Biz erkekleri böyle bilmezdik!

Biz erkekleri böyle bilmezdik!

Son dönemde erkekler, aşk ve seks üzerine yapılan araştırmalardan çıkan çarpıcı sonuçlar sayesinde erkekler hakkkındaki sır perdesini biraz daha aralamış bulunuyoruz! İşte çarpıcı sonuçlardan örnekler...

Ayrıntılara çok meraklı olan biz kadınlar; erkeklerin nasıl aşık oldukları, nelerden etkilendikleri ve söylediklerinin gerçekte ne anlama geldiği üzerine düşünmekten asla vazgeçmiyoruz. Neyse ki erkekler hakkında araştırmalar yapan uzmanlar sayesinde onları daha yakından tanıma şansını yakalayabiliyoruz.

Son dönemde erkekler üzerine yapılan bu çalışmaların ilginç sonuçlarına göz atmaya ne dersiniz? Unutmayın, bilgi güç demektir.

1- Yüksek testosteron seviyelerine sahip olan erkekler bağlanmakta zorlanırlar. Çünkü testosteron, bağlanmaya teşvik eden vasopressin ve oksitosin adı verilen kimyasalların salgılanmasını baskılar. İşte bir erkeğin yüksek dozda testosterona sahip olduğunu gösteren işaretler:

Güçlü kaşlar
Kemikli elmacık kemikleri
İnce dudaklar
Belirgin çene hatları
İşaret parmağından daha uzun yüzük parmağı
Geniş omuzlar
Kaslı vücut
Büyük cinsel organ


2- Bir erkeğin vücudunda bulunan oksitosin hormonu, orgazm sonrasında yüzde 500 oranında artış gösterir. Bu da onun size olan güvenini artırır ve bağlılığını kuvvetlendirir.

Oksitosini artırmak için şunları yapabilirsiniz:

Masaj yapın.
Ona sarılın.


3- Erkeklerin yüzde 59'u, ilk öpüşmede hoşlarına gitmeyen bir şeyler olduğunu hissettiklerinde, o kadınla ilişki yaşamak için çaba harcamayacaklarını belirtiyorlar.

Aranızda harika bir elektrik olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki öpüşme tekniklerini uyguladığınızdan emin olun:

- Parmaklarınızı saçında gezdirin ve başının arkasını kavrayın. Bu şekilde öpüşme hem rahat hem heyecan verici olacaktır.

- Daha çok zevk almak ve vermek için gözlerinizi kapatın, alnınızı onunkine dayayın ve nefes alıp verişleri eşitlemeye çalışın.

Bu hareketlerinizle ona daha fazlasını istediğiniz mesajını verebilirsiniz.


4- Erkekler kız arkadaşlarının yanında daha rahat uyurlar. Kadınlar ise aynı durumda pek rahat edemezler. Daha konforlu bir uyku çekmek için aşağıdaki ipuçlarını uygulayın:

- Uykusunda dönüp durduğunda rahatsız olmamak için daha geniş bir yatak satın alın.

- Uyku saatlerinizi aynı tutmaya çalışın. Erkek arkadaşınız geç yatıyor veya erken uyanıyorsa bu durum sizi de etkiler. Uyku maskesi veya kulak takacı gibi şeylerden de faydalanabilirsiniz.

- Yüz yüze yatmak yerine, kaşık pozisyonunda uyumayı deneyin. Eğer nefesi veya uzamış sakalları sizi rahatsız ediyorsa, ona arkadan sarılarak uyuyabilirsiniz.


5- Söylediğiniz bazı şeylerin erkek arkadaşınızın bir kulağından girip diğerinden çıktığını mı düşünüyorsunuz?

Araştırmacılar, bilgileri algılama konusunda, erkekler ve kadınlar arasındaki temel farklılıklar keşfettiler. İşte mesajınızı karşı tarafa iletmenin yolu.

(1) Erkekler vücut dilini ve kelimeleri aynı anda kullanan bir kadını anlamakta zorluk çekerler.

(2) Direkt olarak size bakmadıktan sürece anlatmak istediğiniz şeyi daha kolay algılarlar. Bu nedenle önemli konulan yan yana otururken konuşmaya gayret edin.

(3) Erkekler aldıktan bilgiyi yalnızca anahtar noktalara odaklanarak basitleştirmeye gayret gösterirler. Kadınlar ise tüm bilgiyi en ince detayına kadar öğrenmek isterler.

(4) Erkek arkadaşınızın söylediklerinizi unutmamasını istiyorsanız ona yalnızca gerekli olan bilgileri verip ayrıntıları göz ardı etmelisiniz.


6- Bir erkek sizinle ilgileniyorsa, statüsünü ve cesaretini kanıtlamak için, farkında olmadan oturuş biçimini olabildiğince genişletir.

Aşağıdaki ipuçlarına dikkat edin.

