Bir erkeği açmanın 5 yolu

Bir erkeği açmanın 5 yolu

"Ne düşündüğünü bilmek istemiyorum çünkü bana ne olup bittiğini hiçbir zaman söylemez." Size tanıdık mı geliyor? Oysa erkekler de konuşmak ister: doğru şartlar altında! Kapalı kutu bir erkeği açabilirsiniz.

Güncellenme tarihi:
"Ne düşündüğünü bilmek istemiyorum çünkü bana ne olup bittiğini hiçbir zaman söylemez." Tanıdık mı geliyor? Yakınlarda yapılan bir ankette katılımcıların yüzde 42'si partnerleriyle duygularını paylaşmak konusunda zor zamanlar geçirdiklerini söylüyor. Bu olduğunda, kapanmış hissediyorlar ve karşılarındaki de yanlış anlaşılmış. Dr.Brenda Shoshanna şöyle diyor: "Terapist ve yazar olarak tecrübelerimle kadınların farkına varmadıkları bir şey keşfettim. Erkekler konuşmak ister. Doğru şartlar altında, bütün bir gece konuşabilirler. Bir çok erkek umutsuzca kendilerini saklamak zorunda hissederler."

Öyleyse erkeğinizin paylaşmasını sağlayacak yol ne?

1) GERÇEK ERKEKLER REDDEDİLMEYİ HİSSEDER, GERÇEKTEN!

Bu doğru. Bir çok kadınların onları eleştirdiğini hisseder ve bu yüzden açılmaktan, birilerinin onlara gülmesinden, onları reddedilmiş ve aşağılanmış olarak bırakmasından korkarlar. Kadınlar bir erkeğin egosunu ve kimlik duygusunun kendilerininkinden daha kırılgan ve daha kolay tamir edilebilir olduğunu anlamalıdır. Bu özellikle mahrem bir ilişkisi olduğunda geçerli: bilmek ve geri bildirim almak, sizin hoşunuzua gidip gitmediğini bilmek ister. Eğer bir erkek onu yargılayacağınızı, söylediklerinden ötürü ona farklı bakacağınızı hissederse kesinlikle konuşmaz.

Partnerinizi yargılamamak aklındakini söylemesini sağlamak ve onu duymak istemek değildir. Bu sizin aynı seçeneğe sahip olmadığınızı ya da ona aynı şeyi teklif etmeyeceğiniz anlamına da gelmez. Onun size açılmasını sağlamak için, her kim olursa olsun tamamen kabul edildiğini hissetmek ister, sizin istediğiniz adam olduğu için değil. Onunla sabırlı olun. Eğer onun düşüncelerine başka bir bakış açısıyla anında yanıt verirseniz, mesela " hımm, bence yanlış. Katılmıyorum." ya da "Bu çılgınca düşünceyi de nerden buldun?" bütün erkekler rahatlayacaktır. Çok kişisel olup olmadıklarından, bunun verdikleri imaja uygun olamamasından ya da kendilerine biçtikleri imaj olmasından korkarlar.

Bir erkek hayatının farklı evrelerinde farklı şeylerdir, bazen aynı hafta ya da gün içinde bile. Size bütün farklı yönlerini göstermesine izin verin. Eğer beklentilerinizden vazgeçemiyorsanız ve gerçekten kimliğini bulmasını istiyorsanız, bunu hemen hissedecek ve rahatlayacak, sizinle konuşmaktan zevk alacaktır.

Yayın tarihi: 22.04.2009
5910
dahafazlası
YORUMLAR

yazılanlara katılıyorum erkekleri sevmek lazım onları anlamk için sürekli konuşmak onun anlayacağı şekilde anlatmak ,sürekli sevgini bildirmek

mucuk82 14.07.2009 16:44:34

ben 16 yaşındayım erkeğim,1yıllık ilişkimiz var sevgilim beni çok kıskanıyor örneğin denize gittiğimde veya gezmeye gittiğimde onsuzken bana çok sinirli davranır, msj atar bazen rahatsız edici oluyor. Bu gidişatı bence aramızdaki samimiyeti bozabilir.bunu nasıl çözebilirim. bayan kardeşlerimden bi yanıt alabilirsem sevinirim.KONUYLA Bİ İLGİSİ YOK BU YÜZDEN KUSURA BAKMAYIN..!

serdar 14.07.2009 16:00:34

Rahat bırakın şu erkekleri..hepsi de çok tatlı...ama 0-5 yaş arası..

sarı kabus 10.07.2009 00:11:17

kadın erkek arasındaki ilişkinin büyüsüde burda gizli zaten karşındakinin şifresini çözersen ortada sorun kalmaz oda hayatı rutine bağlar böyle iyiyiz biz boşuna çözmeye uğraşmayın bizler böyle yaratılmışız mutluyuz her durumda

abutneş 09.07.2009 11:44:20

erkekleri anlamaya gerek yokki rahat bırak yaptıklarına sesini çıkartma senden iyisi olmaz anlamayada çalışmayın yaranamazsnız

arex1980 08.07.2009 11:07:42

erkekleri tam anlamıyla anlayabilen kadının alnından öperim ben...hiç rastlamadım böyle bir kadına,zira erkekler zor anlaşılan yaratıklar..

marquise_ 06.07.2009 18:26:44

sadece erkeklermi böyle bayanlardada var bu durum hem bayan hem erkek olarak değerlendirilseydi daha iyi olurdu ama bir insanı açmak içinde çocukluğunu incelemek lazım öyle insanlar varki çok içe kapanık ağzından zor laf alırsınız

ozgu2106 06.07.2009 17:27:49

işin gerçeği ne biz erkekleri anlayabiliriz ne de erkekler bizi anlayabilir.bu devran böyle gelmiş böyle gider.1 günümüz ertesi güne uymaz insanın ruh haline bağlı bence .anlasak ne olur anlamasak ne olur.hayat öyle de böylede sürecek .biz ne isteyip ne istemediğimize bakalım bence.mantıklı olan kazanır

yasemin 06.07.2009 02:19:26

katılmıyorum

senem tezcan 06.07.2009 00:56:09

kısmen katılıyorum...değil erkekleri insanları bile anlamak mümkün olmuyor.

eras 06.07.2009 00:04:10
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.