Biz kadınlar da az değiliz hani!

Biz kadınlar da az değiliz hani!

Popüler bilim dergisi Focus, aldatmanın ve sadakatsizliğin anatomisini, araştırmalarla açıkladı. Son yıllarda yapılan deneylerde, kadınların da en az erkekler kadar sadakatsiz olduğu ortaya çıktı. Elde edilen bir ilginç bulgu da, kadınların sadakatsizlik oranının son dönemde artması!

Sadakatsizlik doğamızda mı

Evrimci psikologların insanoğluna bir iyi, bir de kötü haberi var! İyi haber: İnsan aşık olmak için tasarlanmış! Kötü haber: İnsanoğlu tekeşli değil! Son evrimci görüşe göre, erkek nasıl sadakatsizlik yoluyla tohumlarını mümkün olduğunca çok kadın arasında yayıyorsa, kadın da sadakatsizlik yoluyla, çiftleşmeye aday erkekler arasında bir rekabet ortamı yaratıyor. Böylece, sadakatsizliğin 'doğa kuralı' olduğu gibi bir sonuca varılıyor.

Aldatma geni var mı

Çiftlerin birbirlerini aldatmasında genetik faktörlerin etkili olduğunu ileri süren bilim insanları, sadakatsizliğe tek bir genin değil, üç ayrı kromozomda yer alan birçok genin neden olduğunu tespit etti. Bİlim adamları ayrıca insanlarda adrenalini artıran genlerin aynı zamanda aldatma eylemini de tetiklediği görüşünde. Yani beynimizde daha hızlı motosiklet kullandıran genle, sadakatsizlik yaptıran gen aynı.

Kadını duygusal, erkeği cinsel aldatma acıtıyor

Yapılan araştırmalarda, erkeklerin çoğunun, cinsel sadakatsizliği acı verici bulduğu, kadınların ise duygusal sadakatsizlikten daha çok etkilendiği ortaya çıktı.

Evliliği iyi giden kadının gözü başka erkek görmüyor

Türkiye'de yapılan bir araştırmaya göre evli kadınların 'Eşinizden başka bir erkekten hoşlandınız mı?' sorusuna, 'evet' yanıtını verenlerin oranı:

J.F.Kennedy

Marilyn Monroe, Beyaz Saray'daki doğum günü partisinin sürpriziydi. Cazibeli eş Jackie, yakışıklı başkanın kaçamakları karşısında hep sessiz kaldı.

Brad Pitt

Sadakatin son kalesi de yıkıldı. Örnek gösterilen Brad Pitt- Jennifer Aniston çiftinin aşkı, dünyanın en seksi kadını seçilen Angelina Jolie'ye kurban gitti.

Bill Clinton

Monica Lewinsky ile Oval Ofis'teki ilişkisi, büyük bir skandala yol açtı. Çok iyi çaldığı saksafon da bu ilişkinin sembolü olarak kaldı.
Yayın tarihi: 06.02.2005
887
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.