Erkekler neden yazın aldatır?

Erkekler neden yazın aldatır?

Havaların ısınmasıyla üzerimizdekileri birer birer çıkardık. Uçuşan etekler, bronz ve çıplak bacaklar... derken erkeklerin de aklı kuş olup uçtu! Aldatma sezonunu açtılar. Peki, bu durum karşısında ne yapmalıyız?

Erkekler neden yazın aldatır?
Yaz tatilleri belki ayrı ayrı geçiriliyor, güzel kızlara bakılıyor, belki de bir gece barda tanışılan kızla 'sıcak' bir dans ediliyor. Erkek arkadaşınızı affetmeli misiniz?

Kadın, erkek farketmez; genel olarak yaz mevsimi, bir macera mevsimi olarak algılanıyor. İnsanlar daha fazla sosyal faaliyete giriyor ve bununla beraber tehlike çanları çalmaya başlıyor.

Özellikle erkekler, yaz aylarında aldatmaya daha meyilli oluyorlar. Biz kadınlar da bunu bazen bir sıcak hava hastalığı olarak adlandırıp umursamıyoruz ve yolumuza devam ediyoruz, bazen de ilişkimize son veriyoruz.

Yazın aylarını yaşadığımız şu sıcak günlerde bu ufak kaçamakların ardından mahkemeyi kurma zamanı geldi!

Sizi aldattı. Peki şimdi ne olacak? Onu affetmeli mi, yoksa terk etmeli misiniz?

Aşağıdaki sorular durumu anlamanıza ve karar vermenize yardımcı olacak.

Bir gecelik miydi, yoksa daha uzun bir ilişkimiydi?

Hangisi olursa olsun, size sadakatsizlik yaptığını sakın aklınızdan çıkarmayın. Bir geceden fazla süren bir ilişkiyse, arkanızda bırakmanız çok daha zor olacaktır.

Birbirinize sadık kalmak için karşılıklı söz vermiş miydiniz?

İlişkiniz uzun zamandır devam ettiği halde birbirinizle tek eşli bir ilişki yaşayacağınız hakkında hiç konuşmadıysanız, sizi aldattığının farkında bile olmayabilir.

Bunun ne kadar önemli bir olay olduğunun farkında mı?

Sizi ne kadar üzdüğünü anlamasını sağlamanız gerekiyor. Sıradan bir özür yeterli olmayacaktır ama onun gerçekten üzüldüğünü ve sizi anladığını hissediyorsanız, kendisini sizin yerinize koyuyor ve durumu düzeltmeye çalışıyordur.

Her şeyi düzeltmek için yeterince istekli mi?

Bir daha böyle bir şeyin yaşanmayacağını, sizi kaybetmek istemediğini ve güveninizi kazanmak için ne gerekiyorsa yapabileceğini söylemesi çok önemlidir. Ama aldatmayı önemsemiyorsa bu iyi bir işaret değildir.

Bunun dışında ilişki yolunda gidiyor muydu?

Eğer birlikte eğleniyor, size saygı duyduğunu hissediyor ve iyi bir insan olduğunu düşünüyorsanız, ona bir şans daha vermenize değer.

Ama zaten sorunlu bir ilişki yaşıyorsanız veya sizi daha önce de aldattığından şüpheleniyorsanız, bir kere daha düşünün deriz...
Yayın tarihi: 11.08.2011
2108
dahafazlası
YORUMLAR

erkekler bu tür kaçamaklardan hoşlanır

egemen 19.11.2011 18:43:23

yok 1 gecelik miymiş, 1 dakikalık olsa bile affetmem, şöyle haberlerle affediliyor imajı vermeyin, hiç bir kafın affetmez, erkekler aptallık yapıp aldatırsanız avcunuzu yalarsınız böyle haberlere güvenmeyin.

banu 11.08.2011 17:14:42

aldatan kocami asla affetmem........kusura bakmasinlarrr.

seda 11.08.2011 16:22:08

hasss .................tir ordan aldatan erkeğe tölerans tanıyacakmışım......

ay aybalam 11.08.2011 14:49:04

gercekten seven bır erkek ne olursa olsun aldatmaz....ve oyle gercekten seven bırıyle olmak mıllı piyangodan ıkramıye cıkma olasılıgına benzıyor...cokkk zorr ama ımkansız degıl cunku kucuk de olsa her zaman bır olasılık vardır aldatmayacak bırını bulmak ıcın....aldatıyorsa da ne zaman olursa olsun nerde olursa olsunn asla affedılmezz bagıslanmaz aynennn ordaaaaa bıter :)

marinesea 11.08.2011 14:20:57

onlar aldatmak için mevsim seçmezki!?

arzu 11.08.2011 14:01:44

erkekler aldatır ama neden? bunu kadınlara sormak daha doğru olmazmı? neticede birlikteliğe sahip çıkmak lazım birbirlerini anlamaları eksiklerini tamamlamaları gerekir . aldatmak bir çözüm değil başlıbaşına bir problemdir. bu problemi ortadan kaldırmakta görev ilk başta kadına düşer buna rağmen hala aldatılıyorsa erkeğe yol vermek lazım

eda aydın 11.08.2011 13:05:03
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.