Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

Bir ilişkide aşk mı daha önemli güven mi?

Tutkulu ama belirsizliklerle dolu bi aşk mı yoksa dingin ama huzurlu bir ilişki mi? Kararsız kaldıysanız yazımızı mutlaka okuyun.

Güncellenme tarihi:
Siz de aşk ve güveni aynı erkekte bulabilen şanslı azınlıktan mısınız? Aşk hayatınız heyecan ya da güven vaat eden ciddi bir yol ayrımına geldiyse harekete geçmeniz gerekir. Bunun için yapmanız gerekenleri bilmek istiyorsanız yazımızı okumaya başlayın.

İçinizde uzun zamandır bir sıkıntı var. Sık sık aklınıza takılan ve içinden bir türlü çıkamadığınız bu sıkıntının kaynağı belli aslında. Birkaç gün önce, birlikte olduğunuz erkeğe duyduğunuz heyecanın artık kaybolduğunu ve gözlerinizin yeni tanıştığınız o yakışıklıyı aradığını fark ettiniz. Birlikte olduğunuz erkeğe güveniniz tam. Kalbinizin başkası için çarptığını hissettiğinizde yanlış karar vermemek için kendinize biraz zaman verdiniz. Sonuçta gördünüz ki ayaklarınız sizi, aşkı yeniden hatırlatan adamın kapısına götürüyor. Onun yanındayken heyecandan tir tir titriyorsunuz. Gün boyu yaşamınızdaki bu yeniliği düşünüyorsunuz.

Fakat diğer yandan hayatınızda kollarında huzur bulduğunuz biri var. O size aşkın şiddetli ateşi yerine sakin bir deniz kenarı vaat ediyor. İlişkinizde her şey belirli sizin için. Sırtınızı yaslayabileceğiniz kendinden emin bir gövdesi ve sizi teskin eden bir ses tonu var. Diğeri ise; adı aşk olduğundan bir o kadar cesur, özgür ve belirsiz... O halde bu durumda ne yapacaksınız? Aşkın tılsımı ile güvendiğiniz adam arasında kaldıysanız önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ediyoruz.

Sakin olun

Kadınlar güven duymadıkları bir adamla birlikte yaşamak yerine yalnız kalmayı yeğlerler. Bunun için; bir kadını güven duygusundan alıkoyan tek şey aşktır. Aşkın getirdiği heyecan ve bilinmezlik aslında çoğu kadını tedirgin eder. Yeni bir aşk kapınızdayken eliniz kolunuz bağlı kaldıysa öncelikle sakin olmalı ve ardından derin bir nefes almalısınız. Bu aşamada kendinizle ve ne istediğinizle ilgili bir değerlendirme yapmanız gerekiyor.

Bundan sonra yaşamınızı nasıl şekillendirmek istediğinizi bilirseniz hangi yöne doğru adım atmanız gerektiğini kararlaştırabilirsiniz. Burada önemli olan nokta kendinizi tanımanız ve hayatınızda nasıl bir erkek olmasını istediğinizi bilmenizdir.


Kararsız mısınız? kıyaslayın... >>>>>>>

Yayın tarihi: 14.12.2008
12851
YORUMLAR

Kadın olsanız da erkek olsanızda bir yuva kurmayı başarmışsanız,sizin için daha güvenli,daha saygın bir yer olamaz.Evin bereketini bozmaya,aile olma büyüsünü bozmaya hiç bir şey değişilmez.Akıllı yaşamak gerek.Sağlıklı olmak da çok önemli.Psikolojik depresyonlar biyolojik sağlığı da bozacaktır.Ve bu çocuklara çevreye de bulaşacaktır.Sağlıklı toplum sağlıklı ailelerle mümkündür.

gencoy19691 13.04.2009 22:41:26

bende qüwen diyorum ama kalbiniz heycen arıyorsa ona enqel olamazsınız.benimde qüwendiğim we aşık olduğum ama qüwenmekte çok zorluk çektiğim 2erkek wardı.qüwen olmazsa olmaz diye erteledim çok düşündüm ama sonunda qüwendiğim erkeği çok üzdüm we aşkı seçtim.pişman değilim çünkü qüwendiğim insanla birlikteyken kalbimi başkası heycanlandırabiliyorsa onunla birlikte olmamın 1anlamı yoktu ..

cherry-rose 15.03.2009 21:08:16

güven her zaman önde gelir aşk uçup gidence geriye kuruntular kalmasın

peline 15.03.2009 19:59:37

yaklaşık 4 yıldır evliyim.eşim bana gerçekten çok aşıktı.ama evliliğimin ikinci yılında eşime gece yarısı gelen telefonlardan ve eşimin davranışlarından aldatıldığımı anladım.çok acı duydum bu durumdan.hata yaptığını anlayınca o kadınla görüşmeyi bıraktı.beni bir daha üzmeyeceğine söz verdi.affetmiş gibi görünsemde aslında affedemedim.ayrılmadık.ama güvenim hiç kalmadı.herşeyden şüpheleniyorum.paranoyak gibi hissediyorum kendimi.ama ben hislerimde asla yanılmam.eşim şu an benim eski bir arkadaşımla görüşüyor.eşimin telefonunu kontrol etmekten bıktım.çok üzgünüm ve hiç kimseyle üzüntümü paylaşamıyorum.ben güven istiyorum.

papatya 25 15.03.2009 15:22:07

tabikide ikiside çok önemlidir sorumu bu :))))güven biterse aşk da biter . tabi aşk biterse güvenin hiç önemi yok tabi gerçek aşk hala varsa

gonca 15.03.2009 11:52:46

bence ikiside önemli ama yine de güven biraz daha ağır basar

aslı 15.03.2009 11:16:33

tabii ki güven, güvenemediğin kişiye aşık mı olunur? ya da güvenemedikten sonra aşk mı kalır!

selma 15.03.2009 08:38:35

bence aşk dedikleri birşey varmış ama aşk sadece insanı aldatır.AŞK GÜZELDİR ama her insana güvenemezsin dürüstlük ve insanlık olsun

alemin serserisi 03.03.2009 13:30:19

her insanla aşk yaşayabilirsin ama her insana güvenemezsin

dewrim 08.02.2009 22:52:54

kesinlikle aşk.. neden derseniz: eğer aşıksa ona güvenir... çünki ona aşıksa fazlasıyla güvenir... eğer fazla aşıksa da sevgilisini bezdizip ayrılabilirler...

b.... p.... 25.01.2009 12:26:05
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.