Eğrisiyle, doğrusuyla aldatma

Eğrisiyle, doğrusuyla aldatma

Aldatma hakkında bugüne kadar birçok şey söylendi, birçok şey yazıldı peki hangisi doğru, hangisi yanlıştı...

İhanet erkekler için genetiktir...

Yanlış

Bu cümle, tüm Kazanovalar'ın bir bahanesi mi, yoksa biyolojik bir gerçek mi? Pek çok bilim adamı, aldatmanın kalıtımsal olduğu üzerinde duruyor. Bu görüşü benimseyen uzmanların teorisine göre; erkekler, soylarının devamını sağlamak için, içgüdüsel olarak mümkün olduğunca çok kadını hamile bırakmak istiyor.

Doğru

Sadakatsizliğin genlerle pek ilgisi yok aslında. Aldatmanın en önemli nedeni, hiç kuşkusuz, yeni bir maceraya doğru yol almak; heyecan, korku ve tutkunun cazibesine kapılmak. Günümüzün kadınları da artık ilişkilerinde yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunda, erkekler kadar olmasa da, macera peşinde koşabiliyor.

Mastürbasyon yapan kişi eşinden sıkılmış demektir...

Yanlış

Erkeğin mastürbasyon yaptığını fark ettiğinde, kadın endişeye kapılır. Oysa, korkmaya hiç gerek yok. Çünkü mastürbasyon, partneriniz için aslında bir gevşeme yönteminden başka bir şey değil. Yapılan araştırmalar, erkeklerin yüzde 92'sinin ve kadınların yüzde 60'ının yaşamlarının bir döneminde en az bir kez mastürbasyon yaptıklarını ortaya koyuyor. Araştırma sonuçlarına göre, kadınların yüzde 83'ü mastürbasyonla orgazma ulaşıyor. Bunun aksine, partneriyle cinsel ilişkiye giren kadınların zirveye ulaşma oranı ise sadece yüzde 29.

Doğru

Ara sıra yaşanan 'tek kişilik heyecan' sizi korkutmasın. Üstelik, mastürbasyon yaparken edindiğiniz tecrübe ve fantezilerinizden ikili ilişkilerinizde de yararlanabilirsiniz. Cinsel yaşantınıza daha fazla heyecan katmak fena mı olur?

Eşinizin erotik fantezisinde başka biri yer alıyorsa, korkun!

Yanlış

"Başkalarıyla erotik fantezi kuran, partnerine aşık değildir." Bu cümle kesinlikle doğru değil. Araştırmalara katılan pek çok erkek, Julia Roberts ile yatağa girmeyi hayal ettiklerini, kadınlar da aynı şekilde, düşlerinde Brad Pitt ile seviştiklerini belirtiyor. Ara sıra zihinde yaşanan kaçamaklar ise, hem kendinizin hem de partnerinizin cinsel arzusunu kamçılayabilmeniz için en iyi metot aslında. Ancak bu, bir süre sonra zorunluluğa dönüşmemeli.

Doğru

Heyecan dolu fanteziler, cinsel birlikteliğinizin daha tutkulu yaşanmasını sağlar. Rutinleşen cinsel yaşantınız yeniden renkli ve uyumlu bir birlikteliğe dönüşür. Monotonluktan kurtulursunuz.
Yayın tarihi: 20.08.2004
1121
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.