Erkekler hakkında en bilinen yanlış kanılar

Erkekler hakkında en bilinen yanlış kanılar

Eskiden beri en bilinen klasik erkek tanımlamalarını unutun. En yaygın ve çoğumuzun öyle sandığı ama aslında öyle olmayan gerçeklerle yüzleşme zamanı geldi. Bakın en kritik konularda nasıl da yanılmışız...

Kulaktan dolma bilgiler veya etrafımızda çokça yaşanan olaylar sonucunda, birbirimizi onaylıyoruz ve yanlış kanılara varabiliyoruz. Yazımızda basit ama sıkça karşılaştığımız durumları sizin için yeniden değerlendirip derledik.

İşte hem kendimizi iyi hissetmemiz hem de haksızlık ettiğimiz konularda erkeklerin gönüllerini almamız için bir fırsat...

ERKEKLER İÇİN ÖPÜŞMEK VE ROMANTİZM, SEKS KADAR ÖNEMLİ DEĞİLDİR

Hayır, Önemlidir.

Sanılanın aksine erkekler de herhangi bir duygusal temeli olmayan seksten çok hoşlanmaz. Tamam, erkekler unutulamayacak, akıllarını yerinden oynatacak bir sekse hayır da demezler tabii ki ama yine de sarılmak, öpüşmek ve sevgi dolu bir dokunuş onlar için de önemlidir.

Erkeklerin seviştikten sonra sadece arkalarını dönüp uyumak istedikleri yönündeki yaygın görüşün aksine pek çok erkek seksten sonra da sarılmak ister. Hatta bazıları mesela kendilerine kitap okunmasından çok hoşlandığını bile itiraf edebilirler. Bu nedenle aklınızdaki soru işaretleri ve kulak dolgunluğunuzu bir kenara bırakın ve karşınızdakine biraz daha az önyargılı davranmaya çalışın.


SEVİLMEK İÇİN MANKEN GİBİ OLMANIZ GEREKİR

Hayır, gerekmiyor.

Hollywood filmleri, magazin dergileri ve televizyonda yayınlanan pek çok paparazzi programında her daim süper vücutlu, bakımlı, makyajlı ve yüzleri her nedense onca yaşlarına rağmen kırışmamış kadınlarla doludur. Ve bu kadınları sürekli etraflarında görmek, normal (dikkat, çirkin değil!) kadınların kendilerini kötü hissetmelerine sebep olur.

Bu kadınların göbekleri dümdüzdür, kalçaları ise tam kıvamında, göğüsleri de ne büyük ne küçük. Ama merak etmeyin bunlar sadece birer aldatmaca. Gerçek hayatta ne kadar güzel olursa olsun herkesin bir kusuru vardır. Ve bu kusurlar bazen erkeklerin gözüne güzel hatta seksi gözükebilir.

Kendiniz üzerinden bir düşünün bakalım, bugüne kadar değer verdiğiniz aşık olduğunuz erkeklerin aynı zamanda kusurlarını da sevmemiş miydiniz? Erkekler de aynen bu şekilde sizi tüm kusurlarınızla kabul ederler, hatta sizin hoşunuza gitmeyen (örneğin yanağınızdaki ben) bazı özelliklerinizi, onların gözüne mükemmel görünebilir.


YEMEK PİŞİRİNCE, GÖZLERİNE EV KADINI GİBİ GÖRÜNÜRSÜNÜZ

Hayır, görünmezsiniz!

Erkekler onlara sevgilerini yemek yapmak veya ihtiyaçları olan bir şeyi onlara sormadan tespit edip almak gibi ince düşüncelere sahip kadınlara bayılırlar. Ayrıca bu gibi hareketleri yapmanız, sizin ev kadını olduğunuz anlamından çok, karşınızdakine değer verdiğiniz anlamına gelir.

Yalnız bu noktada biraz dikkat, karşınızdaki için kendinizi paralamaktan, onun tüm ev işlerini ve alışverişlerini üstlenmekten bahsetmiyoruz burada. Bizim bahsettiğimiz ev içindeki işlerden herhangi birini üstlenmeniz.


