Duygusal olarak aldatılıyoruz!

Duygusal olarak aldatılıyoruz!

Aldatma sadece fiziksel mi olur sanıyorsunuz? O halde çok yanılıyorsunuz.

Güncellenme tarihi:
Duygusal olarak aldatılıyoruz!
Aldatma nedir?
"Var olan ilişkiyi bitirip, yeni bir ilişkiye başlamak varken, neden bazı insanlar aldatmayı tercih ediyor?" sorusunun her dönemde farklı yanıtlarının olabileceğini ve aldatmanın partnerin başka bir partner olduğunu fark ettiği noktada çiftin hayatını olumsuz etkilemeye başladığını söyleyen Cinsel Tıp Derneği Başkanı Dr. A. Cem Keçe; "Genel olarak temelde var olan bir ilişkiyi geliştirebilmek, üretebilmek ve yaşamı paylaşabilmek becerisini geliştirememiş kişilerin kendilerini yeniden ifade etme, dürtüsellikteki anlık hazların sürekliliğini sağlama ve sonsuz bağlanma arayışlarına aldatma diyebiliriz. Aldatma; belki de insanlık tarihinin en eski zamanlarından bu yana değişmeyen bir gündem maddesidir ve son yıllarda sosyal bir yara haline gelmiştir" dedi.

Tüm aldatmalar can sıkar ve keyif kaçırır
Aldatma veya aldatılmanın daha çok duygusal boşluklar nedeniyle yaşandığını söyleyen Dr. Cem Keçe; "Aldatma toplumun yakından tanıdığı veya magazin dünyasının gözdeleri olan insanlar arasında yaşandığı zaman veya Ahmet Altan gibi ünlü yazarlarımıza konu olduğu zaman gündemimize gelse de, yalnız cinselliğe dayalı bir birliktelik değil cinsellik barındırmayan duygusal bir ilişki de aldatmadır ve aldatmanın sadece kadın erkek ilişkileri bağlamında yaşanmadığı bir gerçektir. Aile, iş yaşamı, arkadaşlık ortamı ve sosyal yaşamda da aldatma veya aldatılma farklı biçimlerde karşımıza çıkar. Sonuçları açısından ilkine göre daha affedilir gibi görünse de tüm aldatmalar canımızı sıkar ve keyfimizi kaçırır" dedi.

Kadın ve erkeğin aldatma nedenleri farklı
Erkekler yasak aşklara özgü heyecanın tadının yanı sıra fiziksel yani cinsel açıdan değişik tecrübeler yaşamaya ihtiyaçlarından ve cinsel dürtülerini kontrol etmekte zorlandıkları için aldatırlar. Kadınlarda ise durum farklıdır. Duygusal gerekçelerle yani yaşadıkları umutsuzluk ve mutsuzluk nedeniyle aldatma yoluna giderler. İlişkilerindeki olumsuzluklar onları başka bir yerde teselli aramaya iter.

Sizce aldatmak fiziksel midir, duygusal mı? Tartışın!

Yayın tarihi: 30.07.2008
15610
dahafazlası
YORUMLAR

boşverin kızlar aldatanı atın gitsin, duvarı nem insanı gam bitirirmiş...aldatan adi insanlara meydan vermeyin ,kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkalım....

yağmur 23.09.2008 22:31:28

BENDE SENİNLE AYNI KADERİ PAYLAŞYORUM SONDERECE ACI VE KATLANILMAZ BİR DURUM ALDATILMAK İSTER FİZİKSEL OLSUN İSTER DUYGUSAL KİRLİ VE PİS BİRŞEYİN ÜZERİNE SIÇRAMASI VE TEMİZLEYEMEMEK GİBİ.HANGİ TARAFTAN ERKEK VE BAYAN AÇISINDAN BAKARSAK BAKALIM BU KİŞİLİKSİZ KİŞİLERİN ALLAH BELALARINI VERSİN **.BAYANLAR ARAYA GİREN OCAK SÖNDÜREN OLMAYIN.**DAVUL BİLE DENGİ DENGİNE CALAR .

ÇİÇEĞE CEVAP 15.09.2008 23:12:58

ne diyebilirimki bende aldatılanlardanım cok acı bişey bide seviyosan 2de cocugumn varsa daha acı kaldıramıyorumartık hep şüpe içindeyim cok kötü ama yasıyorum ama sonumuz iyi degil

çiçek 11.09.2008 14:05:31

aldatma beyinde başlıyor

mustafa kemal 20.08.2008 14:04:35

vallaha kadın erkek aldatan insan karaktersizdir

ceren 04.08.2008 17:50:27

haklısınız ne diyim

sssssssss 04.08.2008 00:42:26

insan kendi benligini doydurmamışsa, duygu düşşünce olarak kendisini karşısındakine ispatlayamamışsa karşılamıyor ya da doyuramıyorsa evet aldatır

nurse 31.07.2008 22:34:11
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.