Erkekler neden ağlar?

Erkekler neden ağlar?

Her ne kadar "erkekler ağlamaz" denilse de onlar da ağlıyor! Üstelik gözyaşı dökme stiline göre karakteri ve yatak becerisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güncellenme tarihi:
Aslında ağlıyor ama sizin yanınızda değil

Kapalı kapılar arkasında gizlice ağlayan erkekler, genellikle "Erkekler ağlamaz" diye büyütülmüş oluyorlar. "Böyle bir davranış tarzı, genellikle aşk gibi büyük mutluluk veren duyguların da bastırılmasına yol açar" diyor Understanding The Tin Man (Teneke Adamı Anlamak) adlı kitabın yazarı William July ve ekliyor: "Onun daha çok göstermeye alışık olduğu duygular, sinir ve seksüel eğilimleridir." Aslında özünde çok duygusal olsa da, duygularını dışarıya vurmayı öğrenmek için sizin yardımınıza ihtiyacı vardır. Onun normalden daha durgun olduğunu gördüğünüzde, işte bir sorun yaşayıp yaşamadığını sorun. Sorun bu olmasa bile, siz ona sorduktan sonra, size açılmak için daha istekli bir hale gelecektir. Çok hızlı olmayacaktır belki ama size olan güveni arttıkça, duygularını daha kolay göstermeye başlayacaktır. Erkeklerin içinde bir yerde, sizi etkileme güdüsü vardır ve bu yüzden de size karşı herhangi bir açık vermek istemezler. Sizin göreviniz ise, duygusallığın bir erkekte bulunabilecek en güzel özellik olduğunu onun anlamasını sağlamaktır.

Hayal kırıklığı yaşadığı zaman gözyaşlarına boğuluyor

Bu tip erkekler, işler istedikleri gibi gitmediğinde düşüşler yaşarlar. "Onun gözyaşlarını sakın duygusallık zannetmeyin" diyor Why Men Won't Commit (Erkekler Neden Bağlanmazlar?) adlı kitabın yazarı psikolog Dr. George Weinberg ve ekliyor: "Başka bir şekilde kendisini ifade etmeyi bilmediği için, olaylara ağlayarak tepki verir. Bu tiplerin vücutları, zehirli duyguları bu şekilde atmaya programlanmıştır. Konu yatak odasına gelince ise kesinlikle endişelerinden arınmış olması gerekir."
Onu idare etmenin en kolay yolu, çıldırdığı anları görmezden gelmektir. Ama duygularını kabul edin ve cinsel isteklerinizi yumuşak bir dille ifade edin. Ayrıca, hayal kırıklıklarının üstesinden daha sağlıklı bir şekilde gelebilmek için bir doktora başvurmayı önerebilirsiniz.
Yayın tarihi: 04.11.2008
6040
dahafazlası
YORUMLAR

AĞLAMAK GÖZ YAŞI DÖKMEK DEĞİLDİR ERKEKLER ANCAK KEREM GİBİ ASLI GİBİ SEVDİKLERİNDE SEVDİKLERİ UĞRUNA BİRŞEYLER YAPMAK İSTER AŞILMASI MÜMKÜN OLMAYAN ENGELLERLE KARŞILAŞICA CARESİZ KALINCA .YÜREKLERİNDE FIRTINALAR ESER KAR ALTINDA KALMIŞ YAVRU KEDİ GİBİ NEREYE GİDECEKLERİNİ NE YAPACAKLARINI BİLEMEZLER.İŞTE O AN YÜREĞİ BURKULUR BOĞAZI DÜĞÜMLENİR KALBİNİN ÜZERİNDE HAFİF AMA MERMİ YARASI GİBİ SÜREKLİ SIZI DUYAR FARKINDA OLMADAN GÖZLERİNDEN USULCA YAŞLAR SÜZÜLMEYE BAŞLAR OAN ÖLÜM BİR ÇAREMİ DİYE DÜŞÜNÜR İŞTE AĞLAMAK BUDUR GERİSİ GEÇİCİ TİMSAH GÖZYAŞLARIDIR.

GÜLÜM 26.11.2008 12:10:22

nazlı B ve diğer erkek düşmanı bayan arkadaşlar, Erkekler ağlar hemde nasıl ağlar, bi bilseniz? Çok ağladım zamanında ama bakıyorumki, değmezmiş kendimi üzdüğüme. Kadınlar gerçek aşkı nerden bulacakları bilmiyorlar, kız tavlama yolu güzel söz veya dürüstlük değil, güzel araba, ukalalık ve çapkınlıktır. kızlar genelde bu 2. tiplere vurulurlar ve mutlak sona uğrayınca ağlarlar. Bu konu ile ilgili düşüncelerimi yazsam kitap olurdu herhalde. Sadece önerim siz bayanlara; etrafınızda olan biteni iyi analiz edin. Gerçek sevginin kimden geleceğini iyi sezinleyin...

yavuz b 24.11.2008 11:18:48

erkekler genelde aglamaz çünkü duygusal degillerdir.. ask acısı cekmez ki erkek cünkü genelde sevmeyi bilmez erekler... agladıklarını sanmıyorum bu kalpsizlerin...

nazlı B 21.11.2008 02:54:30

erkekler insanlıktan çıkmışlardamı aglamamak gibi bi sorunları yok kim demiş aglamazlar die bir erkek aşk acısı çekerse öle bi aglarki kimse durduramaz kendimden biliyorum=)

muhammet 04.11.2008 22:56:44

kadınları kandırmak için yani büyük yalanı gizleme taktği bence..

nesrin 04.11.2008 20:19:40

ben de çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım ve ağladım :S

Deniz Alpateş 04.11.2008 20:17:45

NE AĞLICAK YA ÜZÜLÜR AMA AĞLAMAZ TİMSAH GÖZ YAŞI DÖKERLER KAZANABİLMEK İÇİN KAZANDIKTAB SONRADA AĞLATIRLAR YAPILARI BÖLE YADA ONLARA HAKETMEDİĞİNİ YAŞATTIĞIN ZAMAN AĞLIYOLAR AMA SEVDİKLERİNİN CANI YANDIĞINDA ONLARIN TARAFINDAN ÜZÜLÜP AĞLATILIDIĞINDA ÜZÜLMEZ AĞLAMAZLAR BİDE SORARLAR NİYE AĞLIYOSUN DİYE HEP YAPARLAR HEM SORARLAR ANLAMADIM

AĞLAMAZZZ 04.11.2008 19:38:05

demek ki erkekler de ağlarmış

erdal 04.11.2008 19:25:10

orası öyle tabi ama hic birsey göründügü gibi degildir o yüzden aglamamak en iyisi cnm bence

Murat 04.11.2008 16:42:26

neden ağlamasınlar canım onlarda insan sonuçta

ÖZGE 04.11.2008 14:36:53
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.