Dengesiz bir erkekle nasıl başa çıkmalı?

Dengesiz bir erkekle nasıl başa çıkmalı?

İyi erkekler bile oldukça aksi olabilir. Tabii ki bu bir teselli değil. Kızıp küsmek yerine tavsiyelerimize göz atarak duygusal gel- gitler yaşayan erkeğinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Güncellenme tarihi:
Dengesiz ününe sahip olan cinsiyet kadınlardır. Ancak uzmanlara göre gerçekte erkeklerin de ruh hali değişken olabiliyor.

The Emotional Toolkit (Duygusal Rehber) isimli kitabın yazarı Darlene Mininni, erkeklerin tedirgin olduklarında kadınlardan daha farklı davranışlar sergilediğini belirtiyor. Biz de erkek arkadaşınızın garip tavırlarıyla baş edebilmeniz için en iyi taktikleri derlemeye çalıştık.

SEVGİLİNİZİN DEĞİŞKEN HALİNİ TANIMLAYIN

Huysuz erkekler iki gruba ayrılır, ilk grup kötü bir gün geçirdiği için hayal kırıklığı yaşayan veya tuttuğu takım yenilince dünyası yıkılan erkeklerden oluşur.

İkinci grup ise hafta içinde duygusal anlamda birçok iniş - çıkış yaşayan erkeklerdir. Bu grupta bulunan bir erkek, düzenli olarak üzücü olayların moralini bozmasına izin verir. Aslında duygusal olması kötü bir özellik değil, böylece kendinizi kötü hissettiğinizin sinyallerini hemen algılayabilir.

ONU OKUMAYI ÖĞRENİN

Kadınlar kendilerini rahatsız eden şeyleri anlatmaya meyillidirler. Ancak erkekler içlerine kapanır veya duygularını anlamsız tepkilerle anlatmaya çalışırlar. Erkek arkadaşınız terfi alamadığı için canının sıkkın olduğunu size anlatmak istemez. Bunun yerine çoraplarını yanlış yere koyduğunuz için söylenmeyi tercih eder. Siz onun bu gizemli sinirine bir anlam veremezken, o kırılgan olduğunu görmenizi istemez.

Bu nedenle, ister günlük huysuzluk olsun, ister kronik vaka, erkek arkadaşınızın canını sıkan durumun ne olduğunu anlamak için uğraşmalısınız.

Ancak yalnızca "Konuşmak ister misin?" sorusunu sormanız yeterli değildir. Ona özel bir soru sormalısınız. Örneğin, "Patronun bugün ne yaptı?" diyerek onu kabuğundan dışarı çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Suspus olsa veya bir çocuk gibi davransa bile vazgeçmeyin. Onu dinlemeye hazır olduğunuzu, ancak duygusal bir kum torbası olmadığınızı ona anlatmalısınız.

Bu noktadan sonra sorunu konuşup konuşmama kararını ona bırakın. Eğer davranışları konusunda taviz vermemeye kararlı görünüyorsa, ona arkadaşlarınızla dışarı çıkacağınızı ve ihtiyacı olduğunda sizi arayabileceğini söyleyin. Fazla üzerine düşmeniz de ters bir etki yaratabilir; sizden kaçabilir. Meraklı olun ama onu boğmayın...

BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN

Sevgilinizin ruh halinden sorumlu olmadığınızı anlamanız gerekir. Biriyle çok fazla zaman geçirdiğinizde, onun kötü davranışlarına alışabilirsiniz.

Bir adım geri atın ve kendinize dışarıdan bakın, özellikle size karşı hangi sıklıkta huysuz davranışlar sergilediğini bir düşünün. Belki de normalde tahammül edebileceğinizden daha sık olduğunu göreceksiniz. Belki buna daha ne kadar katlanacağınıza ve mutlu olup olmadığınıza karar vermeniz gerekiyordur. Ne dersiniz?


* Asabi erkek sendromu: Adet döneminin erkek uyarlaması denilebilecek bu durum yetişkin erkeklerin ortalama yüzde 35'inde bulunuyor!

