Bu soruları sormadan karar vermeyin

Bu soruları sormadan karar vermeyin

Karşınızdaki kişiyi tanımanın en iyi yolu ona kendi hakkında sorular sormaktır. Fakat hangi soruyu ne zaman soracağınızı bilmelisiniz. Örneğin ilk tanıştığınız anda "biriyle yatmanın doğru zamanı sence nedir?" diye sorarsanız üzgünüz ama bu romantik ilişkiyi başlamadan bitirmek zorunda kalırsınız.

Şöyle düşünün biriyle tanıştınız fakat onun hakkında birşey bilmiyorsunuz. Bunu öğrenecek tek kişi de sizsiniz bu durumda yazımızı dikkatle okuyun ve ne zaman neyi, nasıl soracağınızı öğrenin...

Birinci aşama: Yeni tanıştınız

Bir partide ya da arkadaş grubunun içindesiniz ve istediğiniz gibi biriyle tanıştınız. Onu daha iyi tanımak için soru sormaya ne dersiniz?

1. Bugün neler yaptın?

Eğer bir haftasonu tanıştıysanız bu soru ile onun boş zamanlarını nasıl geçirdiğini öğrenebilirsiniz. Sabah kalkıp koşmuş olabilir, bu onun sporu sevdiğini gösterir. Ya da akşama kadar uyumuş olabilir, bu da onun tembellikten hoşlandığını gösterir.

2. İş nasıl gidiyor?


Bu soru ile iş yaşamı hakkında bilgi alabilir ve ona kendisini rahat hissetmesi için yardımcı olabilirsiniz.

İkinci aşama: Yatma vakti

İlişkiniz yavaş yavaş rayına oturmaya başladı. Birlikte vakit geçiriyorsunuz. Sinemaya, yemeğe, tiyatroya gidiyorsunuz. Her şey mükemmel fakat henüz cinsel olarak kendinizi hazır hissetmiyorsunuz korkularınızı yenmek için şu soruları sorabilirsiniz;

1.Biri ile yatmanın en uygun zamanı nedir sence?

Böylece onun seks hakkında neler düşündüğünü öğrenebilir ve onun da hazır olup olmadığını anlayabilirsiniz.

2. Başka biriyle görüşüyor musun?

Bu sorunun cevabını bilmenize rağmen sormanız içinizi rahatlatabilir çünkü birlikte olduktan sonra beklemediğiniz bir cevap alırsanız öğrenmek sizi üzebilir.

3. Bunu yapmak istediğine emin misin?

Bu soru ile ilişkiyi ciddiye aldığınızı ona da göstermiş olursunuz.

Üçüncü aşama : Aynı evde yaşamak

Her zaman birliktesiniz ve artık birbirinizi iyi tanıyorsunuz. O sizin evinizde siz onun evinde. Yavaş yavaş eksik parçalar oturmaya başladı.

1. Sınırların neler?

Birlikte yaşamaya yaklaşırken onun da tam olarak ne istediğini bilmelisiniz. Belki aynı evde olmak fikri hoşuna gitmiyor, belki de çok fazla istiyor. Bu soru ile cevabı daha kolay bulabilirisniz.

2. Birlikte yaşarken nelere dikkat edersin?

Birlikte yaşama fikrini kabul etse de belki de yaşanması zor bir insan. Çok düzenli bir insan olabilir ya da dağınıklıktan hoşlanabilir. Bunu da öğrenmeniz gerekir.

Dördüncü bölüm: Evlilik

Artık evlilik fikrine alışmaya başladınız peki o buna hazır mı?

1. Çocuklar hakkında ne düşünüyorsun?

Aslında bu soru anahtar niteliği taşıyor. Birlikte çocuk yapma fikrine nasıl baktığınız ortaya çıkacak bu soruyla. Ayrıca bu soruyla çocuk bakımı hakkında ne düşündüğünü de öğrenebilirsiniz.

2. Finansal konularda bir sıkıntın var mı?

Her zaman çok güzel giyiniyor, rahat para harcıyor diye bir ev geçinderebilecek kapasitede sayılmaz. Belki para konusunda sıkıntıları vardır ve evliliğe bu kötü yönde yansıyabilir.

3. Düğünü nasıl ve nerede yapmak istersin?

Belki düğün kelimesi ona itici gelebilir, siz düğün isterken o sade bir nikah törenini tercih edebilir. Bu soru ile ileride oluşabilecek tartışmaların boyutunu öğrenebilirsiniz.


Yayın tarihi: 14.01.2004
844
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.