Erkekler bizi kıskanıyor!

Erkekler bizi kıskanıyor!

Var oluşlarıyla hayatlarımıza anlam katan erkekler, kimi zaman ataerkil düzenin kendilerine dayattığı role, kimi zaman da içlerindeki çocuğa göre davranırlar ve kadınlarının kendilerinden daha başarılı olmasına dayanamazlar.

İnsanlık tarihi boyunca gücün ve egemenliğin simgesi olan para, eğitim seviyesi ne olursa olsun pek çok erkeğin bilinçaltında bir erkeklik göstergesi olmaya devam ediyor. Modernleşen dünyada kadının ve erkeğin asal rolleri değişirken ataerkil düşünce sistemi alt edilemiyor ve bu sayede kendilerinden fazla kazanan kadınlara sahip erkekler içten içe sarsılarak, zedelenmiş egolarıyla baş başa kalıyorlar.

Pek çok kadın için sevdiğinin mutluluğu ve başarısı kendinden önce gelir. Bu uğurda kendi hayallerini ve isteklerini feda etmekten bile çekinmezler. Erkekler ise; bazı durumlarda sevgililerinin başarılarına tahammül bile edemez ve içine düştükleri kıskançlık ağında ne yapacaklarını bilmez halde salınır dururlar.

Sistemin başarılı bir parçası olabilmenin yolu; para kazanmaktan, bakımlı ve çekici görünerek ilgi odağı olmaktan, kendine sürekli yeni hedefler belirleyerek hayat standartını yüksek tutmaktan geçiyor. Erkekler de bu amaçlar uğruna yaşıyor, en azından hayatının belirli dönemlerinde bunlara dair hayaller kuruyorlar.

Erkekler her ne kadar güçlü kadınlarla beraber olmayı sever gibi gözükseler de aslında hayalini kurdukları, kırılgan, ilgiye ve sevgiye muhtaç kadınlardır. Mücadele etmeye tek başına gücü yetmeyen, erkeğinin desteğiyle ayakta kalabilen kadınları tercih ederler genellikle. Bu kadınlar, onları hayatlarının değişmez merkezi yapacak ve bu sayede doymak bilmeyen erkek egoları tatmin olacaktır.

Kaybetme korkusu

Erkekler zayıf olmanızı tercih ederler; bu sayede kontrolü ellerinde tutabileceklerdir ama mevcut durum değiştiğinde tarifsiz bir korkuya kapılırlar. İlişkiler sırasında yaşanan sorunların niteliği her ne olursa olsun, sevgilinizle konuşarak incinen duygularınızı onarmaya çalışmanız hem kendiniz hem de ilişkiniz adına sağlıklı olacaktır. Her iki taraf da küçük bir çocuk gibi kıskançlık yapacağına, olgun davranmalı ve birbirlerinin başarılarıyla gurur duymalı. Eğer bunu yapamıyorsanız, mutlu bir ilişki yaşama şansınız da yok demektir.

Erkeklerin kadınlarda çekemediği 7 durum:

- Sevgilinizden daha usta bir sürücü olun.

- Formunuzu hep koruyun, ondan daha iyi görünün.

- Onun bilmediği şeyleri bilin.

- Bilardo masasında ona hiç şans tanımayın.

- Futbolla ilgilenin ve tahmin oyunlarında onu geçin.

- Mükemmel yol bilginizle onu şaşırtın.

- Sıkışan kavanozları açın, ağır kolileri taşıyın. Yapamadığı ne varsa yapın.
Yayın tarihi: 07.04.2006
902
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.