Erkekler neden asla tek kadınla olamaz?

Erkekler neden asla tek kadınla olamaz?

Erkekleri bu konuda açgözlülükle suçlamamız haksızlıkmış! Yapılan araştırmalar bu huylarını ve aşk konusundaki davranışlarını açıklıyor...

Güncellenme tarihi:

Erkekler ölümsüzlük peşinde

Her boşalmada 300 milyon sperm üreten erkek, içgüdüsel olarak mümkün olduğunca çok sayıda dişiyi döllemeye çalışarak, kendi genlerinin sonsuza dek baki kalmasına çabalıyor. Bu erkeğin kendisini 'ölümsüz' kılma arzusunun tezahürü olan güdüsel bir davranış. Kadın, doğurarak zaten kendisini ölümsüzleştiriyor.

Erkeğin, bir kadına âşık olsa bile, başka bir kadınla yatabilmesinin, aşkla seksi ayırmasının nedeni işte bu güdüsel programlama. Aşkla seksi birbirinden ayıramayan kadınlar ise erkeklerin aşk ve seks ayrımını yüzeysel buluyor.


Aşk, spermin kalitesini artırıyor!

Aşk insana haz veren bir duygu. Âşık olunan kişiyle yaşanan cinselliğin hazzı, güdüsel cinselliğin verdiği hazzın çok çok ötesinde. Tabii bu haz boyutunun doğada bir karşılığı var; aşk duygusunun ürettiği kimyasallar...

Bunların hem spermin kalitesini yükselttiği, hem de -kadın cinsel birleşmeden aldığı haz oranında bedeni farklı kimyasallar ürettiği için- böyle bir ilişkiden doğan çocuğun fiziksel, duygusal, ruhsal sağlığında ve zekâ seviyesinde büyük etkileri olduğu biliniyor.

Yayın tarihi: 27.02.2013
5071
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.