- Otururken bacaklarını ayırıyorsa...
- Kollarını koltuğun arkasına doğru açıyorsa...
- Parmaklarını pantolonunun kemer şeritlerine takıp dirseklerini açarak oturuyorsa...


7- Bir erkeğin cildi kadınınki kadar hassas değildir. Bu nedenle ona daha sert bir biçimde dokunabilirsiniz!

>>>>>>

Yayın tarihi: 10.04.2009
3049
dahafazlası
YORUMLAR

bu kadar basit yaratıklar için bu kadar yazı yazılması çok komik ama kadınları niye ele almadığınızı anladım çünkü bu uzun yıllar süren yorucu bir araştırma ve bide bunu bizlere aktarma çok yorucu bir iş yüzlerce sayfa sürer şahsen ben bu yazının başlığı hariç hiçbirşeyini okumadım niye kendimi yorayımki onların değil bizin ne istediğimiz ne hissettiğimiz önemli bunu beynine kazısın herkes

yaşasın feminizm 31.07.2009 23:51:56

erkekleri tam anlamıyla özetlemişsiniz ama bazı konular hala açıklığa kavuşmamış .mesela bir erkek seni seviyorum dediği zaman ne yapılmalıdır?bu durum karşısında nasıl davranılmalı yada ne cevap verilmelidir cevaplarsanız sevinirim.

ipek 11.05.2009 18:12:25

Yukarda haberin veriliş şeklini çok çirkin buluyorum.Eşiniz denmiyor da erkek arkadaşınız deniyor bu ne demek.Müslüman bir toplumda yaşıyoruz,inaçlarımız var.Bunu görmemezlikten gelerek yapılan haberleri kınıyorum.Bu zinayı meşrulaştırmanın,normalleştirmeyi istemenin yolumudur?

sibel 04.05.2009 19:25:38

Kadın ve erkek bir bütünü tamamlayan ayrı ayrı bireylerdir. Onun için atıp tutmamıza gerek yok. Ben şahsen, hanımsız bir hayatı düşünemem bile. Tek başına mutlu olmak bir anlam ifade etmez. Mutluluğu sevdiğinle paylaşmak o gözlerdeki ışıltıyı görebilmek, işte o zaman mutluluğun tadına varılır. Mutluluk paylaşıldıkça yaşanır.

nstuzl 02.05.2009 11:53:11

sayın kadınlar erkekleri atıp tutuyonuz unutmayın ki sizlerin de babalarınız erkek

rakset evliya 12.04.2009 23:25:33

şu testosteronu yüksek erkeklere bayılıyorum aldatsalar bile kadınları en çok mest edenler ve hep arzulanan onlar adam neyapsın testosteronu tavan yapmışsa onda birden fazla kadını mutlu etme kapasitesi var

süreyya 11.04.2009 17:25:19

tabiiki herkes farklı ama fıtrat aynı yani kelıplaşmış şeyler var erkek ve kadınlarda. hem neden karşı cinse bu kadar düşmensınız yorum yazan arkadaşlar, anlayamadım, asıl bunu araştırmak lazım! bence çok başarılı bi yazı elinize sağlık

hatiran_yeter 11.04.2009 12:59:46

valla yazılan tariflerin %98'i uyuyor bana. bağlanma problemim var. kaslı vücut ,çıkık elmacık belirgin çene. ayrıca diğer yazılanlarda mükemmel araştırma olmuş. yapan kişiye bir eksik!bayanlara tavsiye; kulağına dilinizle dokunun ve gezdirin buda onu ateşleyecektiren azından ban ait:).teşekkürler

kingston 11.04.2009 07:05:34

Bu isin bir kere tıp yonun bilen arakadaslar yukarı da bahsi gecen ''testesteron'' hormonu hakkındaki yanlıs bilgiyi goreceklerdir.Testesteron hormonu erkege ozel olarak bilinen bir hormondur ve de bilindigi gibi ostrogen hormonu asıl bayan arkadaslara etkisi olan bir hormondur.Disilik karakterini belirleyici bir hormondur kısacası ve de genel olarak bu verilen bilgiler deney icin alınmıs olan ratlar dan bahsediliyormus gibi his uyandırıyor.Ne yazık ki bu bilgilerin pek inandırıcı bir yanı yok.

black 11.04.2009 04:17:10

siz siz olun erkeklere sakın güwenmeyn erkek milleti hep dengesiz we uyuzdur hep sizin rekabet halindedir asla sizin ondan daha üst sewyede olmanızı kaldıramaz gurur yapar abuk sabuk kendine göre kompleksleri wardı erkeklerin kimse çözemezz ..bir erkeğe asla güwenmiceksin 2,3 ay çıkıp bi köşeye atıcaksn ewleniceğin yaşa gelene kadar böyle takılcaksn yaşın gelincede düzgn bir ilişki kurmaya bakıcaksn aman sanki warda doğru dürüst erkek hepsi aynı beyinsizler

gıcık 11.04.2009 03:11:09
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.