Diğer çiftlerin aşkları...

Diğer çiftlerin aşkları...

Hepimiz arkadaşlarımızın ilişkilerini merak ederiz. Bazen bu merakla o kadar ileri gideriz ki, kendi ilişkimizi sürekli diğerlerinin ilişkileriyle kıyaslarız. Dışardan görünen ile gerçek arasındaki farkı daha iyi algılamak için yazımızı okuyun.

Beraber olduğumuz arkadaşlarımızın ilişkilerini merak etmemiz doğal. Cinsel hayatlarını, evdeki davranışlarını, birbirlerine göründükleri kadar aşık olup olmadıklarını bilmek isteriz. Aslında bunları merak etmekle kalmayız, aynı zamanda kendi ilişkimizin onlarınkinden daha mı iyi, yoksa daha mı kötü olduğunu araştırmaya çalışırız.

"Kendini diğer çiftlerle karşılaştırmak insan doğasının bir parçasıdır. Etrafımızdaki insanların ilişkileri birçok kez bize yararlı şeyler öğretir, ama aynı zamanda büyük bir tehlike de oluşturabilir. Onların davranışlarını yanlış anlamak, kendi ilişkimizi yanlış değerlendirmemize, yok yere üzülmemize yol açabilir" diyor uzmanlar.

Diğer insanların kapalı kapılar ardında yaşadıkları hayatları daha iyi anlamanız ve kendi ilişkinizi doğru bir şekilde değerlendirebilmeniz için, diğer çiftlerin ilişkileri hakkındaki 7 gerçeği açıklıyoruz.

Genelde sizin görmek istediğiniz gibi davranırlar

Hani ger grupta gıptayla bakılan, "onların aşkı bir başka" denilen bir çift vardır ya... Onları her zaman uyumlu, birbirlerine deliler gibi aşık görürsünüz ve çoğu zaman onlara olan hayranlığınızı dile getirmekten de çekinmezsiniz.

Aslında olağanüstü görünmek hiç de kolay olmayabilir. Size sergiledikleri o dört dörtlük davranışların çoğu doğal olmayabilir. Bir kere ideal çift statüsünü kazandıktan sonra, çiftiniz sırf bunu korumak için sizin onlardan beklediğiniz gibi davranma çabasına girebilir. Uzmanlara göre bu bir tür sosyal motivasyondur. Çevremizdekilerin bizi tanıma biçimi davranışlarımızı etkiler. Bize bir rol verilir ve bu rolü sürdürmek için çoğu zaman yüzümüze bir maske takmak zorunda kalırız.
Yayın tarihi: 10.04.2007
3360
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.