Erkekler aşkı nasıl yaşıyor?

Erkekler aşkı nasıl yaşıyor?

John Gray'in meşhur kitabı, her şeyi açıkça ortaya koyuyor. Her iki cins de aşkı farklı yaşıyor, çünkü...

Güncellenme tarihi:
aşk

Aşkı hepimiz farklı yaşıyoruz. Kimimizin aşktan anladığı kalp acısı, kimimizinki ise coşku ve mutluluk. Ama asıl fark, kadının ve erkeğin aşkı yaşayışında ortaya çıkıyor. Nasıl mı?

Sanırız, bu konuda en aydınlatıcı rehber John Gray'in "Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'ten" adlı kitabı.

İşte "Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'ten" adlı kitaptan bazı alıntılar:

Erkek susuyor, kadın konuşuyor...

Erkekler, kendilerini iyi hissetmek ve sorunlarını kendi başlarına çözmek amacıyla mağaralarına çekilirler. Kadınlar ise biraraya toplanıp sorunlarını açıkça konuşurlar. Üstelik kadınlar, kendi acılarını unutmak için başkalarının sorunlarına üzülebilirler. İşte bu nedenle kadınlar, sorunlarını paylaşmak isterlerken, erkeklerin kafalarını kumun altına sokmalarına asla tahammül edemezler. Ancak kitabın yazarına göre, Mars'tan gelen erkeklerle, Venüs'ten gelen kadınlar zamanla birbirlerinden çok şey öğrenmişler. Neler mi?

Marslılar, Venüslülerden ne öğrendi?

Marslılar, Venüslüler'in saldırısına uğrayıp suçlansalar bile bunun geçici olduğunu, çok geçmeden Venüslülerin son derece sevecen ve yumuşak başlı olduklarını anladılar. Dinlemeyi öğrenerek, sorunlar hakkında konuşmanın gerçekte Venüslüler için ne kadar önemli olduğunu takdir ettiler. Her Marslı sonunda Venüslü'nün sorunları hakkında konuşma ihtiyacının kendisinin herhangi bir eksikliğinden kaynaklanmadığını görüp huzur buldu.

Ayrıca Venüslünün bir kez sesini duyurduğunu gördükten sonra, sorunlarını kurcalamaktan vazgeçip son derece olumlu bir havaya büründüğüne de tanık oldu. Erkek dinlemekte ustalaştıkça, bunun kendi günlük sorunlarını unutmanın harika bir yolu olmasının yanı sıra, eşini de tatmin ettiğini gördü. Ancak gerçekten büyük baskı altında olduğu günlerde yine de mağarasına kapanıp haberler ve spor yarışmaları gibi başka bir şeyle oyalanmaya gereksinim duymayı sürdürdü.

Uyku pozisyonlarınız ilişkinizi anlatıyor!

İlişkiler hakkında 100 gerçek!

Yayın tarihi: 13.03.2012
4192
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.