Erkekler de "seni seviyorum" der

Erkekler de "seni seviyorum" der

40'lı yaşlarında evli bir erkek olan Eren erkeklerin aşk hakkında konuşmaktan hoşlanmadığını çünkü bu konuda söyleyecek bir şey bulamadıklarını belirtiyor ve ekliyor: 'Erkekler de aşık olur fakat bu hissi karşı tarafa farklı şekillerde ifade eder'.

Neden erkekler bize hissettikleri duyguları anlatmakta zorluk çeker? Acaba bu problemin nedeni hislerini tüm çıplaklığıyla ortaya döken erkeğin kendisini o noktada küçük bir çocuk gibi görmesi midir? Erkekler de aşık olur fakat aşkın onların sözlüğünde farklı anlamları vardır.

Eşinizin/sevgilinizin size 'seni seviyorum' demesi için yanıp tutuşuyorsunuz fakat o iki sihirli kelime bir türlü sevdiğiniz adamın dudaklarından dökülmüyor. Peki ya yaptığı birtakım hareketlerle ya da söylediği sözlerle sizi sevdiğini 'kendi tarzında' ifade edebileceğini hiç düşündünüz mü? İşte erkeklerin farklı 'seni seviyorum' ifadeleri:

Seni seviyorum

Bazı erkekler için bu cümleyi kurmak gerçekten çok zordur. Bazıları bu iki kelimeyi birlikte olduğu kadına söylerse ona bir söz vermiş olduğunu düşünürken diğerleri bu iki kelimenin büyüsünün kendisi için tehlikeli olduğunu hisseder. Bu erkeklerden biri olduğunu belirten Eren konuyla ilgili şunları söylüyor: 'Ona 'seni seviyorum' dediğimde sanki tüm hayatımı onun ellerine bırakıyormuş gibi hissediyorum kendimi. Bu da beni çok korkutuyor. Bu sözleri söylemek için ona kesinlikle çok güvenmem ve onun aşkıma karşılık vereceğini bilmem gerekiyor'.

Reddedilmek çoğu erkeğin kabusudur. O bakımdan bir erkek birine 'seni seviyorum' derken kalbinin kırılma ihtimalini de göz önüne alması gerekir. Birçok erkeğin bu sihirli cümleyi söylemesi için karşısındaki kadının sevgisinden ve ilişkilerinin sağlam olduğundan emin olması gerekir.

Bazı erkekler 'seni seviyorum' derken karşısındaki kadına 'ben senin yanındayım ve burada olacağım' mesajı verir aslında. Bazıları bu cümleyi kurarak karşı tarafa bir söz verdiğini düşünür ve ileride göstereceği davranış biçimiyle bu sözü tutamamaktan korkar.

Hediye her zaman somut bir şey değildir

Bir erkeğin size verebileceği birçok hediye vardır. Örneğin çiçeklerin içine iliştirilen özel notlar almak hoşunuza giderdi öyle değil mi? Fakat bir erkeğin size bunlardan daha farklı bir anlamda manevi değeri yüksek hediyeler verebileceğini de unutmayın. Mesela hayatınızdaki erkek size 'zamanını' hediye ediyor olabilir. Yoğun iş temposundan arta kalan zamanı ailesi ya da arkadaşlarıyla geçirmek yerine sizin yanınıza geliyorsa bu, onun size vermiş olduğu gizli bir hediyedir aslında. Bazen her şey üst üste geldiğinde yapmamız gereken işlerin birçoğunu ertelemek zorunda kalırız. Hayatınızdaki erkek böyle bir durumda yardımınıza koşuyor, yüklerinizi hafifletmek için çaba sarf ediyorsa bu sizi sevdiğinin bir göstergesidir. Tek yapmanız gereken ondan gelen bu işaretleri yakalamak ve onun size bu yolla 'seni seviyorum' dediğini anlayabilmektir.

Sevginin fiziksel ifadesi

Bazı erkekler birlikte olduğu kadına karşı hislerini en rahat sevişirken dile getirebilir. Bunun nedeni fiziksel anlamda yakın olduğunuz bir anda sizi sevdiğini ve sizin de onu sevdiğinizi derinden hissedebilmesidir. Fiziksel temas iki kişi arasındaki bütün engelleri yıkar ve kişiler arasında normalde çok kolay sağlanamayacak bir yakınlık doğmasına neden olur.

Sevgiyi fiziksel temasla hissetmek aslında biraz karmaşık bir durumdur. Çünkü cinselliğin herkes için farklı bir anlamı vardır. Bazı kadınlar seks kadar ilgiye ve güzel sözlere de ihtiyaç duyar. Bazıları ise sevdiği adamın kendisini sevdiğini onunla sevişirken duymak ister. Eğer böyle bir durumda erkek size olan duygularını sonuna kadar açıyorsa o zaman bilin ki sevdiğiniz adamın size 'seni seviyorum' deme şekli budur.

Sizi ailesiyle tanıştırdı

Sizi ailesiyle ve en yakın arkadaşlarıyla tanıştırarak size kendi tarzında 'seni seviyorum' dediğini fark edebildiniz mi? Sevdiğiniz erkek sizi hayatında en çok değer verdiği kişilerle tanıştırıyorsa bilin ki size karşı derin duygular besliyor ve sizinle gurur duyuyor. Bazı kadınlar birlikte oldukları adamın kendilerini ailesiyle tanıştırmadığından şikayet eder. Eğer siz de aileyle kurulacak herhangi bir ilişkiden uzak tutulan kadınlardansanız ilişkinizde bir şeylerin ters gittiğini bilmenizde fayda var.

Bazı erkekler birçok kadınla aynı anda birlikte olmaktan hoşlanır. Biriyle sadece sevişir, diğeriyle evliliğe dönük bir ilişki yaşar başkasıyla da sevgililikle dostluğun iç içe geçtiği bir ilişki yaşar. Siz sevgilinizin hayatında nerede durduğunuzu öğrenmeye bakın. Bunu da en iyi sizi tanıştırdığı insanlara bakarak anlayabilirsiniz. Sizi hayatının her alanında yanında mı istiyor? Yoksa ilişkinizi sınırlıyor mu? Derin ve güçlü bir sevgi kendimizle ilgili her şeyi beraber olduğumuz kişiyle paylaşarak oluşur. Sağlıklı ve mutlu bir ilişki istiyorsak bu noktayı unutmamalıyız.
Yayın tarihi: 05.08.2006
9332
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.