En son ne zaman sevgilinizle...?

En son ne zaman sevgilinizle...?

Sürekli bir devirdaim, aynı çarkın içinde yuvarlanıyoruz; yemek, iş, uyku ve tekrar hooop başa... Haliyle, ilişkiler de aynı sıradanlıkta!

sevgili

Sürekli bir devirdaim, aynı çarkın içinde yuvarlanıyoruz; yemek, iş, uyku ve tekrar hooop başa... Haliyle, ilişkiler de aynı sıradanlıkta! Oysa hayata bir es verip, yaşadığımızı hissetmeli, aşkın eski büyüsünü yakalamalıyız. İlk adım? Birlikte yatağa girin, bu testi çözün ve kahkahalarla gülün!

1) En son ne zaman sevgilinizle / eşinizle yatakta kahkahalarla güldünüz?

a. Dün akşam. Gülmek seksin mayasıdır.
b. Geçen hafta
c. Belki geçen ay
d. Bunun için kimin vakti var? Yapmamız gerekeni yapıp sonra da uyuyoruz.

Gülen mutlu bir kadın erkeklere her zaman seksi gelir. Birlikte gülmek ilişkinizi kenetleyecek unsurlardan en önemlisi. Hem araştırmalarda, bir kadın güldüğü zaman yaşadığı hissin, beynin seks esnasında etkilenen bölümünün yarattığı hazla hemen hemen aynı olduğunu söylüyor.

Küçük bir not: Uzun soluklu ilişki yaşayan çiftlerin yüzde 52’si, mutlu bir birlikteliğin sırrının öncelikle birlikte eğlenebilmek olduğunu söylüyor. Hatta birini güldürebilmek, erkeklerin çoğu için seksten bile daha ön planda.

2) En son ne zaman birlikte büyük hayaller kurdunuz?

a. Hayaller ve fantaziler konusunda fena sayılmayız. Sık sık yenilerini listemize ekliyoruz.
b. Her yıl, sık sık.
c. Yılbaşında, piyango bileti aldığımızda.
d. Asla. Neden olmayacak hayaller peşinde koşalım ki!

Ucu finansa dayanan gelecek hayallerini hemen hemen herkes kurar. Bunu birlikte yapmak ise ilişkinizi sağlamlaştırır. Bu durum, finansal durumunuz daha iyi olduğunda, yani ileride, hayatınızın ve ilişkinizin hangi yöne gideceğini gösteren bir adım. Yılda en az iki kere büyük hedefleri konuşmak, tartışmak iyidir fakat bu hayalleri takiben sizi o noktaya getirecek adımlar atmazsanız, hiçbir anlamı yok. Her ay kumbaraya 100’er TL fazla atarak işe başlayın.

3) En son ne zaman birlikte yemek pişirdiniz?

a. Dün akşam ve pek çok akşam...
b. Haftalar önce.
c. Yazın, yeni aldığı mangalla keyif yapacağımız zaman.
d. Yemek mi? Birlikte mi? O mutfağın nerede olduğunu bile bilmez.

Birlikte mutfağa girmek ve ardından gelen keyifli bir akşam yemeği, lüks bir restorandayemek yemekten daha mutluluk verici olabilir. En azından ayda bir kez birlikte yemek hazırlamak, yeni lezzetler denemek, ilişkinize de vitamin ve protein katar. Önemli olan nasıl birer aşçı olduğunuz değil, sevdiğiniz insanla bir şeyler yaparken alacağınız haz. Bu arada, çıkacak bulaşığı düşünmeyin, o iş biraz bekleyebilir!

Yayın tarihi: 08.03.2012
4184
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.