Erkekler neden asla tek kadınla olamaz?

Erkekler neden asla tek kadınla olamaz?

Erkekleri bu konuda açgözlülükle suçlamamız haksızlıkmış! Yapılan araştırmalar bu huylarını ve aşk konusundaki davranışlarını açıklıyor...

Erkekler neden asla tek kadınla olamaz?
Erkekler ölümsüzlük peşinde

Her boşalmada 300 milyon sperm üreten erkek, içgüdüsel olarak mümkün olduğunca çok sayıda dişiyi döllemeye çalışarak, kendi genlerinin sonsuza dek baki kalmasına çabalıyor. Bu erkeğin kendisini 'ölümsüz' kılma arzusunun tezahürü olan güdüsel bir davranış. Kadın, doğurarak zaten kendisini ölümsüzleştiriyor.

Erkeğin, bir kadına âşık olsa bile, başka bir kadınla yatabilmesinin, aşkla seksi ayırmasının nedeni işte bu güdüsel programlama. Aşkla seksi birbirinden ayıramayan kadınlar ise erkeklerin aşk ve seks ayrımını yüzeysel buluyor.

Aşk, spermin kalitesini artırıyor!

Aşk insana haz veren bir duygu. Âşık olunan kişiyle yaşanan cinselliğin hazzı, güdüsel cinselliğin verdiği hazzın çok çok ötesinde. Tabii bu haz boyutunun doğada bir karşılığı var; aşk duygusunun ürettiği kimyasallar...

Bunların hem spermin kalitesini yükselttiği, hem de -kadın cinsel birleşmeden aldığı haz oranında bedeni farklı kimyasallar ürettiği için- böyle bir ilişkiden doğan çocuğun fiziksel, duygusal, ruhsal sağlığında ve zekâ seviyesinde büyük etkileri olduğu biliniyor.

Aşık erkek kadının haz almasına önem veriyor

Âşık erkek, bilinçsiz de olsa işte bu yüzden önce partnerine vereceği hazza önem verir. Âşık olmayan erkek ise bencilce sadece kendisinin alacağı hazzı düşünür.

Aslında kadının hazzını içermeyen bir cinsel ilişkinin erkeğe vereceği hazza da gerçek anlamda haz denemez. Bu olsa olsa biyolojik ihtiyacın karşılanmasından duyulan bir rahatlama olabilir. Tıpkı açlık ihtiyacı giderildiğinde duyulan rahatlık gibi. Açlık ihtiyacı, kuru ekmek ve suyla da giderilebilir, harika bir ziyafet sofrasında yer alan lezzetli yiyeceklerle de. Sizce hangisi insana daha fazla haz verir?

İşte aşk içeren cinsellikle, sıradan cinsellik arasındaki -kıyas bile kabul etmeyen- fark, kuru ekmekle ziyafet sofrası arasındaki fark gibi.

Aşk, cinselliğin 'haz' garantisi, doğanın da gelecek nesillerin sağlığını garantileme yolu.

Aşk bir zaferdir... Yenileri gerekir!

Aşk harika bir duygu fakat 'sevgi' değildir. Karşı cinsi 'fethederek' elde edilen zafer, egonun doyumudur. Kişi, kendi dayanılmazlığını kanıtladıktan sonra 'fethettiği' kişiden kaçmaya çalışır. Doymuştur ve bıkmıştır. Artık yeni fetihler, yeni ego doyumları gerekir...

Er ya da geç kişi bu boş doyumların tekrarının kaçınılmaz sonucu olarak kendinden bıkar, mutsuz ve doyumsuz bir insan olduğunu kendisine itiraf edecek noktaya gelir.

Aşkla cinsellik daima birliktedir. Cinsellik aşkı doğurmaz fakat aşk cinselliği harika kılar. Aşk paylaşmayı öğretir. Benciliğimizin duvarlarını yıkabilmeyi, bencilliğimizin ötesindeki 'ben'i görebilmeyi sağlar.

Kadınlarda ise bu durum karşımıza yine enteresan sonuçlar çıkarıyor...
Yayın tarihi: 05.08.2011
3131
dahafazlası
YORUMLAR

saçma bir terori erkeklerin açgözlülügü desek isabetli olur...

bengü korkmaz 24.09.2011 03:06:42

onların bilinç altına aldatmayı biz yerleştiriyoruz. yok erkekler hep aldatır, yok tek eşli olmazlar. yani eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürüyoruz

neslihan 02.09.2011 16:18:44

asalak oldukları için...

melek DİDE 11.08.2011 09:54:44

Zaten kadin ve erkek farkli dusunmeseydi iki farkli cinsiyet olmazdi..

mobil kullanici 09.08.2011 06:10:23

erkek evinde mutlu ise dışarda gözü olmaz .buda sevgi ve özveri ile olur.her iki tarafta ben dememeli biz demeliler.sevgiyi dışarda aramamılar.evden bir kuş kaçtımı muhakkak başka kuşlar üşüşür oraya.onlar o yuvanın yıkılmasını bekleyenler dir ama onlar da mutlu olamıycaklardır.

sabri0410 08.08.2011 00:24:18

bence erkek konusu abartılı çünkü artık şimdi çok namuslu dediğimiz kadınlar da artık aldatıyor ve tanıdığım eşi mükemmel kişiler de var içinde kadınlar biraz övüldümü erkekten daha fazla aldatma yanlısı çünkü kurnaz eşide anlamaz aldatıldığını ama erkek kendini ele verir erkekten çok kadınlar suçlu erkeğe prim veren hep kadınlardır

gulkurumm 07.08.2011 19:40:24

doyumsuzluk

derin eren 07.08.2011 03:18:34

dinini bilen icinde ALALH korkusu olan bir kisi kesinlikle esin aldatmaz.

selin 07.08.2011 03:03:04

ya varya bu site çok abartıyo bazı şeyleri erkekleri aç gözlü abaza yaptınız resmen gayette tek eşli insanlar var yaa

wwww 07.08.2011 01:31:43

dunyamı bi tuhaf oldu bizim yurdum erkeği hani o kollayan yanında ki bayana laf atılınca cıngar cıkaran adamlara ne oldu..erkekler eşlerinin kendilerini aldatmasını nerdeyse normal karşılıcak belkide kafalarından gecen bni aldatsada bu kadından kurtulmak mı bu kadar basitleştimi erkeklerin karekterleri......zaten kendileri aldatmayan erkek bizden değildir politikası içinde ,vahim walla yurdum erkeğinin durumu aslında cok böburleniyorlar ya akılları sıra dunya kadınları bize bayılıyo diye huu uyanın dunyanın en saftrik erkeklerisinizde ondan dunya kadınları bayılıyo

pelin 07.08.2011 01:05:21
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.