>>>>>>

Yayın tarihi: 09.07.2009
2635
YORUMLAR

bi ara erkek arkadaşmn ewine gttm temzlk yapmaya ama aynı kaynana gibi:-)

eda 18.07.2009 11:45:26

Arkadaşlar güzellik gerçekten göreceli ben de tipe -yaşa çok önem verirdim ama gittim yaşı büyük bir adama aşık oldum ..sonumda hüsran oldu ....Allah'tan çabuk toparladım. gerçekten gönül denilen şeyin nereye konacagı belli degil...

GÜL€R =) 16.07.2009 16:28:20

türk kızlarını beğenmeyen sizlersiniz bende size cevap yazıyım dedim herkes kendine bakıcak ondan sonra konuşak dimi ama kaptan senin sevgilin dır dır yapıyosa bilemem

azra gülen 12.07.2009 16:59:38

yazılanlara tamamen katılıyorum, bizimde erkeklerimiz belirli bir yaştan sonra kendilerine bakarsa dünyanın en genç kalan erkekleri arasına girer ne türk kadını gibi kadın var nede tük erkeği gibi erkek

akkuzu82 11.07.2009 12:58:58

azra o zaman sen kendine git bir ingiliz bul be güzelim... türk erkeklerini beğenmiyorsan onlardan da hayatın boyunca uzak dur.. git alanyaya elin ecnevisini kendine yakıştır be..

alper murat 11.07.2009 09:36:48

bizleri 40 ımıza kadar harcıyonuz azra hanım sizler sayenizde kafada siyah sac kalmıyo :D kim ne derse desin türk kızları kendilerini bulunmaz hint kuması sanıyo cumhuriyetle eşitlik geldi tmm ona sözümüz yok en doğal hakkınızdı ama neden hep daha fazlasını istersiniz anlamadığım nokta burası ses cıkarmıyos tepemize cıkarsınız yüz verios yüz elli istersiniz :D bayan arkadaslara diyom not vermeyin bu yoruma eksyi ascanız hemen cünkü :D kabullenemezsiniz altta kalmaktan hoslanmıosunuz cünkü :D

kaptan 11.07.2009 05:41:20

türk kızlarını beğenmiyosunda hangi türk erkeği kırkından sonra brat pit gibi eğer ölel olsaydınız konuşmaya hakkınız vardı ama şimdi kapa çeneni

azra gülen 10.07.2009 19:19:02

beyler bırakın bu kendini beğenmiş türk kızlarını benim gibi dünya güzelliklerinden sizlerde yararlanın çok mutluyum bu sizinde hakkınız biliyorum hadi beyler uyanın artık türk kızlarından uzak durun en azından yaz geldi bari güneye gidin hadi beyler kızlar bizi bekliyor:))

can 10.07.2009 15:51:43

sevgili CEVAP, SMYRNA yı tanımam ama, neden ona bu kadar öfkelendiğini anlayabilmiş değilim, psikopata bağlamış gibi bir durumun var... benim yabancı arkadaşlarıma baktığımda, gerçekten onların ilişkileri Turk erkeklerinin ilişkilerinden daha iyi, bence SYMIRNA' nın bahsettiği kısa süreli gelip giden yabancılar değil... Ayrıca Türk erkeklerinin pelesenkliği centilmenliklerinden de değil, e herşey de sex değil...

... 10.07.2009 12:53:56

Kadın eğer erkeğini aldatıyorsa ona ilgisizlikten denmez.. Konuda bahsi geçen kadınların erkekleri yanlış algılaması aldatması değil.. İspanyol italyan erkeklerinden değil bütün erkeklerden bahsediliyor üçç.. son olarak Türk kadınları kadar kaprisli, çekilmez, yalancı, ben daha görmedim.. Önce bir erkeğe nasıl davranılması gerekiyor onu öğrenin daha cin olmadan adam çarpmaya kalkıyorlar..

carias 10.07.2009 05:12:28
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.