Erkekler bencildir ama...

Erkekler bencildir ama...

Yatakta sadece kendinizi düşünerek mutlu olabilceğinizi sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Birlikte olduğunuz erkeğin isteklerini de hesaba kadarak, çok daha iyi bir cinsel hayat yaşayabilir, ilişkinizi farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Biz kadınlar birlikte olduğumuz erkeği, seks konusunda bencillikle suçlamaya pek meraklıyız. Oysa nasıl ki bizim yatakta bazı taleplerimiz varsa, onların da bizden birtakım beklentileri var. Neler mi?

Doğal olun

Erkeklerin yatakta kadınlardan ilk ricası, kendileri gibi davranmaları. Nedense çoğu kadın karakterine hiç uygun olmadığı halde seks sırasında "şu olmalıyım" psikolojisine girip kendini komik duruma düşürüyor ya da aksine isteklerini frenleyerek "terbiye sınırları içinde kalmaya" çalışıyor. Her iki durumda da yapay görünmek kaçınılmaz. Oysa erkek kısmının çok basit bir beklentisi var: Nasılsanız, öyle davranın.

Yaratıcı olun

Ya yatakta kontrolün erkekte olduğu klişesinden kurtulamıyoruz, ya da tembellik etmek işimize geliyor. Fakat sebebi ne olursa olsun, sonuçta çoğumuz cinsel hayatımızda hayal gücümüzü kullanmaktan kaçınıyoruz. Erkeklerse sandığımız gibi bununla gurur duymuyor, aksine olayın bütün akışını kendileri belirlemekten bazen hiç hoşlanmıyorlar.

Şaşırtın

Cinsel hayatın sadece yatakta geçirdiğiniz zamanla sınırlı olduğunu düşünmeniz büyük yanılgı... Çünkü erkekler gün içinde de cinselliği anımsatan, seks vaat eden küçük detaylarla şaşırtılmak istiyorlar. Kısa bir telefon konuşması, bir mesaj, küçük bir hediye ya da umulmadık bir anda seks... Partrenizi nasıl şaşırtabileceğinizi en iyi siz bilirsiniz.

Kendinize güvenin

Yatakta sürekli vücudunu saklamaya çalışan, durmadan şikayet eden ve en önemlisi kendi bedenini sevmeyen bir kadının erkeklere seks sırasında ne kadar itici geldiğini tahmin bile edemezsiniz. Her kadının vücudunda aynaya bakınca beğenmediği bir yer mutlaka vardır, fakat bu rahatsızlığı yatak odasına taşımak büyük bir hata. Ayrıca size imkansız gelse de o nefret ettiğiniz küçük göğüsleriniz ya da geniş kaçlanız partnerinizin özellikle hoşuna gidiyor bile olabilir.

Anlayış gösterin

Tıpkı bizim gibi erkeklerin de seksten uzaklaştıkları, zevk almadıkları ya da yatakta beceriksizleştikleri zamanlar vardır. Partnerinizin böyle dönemlerinde hemen üstünüze alınıp sizden soğuduğu ya da artık sizi sevmediği gibi bir sonuç çıkarmamalısınız. İsteksizliğinin altında gündelik hayattaki sorunlara dayalı çok başka sebepler yatıyor olabilir. Özellikle iş yaşamındaki krizlerin etkisinin ilk olarak yatak odasında görüldüğü, seksologların sık sık tekrar ettiği bir gerçek.

Sürekli seks düşündüklerini sanmayın

Sevişmenin sıkça akıllarına geldiği doğru, ama bu her erkeğin potansiyel seks manyağı olduğu anlamına gelmiyor. Şunu sakın unutmayın: Ne kadar duyarsız görünürlerse görünsüler, ilişkinin her yönüne kafa yoruyorlar, şefkat ve yakınlık arıyorlar.
Yayın tarihi: 23.11.2004
1084
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.