Yayın tarihi: 23.08.2009
2178
YORUMLAR

baş etmek çok zor...karsısındaki kadına bağlı azimliyse basedibilir. değilse kendi haline bırksın .kaybetmeden bazı şeyleri fark edemez erkekler..ama hepsi ole değildir dengesizlik baskabişey.

man2009 12.09.2009 10:28:20

direkt sepetleyin düşünürsenız bosa zaman kaybı düzelmez aslaaaaaaa

nihalalim 11.09.2009 03:21:39

amin cümlemizi

ayten 04.09.2009 22:12:01

ÇİVİ ÇİVİYİ SÖKER DİYORUM O KENDİSİNE NASIL DAVRANILMASI GEREKTİĞİNİ HAL VE HAREKETLERİNDE ANLATIYOR ALLAH SAĞLIKLI DÜŞÜNEN BEYİNLERLE KARŞILAŞTIRSIN ...DENGESİZLERLE DEĞİL. AMİN

ZEYNA_2004 04.09.2009 14:50:07

kimbilir ne kadar zordur dengesiz bir erkekle başa çıkmak.. insan içine giremezsiniz her an bir patavatslık yapacak korkusuyla ortamın tadını çıkaramzsınız.en doğrusu dalında uzman bir psikologtan yardım almaktır.. almasına alalımda o dengesiz adamı nasıl götüreceğiz oraya değil mi? böylesi terapiyede gitmez yahu... bilemedim belkide başımda öyle biri olmadığı için (Allah başımada,düşmanımada vermesin )

getipuf 04.09.2009 06:23:01

dengesiz erkekle başa çıkmanın tek yolu dengesizlik yapmaktır hemde milletin içine der sen napıyorsun diye o zaman cevabını verirsin senin yaptığını yapıyorum...:):)

nalcaci34 29.08.2009 23:39:34

bazılarının yıllardıryazıp çizdiğim kabahatleri ile oadar olumsuzlukları ile örnek olmaya ve kendilerine benzetmeye çabalaması ve öyle beklentilerle kendilerini reklam etmeleri gerektiğindekültür gerektiğinde yıkıcı terörcü olmaları gibi menfaatlerine göre şekillendirdikleri yapıları ve hatta dışları gibi olan veya değişmişliğe karşı gösterdikleri etki ve yitirtici inatları dünya mız adına dahada vahimdi malesef çağımızda.

mizrap düz 24.08.2009 20:29:57

bence dünya mızın çok çok öncelerinde aşmış ve yaşantımızda telafi etmiş olması gereken şleylerdi şimdiye kadarki her olumsuzluk gücü menfaati himayesi görevi mesleği ve inancı ile bütün olarak hemde.sanırım o zaman şimdilerde sadece gururunu yaşıyo olurduk bütün olarak ve zeka demek olurdu yani çağımızda hiç olumsuzlaşmadan eşitce mükemmeleşebilmek gibi koşulların gururları arasında.şimdiki halinin çok çok farklı olanı olurdu yani.

mizrap düz 24.08.2009 20:14:41

ve hatta aptal olmayı tercih ederek okadar şeyin olumsuzluğunda sadece bakış açısı olarak olumsuzlukları ile kabullenilmiş olmayı tercih ederek menfaatsi şekilde olumsuzlaşabilmek gibi meşrulukları tercih edebilmekteydi zeka yı redetmeyi kabullenebilmek gibi seçeneklerle hareket ederek.dünya mız ne düşünüyo acaba bu durum için.ben her şeyin en mükemmelini hakeden dünya mın bu durumu ve bukadr olumsuzluğu bu çağda haketmediğine inanmaktayım.

mizrap düz 24.08.2009 20:11:04

öyle yapmaya çbalamışlardıki cinselliğini kullanmak için hasta oldurtmak bedelli yapmak savaşla yapmak menfaat için yapmak ırk din mezhep veya görev gibi ülke veya şehir veya konum gibi siyaset bahanesi gibi kitlesel olarak dejenere etmeye ve hatta yaparsa gidemez giderse yapamaz hatta gitmeyi ölmek veya hasta olmak yada zarara veya olusuz herhangi etkiye uğramak vb gibi bir duruma mecburiyet haline dönüşdürmek vb yığınla olumsuz şeye yeltenmek.bilemicem dünya ne düşünüyo bu durum olumsuzluklarının yığınları ve şimdiki ç

mizrap düz 24.08.2009 20:07:44
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.