Erkekleri aldatmak daha kolay!

Erkekleri aldatmak daha kolay!

Bilim, en iyi aldatma tekniklerini araştırırken en çok kullanılan 91 yol buldu. Erkekleri aldatmak daha kolay. Kadın çok süslenmez ve yatakta uzaklaşmazsa şüphe çekmiyor.

Kaynak: Radikal

Eşler ve sevgililer en iyi nasıl aldatılır? İki ABD'li bilim adamı bu sorunun cevabını ve en iyi aldatma tekniklerini araştırdı.

İkilinin araştırmasından çıkan en çarpıcı sonuç: Erkekleri aldatmak daha kolay!

Psikologlar David Schmitt ve Todd Shackelford, kadın ve erkeklerin partnerlerini aldatma yöntemlerini mercek altına aldı. En sık kullanılan 91 yol olduğunu saptayan uzmanlar, bunların ne denli işe yaradıklarını test etti. Aldatmak ama yakalanmak istemeyenlerin bir hayli çaba harcaması gerektiğini belirten uzmanlara göre, çapkınlık yapmak isteyen erkeklerin işi zor, çünkü kadınlar erkeklere oranla daha uyanık davranıyor.

Erkekler kadınlar sık sık dışarı çıktıklarında şüphelenmeye başlıyor. Kadınların birden bire dış görünüşlerine daha fazla önem vermeleri, örneğin kuaföre her zamankinden sık gitmeleri, kıyafet ve kozmetiğe her zamankinden fazla para harcamaları da erkeklerin içine kurt düşürüyor. Fakat kadın olağan yaşantısını sürdürdüğünde, dış görünüşüne fazla önem vermez, hatta kendini bırakmış görüntü verirse, erkekler sevgili veya eşlerinin kendilerini aldatabileceğini akıllarına bile getirmiyor.

Schmitt ve Shackelford, karda yürüyüp iz bırakmak istemeyen kadınlara, aldattıkları eş veya sevgileriyle sık sık ve her zamankinden ateşli biçimde sevişmelerini öneriyor, çünkü erkekler cinsel açıdan mutlu bir kadının başka gereksinimleri olabileceğini düşünmüyor.

Kadın bağlanıyor

Ama tabii kadınların da zayıf yönleri var. Erkeğin derin ve duygusal konuşmalar yapması, ortak bir gelecekten, çocuklardan söz etmesi kadınların gözlerine perde indiriyor. Ayrıca erkeğin kalabalıklar içerisinde kadının bakışlarını araması ve gözlerinin içine bakması kadınlara büyük bir güven veriyor, kadınlar bu erkeğin kendilerini aldatmayacağını sanıyor.
Psikologlar, aldatmanın tarih boyunca 'şema'ya uyduğunu, erkeklerin kolay seks, kadınların duygusal bağlılık peşinde olduğunu belirtti.

Yayın tarihi: 18.02.2004
967
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.