Cinsel istek azaldığında...

Cinsel istek azaldığında...

Cinsel isteksizliğin en önemli nedenlerinden birinin mevsim değişiklikleri olduğunu söylesek...Eminiz hepiniz şaşırır kalırsınız fakat maalesef durum bundan ibaret...

Güncellenme tarihi:
Hormonlarla libido arasında direkt bir bağ bulunuyor. Mevsimlerin de bu ikili üzerindeki etkisi yadsınamaz. Mevsimsel yorgunluklar, hava sıcaklıkları gibi faktörler, cinsel hava üzerinde oldukça söz sahibi.

Üst üste yaşanan cinsel birliktelikler de arzunun azalmasına neden olabiliyor. Bu tamamen biyolojik bir olgu ve önüne geçmek pek de mümkün değil. Unutmamak gerekir ki monotonluk can sıkıcı bir durumdur, yenilikler ise daima etkileyicidir. Elbette ki canınız sıkıldığında ya da ilişkinizin tekdüze gittiğini hissettiğinizde sevgilinizi değiştirin demiyoruz. Partnerinizle yeni deneyimler yaşamak, birlikte ilklere imza atmak, birbirinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacak, böylece ilişkiniz hep taze kalacaktır.

Hamile kalma

Doğa kanunu ya da aşkın sihri... Spermle yumurtanını birlikteliği, bilim adamlarına asırlardır konu olmuş bir buluşmadır. Bu yolculuğun ilk dakikalarından başlayarak tüm süreci inceleyen uzmanlar, orgazmın kadına, spermi kabul ederek ya da etmeyerek, bir tür hakimiyet kazandırdığının altını çiziyorlar. Orgazmı takip eden ilk 40 dakikada, kadınların hamile kalma olasılıkları diğer zamanlara oranlara daha yüksek.

Kıskançlık

İstesek de istemesek de hayatımız boyunca kıskandığımız ya da kıskanıldığımız durumlarla pek çok kere karşılaşmışızdır. Düşünebiliyor musunuz, sevgilinizi sarışın bir bombanın kollarında görüyorsunuz ya da eski okul arkadaşınız, son model Porsche'u ile bir şehir turu yapmayı teklif ediyor ve tesadüfe bakın ki tam da kırmızı ışıkta durduğunuzda, yan arabadaki bey, yani sevgiliniz, dişlerini göstererek size bakıyor. Psikiyatristlere göre, kıskançlık insanın doğasında bulunan bir duygu ve bunu alt etmek çoğu kez kolay değil. Böylesi bir ruh halinde, bedenin biyolojik tepkimeleri de gözle görülür türde oluyor: Korku-üzüntü-utanç duygularının karışımı... Yine de kıskançlığa gem vurmanın bir yolu var. Kendinizi ve partnerinizi çok iyi gözlemlemek ve kartları açık oynamak...

Alışkanlıktan öte mi?

Hayatınızda hiç kimsenin, hiçbir şeyin değeri yok... Nereye baksanız onu görüyorsunuz. Ağzınızdan çıkan her cümlede onun adı geçiyor. Onu kafanızda yarattığınız olgunun kalıbına uydurmaya ya da kafanızda mükemmel sevgiliyi ona uyarlamaya çalışıyorsunuz. Kusura bakmayın ama siz fena halde aşıksınız... Bağlılık ise çok daha farklı bir şey. O tüm varlığı ile karşınızda ama siz detayları göremeyecek kadar körsünüz. Gerçekleri görmek için ise ancak onun çıkıp gitmesini beklemek gerekiyor. Onun artık hayatınızda olmadığını anladığınızda dahi merdivenlerde ayak sesini duyar gibi olmanız, sanki size sesleniyormuş gibi hissetmeniz normal çünkü hayatınıza bu kadar işlemiş birinin yokluğu, tam bir şok etkisi yaratıyor.

Şampanya

Şampanya, her zaman lüksün ve zevkin sembolü olmuştur, içeriğindeki alkolün rahatlatıcı etkisinin yanı sıra, kokusu ve tadıyla da özel bir yere sahiptir. Şık sunumu ile de tüm duyulara hitap eden bu içkinin libidoyu harekete geçirici yönünü hafife almamak gerekiyor...


Çözülemeyen bulmaca; Aşk!


Cinsel istek azaldığında...

Seksi aşka tercih eder misiniz?


Yayın tarihi: 07.11.2005
1130
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.