Çal telefonum çal!

Çal telefonum çal!

Kulağınız sürekli telefonda... Ondan telefon bekliyorsunuz ama o sizi bir türlü aramıyor. Peki ama neden?

Bakışlarınızı, gülüşlerinizi ve tutkunuzu paylaştığınız bir erkek... Üstelik ona telefon numaranızı da verdiniz. Acaba sizi aramaması için geçerli sebepleri olabilir mi? Hemen telaşa kapılmayın!

Liseden beri tanıdığınız eski arkadaşlarınızla birlikte bir partidesiniz. Birdenbire onu görüyorsunuz. O da sizi fark ediyor. Zaten ondan sonra film kopuyor. Gözünüz hiçbir şey görmüyor. Harika bir gecenin ardından onunla bir kanepenin üzerinde oturuyorsunuz. Ardından birbirinizi mutfaktaki içki şişelerinin ortasındaki taburede samimiyet içinde buluyorsunuz. Gülüyorsunuz, ağlıyorsunuz, hayat hikayelerinizi anlatıyorsunuz. Gitmeden önce hararetli bir öpücükle birlikte birbirinize telefon numaralarınızı bırakıyorsunuz. Büyük bir aşk hikayesi mi başlıyor dersiniz? Belki de evet. Fakat bunun için sizi araması lazım, değil mi? İki gündür ne arayan var ne de soran! Kendinize acaba boşu boşuna mı bulutlar üzerinde gezdiğinizi soruyorsunuz. Yine de panik yapmaya gerek yok! Telefon numaranızı çevirmemesi için onlarca açıklama olabilir. İşte dört tanesi:

Kararsızdır
Karşılaştığınız erkek 'mükemmel' ama birkaç zamandır yalnız olabilir. Yani belki de 'baştan çıkarma' ve 'ilişkiye girebilme' konusunda eskisi kadar iyi olup olmadığı konusunda şüpheleri vardır. Bütün zamanını telefonun önünde geçirir. Sizinle konuşmak istemesine rağmen sizi arayamaz. Birlikte geçirdiğiniz geceyi bir kez daha gözden geçirir ve aramak için beklemenin güzel sebepleri olduğunu düşünür. Sosyal hayat içinde 'fırlama' bir erkek izlenimi vermemek için daha ne kadar beklemesi gerektiği konusunda kendisinin de herhangi bir fikri yoktur. Bu bekleme süresi size göre biraz 'uzun' sürebilir.

Numaranızı kaybetmiştir
Teknik bir kaza imkanını da düşünün, yani numaranız bir şekilde kaybedilmiş veya silinmiş olabilir. Sizi teselli etmek için söylenilmiş bir laf değil bu, bir telefon numarası sahiden de kaybedilebilir. Cep telefonları asrın en 'hileci' aletidir. Özellikle gecenin 2'sinde birkaç kadeh içkiden sonra bir telefon numarasını doğru kaydetme olasılığını düşünün. Büyük biri olasılıkla ya telefon numaranızın rakamlarından birini yanlış almış ya kaydettikten sonra hafızaya aktarmayı unutmuş ya da kaydetmiş olduğu numarayı yanlışlıkla silmiş olabilir. Üstelik bir cep telefonu içindeki bütün numaralarla birlikte her zaman kaybedilebilir, bir yerde unutulabilir veya çaldırılabilir. Bu 'teknik kaza' ihtimallerini göze alarak her ihtimale karşın ona numaranızı verirken onun numarasını da almanız faydalı olacaktır.

Hazırlanıyordur
Birlikte olduğunuz o partide herhangi bir yanlışlık veya terslik olmasa bile onda bazı izler bırakmış olabilir. Telefonda nasıl konuşacağını bilemez. "Nasılsın? Şansa bak tam senin evinin yakınlarında bir yerdeyim. Görüşelim mi?" demek yerine daha önceden hazırlanmış birkaç güzel söz bulmuş olmayı tercih eder. Evet, o meşhur erkekliğine güvenen adam büyük adımlar atmadan önce sizi aramaya çekiniyor olabilir.

Sizden hoşlandığı ve de verdiği için ilk buluşmaya 'parlak gözler ve 'güzel sözlerle gelmek ister. Sevdiği kızın karşısına en 'uygun' şekilde çıkmadan önce belki birkaç solaryum seansı veya aletli jimnastikle daha 'çekici' görünmek istiyor olabilir. Bu yüzden de kendine ayırması gereken 'birkaç özel gün' vardır.

Bekliyordur
Eğer size telefon numarasını verdiyse büyük olasılıkla sizin de onu aramanızı bekliyor olabilir. Belki o gece olağanüstü geçmiştir ancak birkaç saatlik uyku ve günün aydınlanması geceye ait fikirlerinin değişmesine sebep olabilir. Belki de anlattığı çocukluk hikayeleri ile sizi sıkıp sıkmadığı hakkında endişeleri vardır. Ve tabii ki günümüzdeki birçok erkeğin olduğu gibi o da ilk adımı sizin atmanızı istiyor olabilir. Şu anda sizi arzulasa bile gelecekteki ilişkinizde aynı duyguların devam edip etmeyeceği konusunda kararsız olabilir.
Yayın tarihi: 25.11.2007
1005
dahafazlası
YORUMLAR

A-turşu kuruyordur. b-borçtan telefonu kesiktir. c-ohhh be dünya varmış biraz kafa dinleyeyim demiştir. d-bekleye, bekleye derviş olmak istiyebilir e-hepsi birden oluşmuşta olabilir.

Erol Aykanat 25.11.2007 17:44:51
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.