Erkekler Başka Bir Gezegenden mi?

Erkekler Başka Bir Gezegenden mi?

Geçmişten günümüze kadar pek çok buluş gerçekleşip, pek çok sır çözüme kavuştu. Ancak erkeklerin neden böyle oldukları, hatta nasıl oldukları hakında doğru düzgün bir açıklamayı henüz kimse yapamadı.

Gereksiz ayrıntılardan kurtulmak uğruna telefonda konuşmaktan, cüzdan taşımaktan, kremlenmekten ve salata servis eden kadınlardan nefret eden erkekleri anlamak, yaptıklarını anlam verebilmek gerçekten biz kadınlar için çok zor. Durum böyle olunca konuya bir de erkeklerin gözünden bakmaya ne dersiniz?

Mangalcılar
Izgara,şömine, mangal-aklınıza ateşle ilgili ne gelirse. Malgalcı erkekler eşleri patates salatası yaparken ateşe hükmetmekten hoşlanırlar. Neden mi?

a) Görünür sebep : Çünkü ateşle ilgili herşey derinlerde yatan içgüdüsel bir kavramdır ve doğrudan erkeklikle bağdaşır. Karanlık mağaralarda yaşamak, vahşi hayvanları avlamak, yardıma muhtaç kadınları korumak, onları ısıtmak ve beslemek erkeğin görevidir.

b) Gerçek sebep ise: Her erkek, iyi bir patates salatası hazırlamanın imkansıza yakın derecede zor olduğunu bilir. Bu nedenle bu işi kadına yıkmaya çalışır.

Cüzdan düşmanları
Neden erkekler düzgün bir cüzdan taşımaz da bozuk paraları pantolon ceplerine, kağıt paraları ise gördükleri boşluklara tıkıştırırlar?

Tabii ki, 'gerçek' bir erkek neden asla el çantası veya şemsiye taşımıyorsa, o sebepten: Yani sadece önemli şeyleri taşıma mantığıyla hareket ettikleri için. Erkeğin taşıdığı tek bir parça aksesuvar bile rahatsızlık verir ve onu doğasından sapmaya zorlar. Hareket serbestliğini azaltır, bu da onun yolunu şaşırmasına neden olabilir. Neden paramı bir deri parçasının içerisine sıkıştıracakmışım ki? Pantolonun cepleri ne güne duruyor?

Kaytarıcılar
Ampul değiştirebilen, rafları monte edebilen, videoyu kurabilen erkekler tabii ki var. Ancak nasıl oluyor da, bazıları yalnızca ampul değiştirebildikleri için otomatik olarak rafları da monte edebileceklerini ve videoyu kurabileceklerini zannediyorlar?

Doğrusunu söylemek gerekirse, iki türlü düşünmekte de haklısınız. Aslında erkekler, sizin, onların el becerileri hakkında olumsuz düşüncelere kapılmanızı istemezler. Hiç bir erkek kısıtlı zamanında ampuller, raflar ve video kaydedicilerle kendini vererek uğraşmaz. Bunlsrı yapmaktansa başka şeylerle uğraşmayı tercih eder. Nelerle mi? Örneğin, bilgisayarın sabir sürücüsünü formatlamak (biçimlendirmek), kanlı biftekler yemek ve arkadaşlarla kafalar çekmek gibi...

Bakar körler
Erkekler, Demi Moore, Tori Spelling ve Pamela Anderson'un göğüslerini güzel buluyor ve onların yapma olduklarına inanmak istemiyorlar. Peki nasıl oluyor da erkekler silikon göğüsleri teşhis etmekte bu kadar zorlanıyorlar?

Kadınların teknik bilgi eksikliğine güzel bir örnek. Biz erkekler için teknoloji- ki bu silikon malzemesinin kullanım alanlarını da kapsar- hayatın doğal bir parçasıdır. Teknoloji, yaşamı daha kolay, daha basit ve bir şekilde daha ihtişamlı yapmak için vardır. Ayrıca, rujlar, tırnak boyaları ve göz kalemleri de teknolojik araçlar değil mi? Lütfen, derin felsefe içeren "gerçek mi yapay mı?" türü sorular sormadan önce biraz daha dikkatli olun.

Konuşma özürlüler
Kadınlar için telefonla konuşmak işten bile sayılmaz. Erkekler içinse telefon tam bir mecburi hizmettir. Neden mi?

Erkekler, kaınlarla telefonda sadece gerekli olduğu durumlarda konuşmayı yeğlerler. Ve konuşma sırasında 23 temel kelimeden fazlasını kullanmazlar. Çünkü erkekler kişisel temaslarda duygu ve isteklerini, susarak ya da ara ara konuşarak da olsa bir şekilde anlatmayı becerebilirler.
Yayın tarihi: 07.10.2002
1089
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.