Erkekler neden aldatır?

Erkekler neden aldatır?

Eşinizin ya da sevgilinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsunuz. Belki ortada kanıt yok belki de kanıtlar ayan beyan ortada. "Neden" diye sormaktan kendinizi alamıyorsunuz. Bir erkek ne olur da eşini ya da sevgilisini aldatır. İşte merak edilen sorunun merak edilen cevapları...

Uzun zamandır süren ciddi bir ilişkiniz var ya da evlisiniz her şey iyi giderken birden aldatıldığınız hissine kapılıyorsunuz. Ya da onu suç üstünde yakalıyorsunuz. Şimdi ne yapacaksınız? İlk yapmanız gereken neden aldatıldığınızı düşünmek olmalı. Sebepleri şöyle sıralayabiliriz:

Ben erkeğim psikolojisi

Bazı erkekler için aldatmak o kadar sıradan bir olaydır ki...Sizin ağlamalarınız, yıkılmalarınıza hatta aldatıldığınız için onu terk etmenize bir anlam veremezler. Onlar erkektir ve her erkeğin cinsel ihtiyaçları vardır. Bu cinsel ihtiyaçları arasında farklı kadınlarla beraber olmak da vardır. Tabii bu durum sadece kendileri için geçerlidir, kadınların böyle bir ihtiyaçları yoktur ve olamaz. Sakın bu olguyu anlamaya çalışmayın çünkü bunu yıllardır en ünlü bilim adamları bile çözememiştir.

Bir erkeğe göre aldatmak sadece biriyle yatmaktır. "ne olacak ki, bir kere oldu ve bitti, neden böyle büyütüyorsun" en çok sığındıkları bahanelerdir. Çoğu erkek eşiyle ya da sevdiği kadınla yatmanın özel bir anlam taşıdığını, tek gecelik ilişkilerin ise bir önem taşımadığını düşünür ve sizin de böyle düşünmenizi ister.

İlişkinizde sorunlar varsa...

Eğer ilişkiniz en baştaki gibi değilse ve artık kavgalar başladıysa bir erkek için en iyi kaçış yolu başka bir yatağa girmektir. Nasıl olsa bitecek diye düşünülen bir ilişki için fazla çaba harcamaya gerek yoktur.

Sizi artık sevmiyor

Bazı erkekler başka birine ilgi duymaya başladıklarını fark ettikleri anda sizi sevmediklerini anlarlar. Bu durumda yapacağı bir şey olmadığını ve zorlamanın bir anlam ifade etmediğini düşünürler.

"Hayır" diyememe

Erkelerin çoğunun en büyük zaafı güzel ve seksi bir kadına "hayır" diyememeleridir. Onlar için karşısındaki kadına hayır demek güzel bir teklifi geri çevirmek anlamına gelir ki bu erkekler arasında aptallık olarak nitelendirilir.
Yayın tarihi: 06.10.2003
1155
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.