Bilmediğimiz erkek şeyleri!

Bilmediğimiz erkek şeyleri!

Erkekler ve kadınlar gerçekten birbirlerinden çok farklılar. Peki, onları bizlerden farklı kılan nedir? Bu farklılık sadece hayata bakışları, tepkileri, tercihleri vb. için geçerli değil. Onların bedenlerindeki işleyiş de bir hayli şaşırtıcı!

Güncellenme tarihi:
Bilmediğimiz erkek şeyleri!
1) NEDEN EREKSİYONLARINI KONTROL EDEMİYORLAR?

Sabahları partnerimizin ereksiyon olduğunu görür ve bunun bizden kaynaklandığını düşünüp seviniriz. Oysa uzmanlar bunu, dolu idrar torbasının baskısı ve idrar borusunun cinsel sinirleri uyarması sonucu omurilikteki gerilim refleksinin eyleme geçmesi olarak tanımlıyor. Kısaca bu durum tamamen istemsiz. Sevgilimizle birkaç kadeh içtikten sonra tutkulu bir geceye hazırlanırken partnerimizin ereksiyon olamaması hayal kırıklığı yaratabiliyor. Ürolog Prof. Dr. Emre Akkuş'a göre, alkol ereksiyonun baş düşmanlarından biri. "Biraz alkol kişiyi gevşetir, uyarılmayı artırır ama miktar arttıkça damarlarda tahribata sebep olabileceğinden ereksiyon da bundan olumsuz etkilenir ve kontrolden çıkar" diyor...


2) NEDEN TUVALETE BİZİM KADAR SIK GİTMİYORLAR?

Biz kadınlar uzun süren yolculuklarda ihtiyaç molalarını iple çekeriz. Araba yolculuklarında verilen molalarda hızla tuvaletin yolunu ararken, erkeklerin kıpırdamadan yerlerinde oturmalarına sinir olur, anlam vermekte zorlanırız. Sadece yolculukta değil; alışverişte ya da yemekteyken de sık sık tuvalet arayışına girer, hatta kadınlar tarafında biriken uzun kuyruklarda beklemek yerine erkekler tuvaletine gideriz. Zira erkekler tuvaleti genellikle daha boş ve temizdir! Peki, ama neden?
Aslında bu sorunun yanıtı çok basit: Erkeklerin mesanelerinin kadınlarınkine oranla daha büyük olması, tuvaletlerini daha uzun süre tutabilmelerini kolaylaştırıyor. Başka bir deyişle, işin sırrı; erkeklerin mesane kapasitesinin kadınlarınkinden 100-150 ml daha fazla olması.


"Boyut" erkekliği etkiliyor mu? > > >
Yayın tarihi: 18.07.2011
5484
dahafazlası
YORUMLAR

bulent ersoyda selulit yok mu yani )))

gurbetci 57 25.12.2011 04:31:52

sağlıklı ve temiz bilgiler için teşekkür ederim.

vildan_35 08.12.2011 17:53:01

mesanemizin daha büyük olmasına sevindim. :@

neo 30.07.2011 15:36:56

iğrenç

samet 19.07.2011 20:10:04
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.