Erkekler aşık olursa...

Erkekler aşık olursa...

Bir erkeğin size aşık olup olmadığını anlamak hiç de zor değil. Erkekler ne kadar 'benim için iç güzelliği önemlidir' açıklamasını yapsa bile, siz her zaman güzel ve bakımlı olmaya gayret edin.

Bir erkeğin size aşık olup olmadığını anlamak hiç de zor değil. İşte bir kaç ipucu...

İltifat eder

Erkekler her ne kadar "Benim için iç güzelliği önemli, fiziki değerlere çok önem vermem" deseler bile mutlaka dış güzelliğe bakarlar, öncelikle bir erkek âşık olduğunu ilk olarak sizi baştan aşağı süzerek belli eder.

Giyiminize, makyajınıza, yüz hatlarınıza, kilonuza, el-ayak bakımınıza, saçlarınıza, gözlerinize. Kısacası onun tarafından baştan sona fiziksel bir sınavdan geçirilirsiniz. Sınav bitiminin ardından, "Ne güzel gözlerin var", "Saçlarını çok beğeniyorum", "Mini etek sana çok yakışıyor" gibi iltifatlarla karşılaşmaya başlarsınız.

Sözün kısası, iç güzelliğiniz de olsun ama yine de siz her zaman güzel ve bakımlı olmaya gayret edin. Çünkü bir gün mutlaka bir erkek tarafından iltifat alacaksınız.

Sizi dinler

Eğer bir erkek sizden hoşlandıysa ses tonunuzu, diksiyonunuzu; kısacası onu sözlerinizle nasıl etkileyeceğinizi merak eder. Yanınıza gelip sizinle konuşmak ve sorular sormak ister. Mümkün olduğunca ikinizin de hoşuna gidecek güncel konular bulmaya çalışın. Ona soracağınız sorular hem kendisiyle ilgilendiğinizi gösterecek hem de onun nelerden zevk aldığına dair size ipuçları verecek.

Erkekler güldüren ve zeki kızlardan hoşlanırlar. Örneğin ona çocukluğunuzun komik anılarını anlatabilirsiniz. Ayrıca tane tane konuşmaya gayret edin. İyi bir diksiyon ve etkileyici bir ses tonuna önem verdiklerini de unutmayın.

Fedakâr olur

Eğer bir erkek sizden hoşlanıyorsa içgüdüsel olarak sizi korumak ister, örneğin kalabalık ortamlarda rahatsız olduğunuzu düşünürse sizin için tartışmaya girebilir. Size sorular sorarak ihtiyaçlarınızı anlamaya çalışır.

Sağlığınızın ve keyfinizin yerinde olmasını herkesten çok o ister. Sizi her koşulda korumaya çalışıp üzülmemeniz için elinden geleni yapar.

Zaman ayırmanızı ister

Bir erkeğin hayatta en önem verdiği şeylerden biri de ilgilenilmektir. Kısacası ona önem vermenizi ve onunla vakit geçirmenizi bekler. "Bu akşam ne yapıyorsun?", "Kiminle çıkıyorsun?", "Seni evine bırakmamı ister misin?" gibi hafif kıskançlık kokan sözlerle de hayatınıza dâhil olmaya çalışır.

Onunla ilgilendiğiniz zaman mutlu olup, ona vakit ayırmadığınız zamanlarda ise kıskançlık duyguları ön plana çıkar. Eğer bir akşam eski aşkınızla yemeğe çıkacak olursanız, "Neden, ne gerek var ki?" veya "Ben varken neden onunla yemeğe çıkıyorsun?" gibi onlarca soruyla karşılaşabilirsiniz. Yani dikkat! İlişkinizin tehlikeye girmesini istemiyorsanız eski sevgililerinizle görüşmemeye çalışın. Eğer görüşecekseniz de bunu ölçülü tutmaya çalışın.

Bilin ki o sadece sizin tarafınızdan ilgi görmek istiyordur. Ona olan konsantrasyonunuzun azaldığını hissettiği andan itibaren aklına "Acaba başka bir erkek mi var?" sorularını getiriyor olabilir.

