu sürekli merakta tutmanız, sizi elde tutmanın yollarını aramaya yöneltmeniz gerekir.

Ödül ve ceza oyunu: Minik köpek yavrunuzu, ödül ve ceza yöntemi ile eğitmelisiniz. Sözünüzü dinlediğinde, onu yemek ile ödüllendirip; dinlemediğinde ona sevgi göstermeyerek cezalandırabilirsiniz.

Sevgiliniz de, size bir sürpriz yapıp, sizi Kız Kulesi'nde yemeğe götürdüğünde onu, akşam güzel bir masaj ile ödüllendirebilirsiniz ki, bu sürprizleri devamlılık göstersin. Yok eğer, size davranması gerektiği gibi davranmıyorsa, sevginizden mahrum bırakıp hatasını anlamasını sağlayabilirsiniz.

Bağımsız kadın: Köpek yavrularını eğitmenin bir yolu da, sürü liderinin kim olduğunu ona göstermektir. Liderin, siz olduğunu anladıktan sonra sözünüzden çıkmayacaktır.

Çoğunlukla, erkekler de, sürü psikolojisi ile hareket ederler. Bu durumda, yapmanız gereken biraz dişli olup, hep erkeğinizin isteklerine boyun eğmemek olmalı. Örneğin, o sizin gitmek istediğiniz bir yere gelmek istemiyorsa, siz de onu yalnız bırakıp gidin; böylece sizin de bir hayatınız olduğunu ve ona bağımlı olmadığınızı anlayacaktır. Yalnız kalmak istemeyeceği için de sizinle gelmek zorunda kalacaktır.

Hatasını anlatın: Erkeğiniz eğitim sırasında şımarmaya çok meyilli olacaktır, sert çık¬madığınız takdirde, size kucak isteyen mi¬nik bir köpek yavrusu bakışları ile bakıp şef¬kat göstermenizi isteyecektir. Diyelim ki, sevgiliniz, size söz verdiği halde, ailenizin yemek davetine gelemedi; onun özürlerini hemen kabul etmeden önce. onun hatasını iyice anlamasını sağlamalısınız.

O size gelsin: Minik köpek yavrunuzu okşa¬mak için siz, onun yanma gitmeyin, bırakın o size gelsin. Erkek arkadaşınıza da aynı şekilde davranmalısınız. Ona ilgi, şefkat gösteren sürekli siz olmayın. Sevginizin kıymetini anlaması için, aslında bu sevgiye ne kadar muhtaç olduğunu anlaması gerekir. Unutmayın, insan elindekinin kıymetini kaybedince anlar.

Eğitim sırasında aklınıza takılacak sorular

Beni aramadığı halde onu aramalı mıyım?

İşte, biz kadınların kırık not aldığı bir ders. Kafamızı kurcalayan bu sorunun yanıtı, as¬lında tek bir kelime: HAYIR. Siz, onu aradıkça, peşinden koştukça o,Tarkan'ın "Şımarık" klibindeki sürü gibi kızdan kaçtığı gibi, çareyi kaçmakta bulur.

Oysa, eğer siz onu aramazsanız, onu meraka düşürürsünüz; niye aranmadığını merak eden bir er¬keğin egosu hafiften kırılmaya başlamış demektir, işte tam bu safhada, onu da sizi kaybetme korkusu sarar. Şimdiden, roller biraz değişmeye başlıyor değil mi?

Yayın tarihi: 12.11.2014
74543
YORUMLAR

Cooox b?y?ndimm.meslehetlere gore tesekkurler))

Gülüstan Hesenova 22.11.2014 12:57:35

Kimse kimseyi kolay kolay eğitemez! İnsanları eğitebilmeniz için en çok ihtiyaç duyacağınız şey aklınıza, bilginize, cesaretinize ve vicdanınıza karşı oluşması gereken saygıdır. İnsanları eğitmenin bir başka yolu vicdanlarına hitap etmektir, bir diğeri ise çok büyük çileler çektirmektir. Başka türlü kimseyi eğitemezsiniz. Hele hele üniversite diploması ile hiç eğitemezsiniz. Sadece kontrol altına alabilirsiniz. Bir insan 7'sinde ne ise 77'sinde de büyük ihtimal ile o olacaktır. Gülü seven dikenine de katlanır...

Gürhan Salihlili 18.11.2014 12:20:52

GERÇEKTEN DE ÖYLE AMA BAZEN İNSAN SEVDİGİ İÇİN KIRAMIYO TEKRAR BEN ARAYIP ÖZÜR DİLİYORUM AMA BEN DE HATA FALAN YOKK SÜREKLİ ESKİ LIZ ARKADAŞLARI RAHAT BIRAKMIYO BENDE ONUNLA KNUŞTUKÇA YETER ARTIK BENİ ÇOK SIKIYOSUNN GİBİ TEPKİLER ALYRUMM NAPMALIYMMMMMMMMMMMM SİZCEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

DİLAN ÇAVUŞ 17.11.2014 15:42:05
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.