Bir başkadır kış aşkları!

Bir başkadır kış aşkları!

Kış aylarında sevgiliyle yapılan şeyler daha az heyecan vericidir. Sinemaya ya da kapalı mekanlara gidebilirsiniz tabii ki ama önce yağmurluğunuzla şemsiyenizi aramanız gerekir. Dışarıdaki sıcaklık düşünce içinden geldiği gibi hareket etmek ve yaşama sevincini korumak zor olur.

Yaz aşkını yıl boyunca taklit edebilmeniz için size dört ipucu:

Eğlence vaktine öncelik verin

Tatil boyunca işle ilgili kaygılar sahilde neşe içinde koşuşurken ya da açık havadaki restoranlarda şarap yudumlarken aklınızdan uçup gider. Ama sonbahar gelip çattığında içimizdeki kaygısız çocuğu ihmal etmeye başlarız, kendimizi posta kutumuza gelen 47 mesaja cevap vermeden mesaiyi bitirmememiz gerektiği konusunda ikna ederiz.

İş sonrasında eğlenceli etkinlikler planlayarak sonbaharda ortaya çıkan işkolik eğilimlerinizi frenleyebilirsiniz. Yakınlardaki senfoni konserine iki kişilik bilet alın, birlikte fotoğrafçılık kursuna yazılın ya da en sevdiğiniz restoranda rezervasyon yaptırın. Şarap ve akşam yemeği safhasını atlayarak bir sonraki aşamaya geçtiyseniz ayda bir kez oturma odasında yerde mum ışığında yemek ya da canlı bir konser gibi etkinlikler planlayabilirsiniz. Bunu balayı evresinde otomatik olarak meydana gelenleri yapma yolunda bilinçli bir girişim olarak görebilirsiniz.

Duyularınızı şımartın

Yaz aynı zamanda seksi bir dönemdir çünkü duyulara tam bir ziyafet sunar. Taze karpuzun tadı, tuzlu havanın kokusu, omuzlarınızda güneşin dokunuşu. Ama serin geçen aylar da kendilerine özgü zevklerle doludur. Örneğin, ayaklarınızın altında ezilen yaprakların sesi, şöminede harıl harıl yanan ateşin sıcaklığı ve fırından yeni çıkmış elmalı tartın kokusu...

Sevdiğiniz kişiyle mevsime özgü bu zevklerin tadını çıkarmaya öncelik verin. Elma toplamak, sonbahar yaprakları arasında gezintiye çıkmak veya balkabağı oymak için çeşitli günler kararlaştırın. Yaz güneşi gözden yitip gitmiş olsa da kendinize çekip ısınabileceğiniz biri var!
Yayın tarihi: 27.10.2006
2086
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.