Her halinizle güzel bulur

Elbette ki de saçlarınız yapılı olduğunda ve ışıl ışıl parladığınızda size iltifat etmesini doğal karşılıyor olabilirsiniz. Yataktan kalktığınız andan gece uyuyana kadar geçen her saniyenizde, ister bakımlı görünmek için tonlarca para harcayın isterseniz de en doğal halinizle, makyaj bile yapmadan gezin, o sizi yine de güzel bulacaktır. Bu durumda gözü sizden başkasını görmüyor demektir.

Öncelik sizsinizdir

Seven erkek sevgilisine öncelik tanır. Onun için siz, zaman zaman ailesinden ve en yakın arkadaşlarından bile önce gelirsiniz, örneğin kız kardeşiyle ve sizinle alışverişe çıktığında en güzel kıyafetleri öncelikle size alır. Önce sizin iyi olmanızı, sizin gülmenizi ve mutlu olmanızı ister.

Soğuk bir yerde sizden başka üşüyen biri varsa ceketini önce size verir, hasta olduğunuzda işine gitmek yerine önce sizi ziyaret eder, hafta sonlarını ailesiyle geçirmek yerine sizinle program yapmaya çalışır. Çünkü siz onun hayatının en önemli değerisinizdir.
Yayın tarihi: 28.03.2009
1367
dahafazlası
YORUMLAR

aşık erkek var. evet ama bir anlık. bir saatlik veya 1 günlük. şu da var tabii..bana aşık olana ben aşık mıyım.. zor bir karşılaşma

ferayss 08.06.2009 11:27:53

Gercektende Aşık Olan Erkek Var Ama Bu Kişilerle Çok Az Kız Karşılaşabiliyor Çünki Sayı 10.000 Aşmaz.

Dodo 22.05.2009 19:25:00

bunlar her erkek için geçerli değil ama bir arkadşım ilk başta bana karşı bunların hepsini gösterdi ancak onunla zaman geçirmeye başlayınca aslında bunu bütün kız arkadaşlarına karşı gösteriyormuş yani herkese aynı davranıyor ve onu tanıyan bütün kadınlar kendilerinin çok özel olduğunu zannediyolar ben bunu öğrendiğimde bir anda şok geçirdim her kadına meyilli çapkın biri olduğunu zannettim ama aradan zaman geçince bütün bunları sadece içinden geldiği için yaptığını anladım çünkü hayatındaki bütün kadınları özel olarak seçtiği için hepsi onun için özeldi ve hepsine eşit davranıyordu.

track 22.05.2009 15:02:25

Çoğu aşkların sonu hayal kırıklığı ile sonuçlanmasa hayat o kadar güzel ve dengeli olurki, inanın yeryüzünde yaşanan kötülükler bile azalır. Çünkü insan hayata daha sıkı sarılır, daha güleç yüzlü olur, yaşamdan tad alır mutlu olur ve o mutluluğu etrafına bir ışık gibi dağıtır. Ama nerede o aşklar, saf ve temiz duygular.

nstuzl 02.05.2009 11:58:19

Bende çok şanslıyım kıymetimi bilen bir hayat arkadaşım var.

nimrenSN 22.04.2009 09:33:59

Ben bu yeni tarz yaklaşımları komik buluyorum. Tahminimce Türk kültürünü yozlaştırmaya yönelik tavsiyeler. Yani sizce de saçma değilmi:) hangi Türk erkeği eski erkek arkadaşınla yemeğe çıkmana "ne gerek var ki" diyerek tepki verir ki:) Olsa bile böyle bir erkeğe hangi kız saygı duyar ki:) Ha belki vardır böyleleri ama aşk hayatları hep hezeyanlarla doludur.

Kime ne 17.04.2009 00:35:19

kısmen katılıyorum ama ne olursa olsun erkekler!!!!!!

serap soysal 15.04.2009 01:44:23

erkeğin bu şekilde aşkıyla ilgilenmesi çok güzel ve mutlu eder kadını.ama birden bu ilgiyi bırakmasınlar.

neslihan 14.04.2009 13:51:44

ben her bakanın bir daha baktığı bi kızım .ama bi o görmedi işte görmedi.. beni ona sevdiremedim ya gerisi boş bundan sonra......peh

rain 10.04.2009 22:46:53

ayyyyy demek ki askım beni seviooo:):):)

kübra 10.04.2009 12:24:35
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.