Biz ayrılamayız

Biz ayrılamayız

Sevdiğiniz erkekle aynı yerde çalışmak, ofiste de beraber olmak... Rüya gibi değil mi? Fakat ilişkinizi iş yerinde nasıl bir çerçevede tutacağınız konusunda doğru bir strateji belirlemezseniz bu rüya her an bir kabusa dönüşebilir!

Sevgililerini ya da eşlerini akşamdan akşama görmek ya da iş nedeniyle çok fazla görememek kadınların en büyük dertlerinden biri. Oysa bazılarımız daha şanslı oluyor ve birlikte olduğu erkekle aynı işyerinde çalışma ya da ortaklık kurma şansını yakalıyor. Eğer siz de bu şanslı azınlıktansanız bu işin zorluklarını da hesaba katmalısınız.

Nerede nasıl davranmanız gerektiğini unutmayın

Evde eşit koşullarda yaşayan mutlu bir çiftsiniz fakat işe geldiğinizde artık sadece iş arkadaşı ya da ortak olduğunuzu unutmamalı ve ona göre davranmalısınız. İster kendi işinizde çalışın, ister büyük bir şirkette etrafınızda başka insanlar da olacak. Eğer bu insanların gözüne batmamak istiyorsanız ve dedikodunun ne kadar hızla yayıldığını hesaba katıyorsanız mesai saatlerinde aşkı bir kenara bırakın. İş arkadaşlarınız birlikteliğinizi bilse de böyle bir ortam yaratmak iş açısından da daha yararlı olacaktır.

Evdeki sorunları ofise ofistekileri de eve taşımayın

Elbette eve geldiğinizde işten kesinlikle bahsetmeyeceksiniz diye bir kural yok ama mümkün olduğu kadar ilişkinin iki boyutunu birbirinden ayırın. Hele duygusal ilişkinizde çıkan problemi işyerinde konuşmaya kalkmayın. Aynı şekilde işyerinde aranızda geçen bir sorunu eve yansıtmanız doğru olmaz. Kısacası düşünerek hareket edin ve ilişkinize özen gösterin.

Yapışık ikiz olmayın

Günün 24 saatini birlikte geçirmek ilişkiyi monotonlaştırır. Aşkınızın enerjisini korumak için birbirinizi özlemelisiniz fakat sürekli birlikte olursanız özlemeye fırsat bulamazsınız. Bu nedenle işyerinde kahve ve yemek molalarını mümkün olduğu kadar iş arkadaşlarınızla geçirin.

Gerekirse fedakarlık etmeyi bilin

Hem iş hem de aşk hayatını paylaşmak ilişkiyi yıpratmaya başlayabilir. Böyle bir durumda önceliklerinizi belirlemelisiniz. Sizin için kariyeriniz mi önemli yoksa ilişkiniz mi? İş değiştirirseniz sorun çözüme ulaşacak mı? Bütün bu soruları kafanızda tartmalı ve sonra oturup birlikte çözüm yolu bulmalısınız.
Yayın tarihi: 21.12.2004
922
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.