"Ben erkeği yüzünden tanırım!"

"Ben erkeği yüzünden tanırım!"

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar erkeğin niyetinin ciddi olup olmadığını, iyi bir baba olup olamayacağını, hayata dair planlarını sadece yüzüne bakarak bile anlayabiliyor.

Chicago ve California Üniversitesinden uzmanların yaptığı bir araştırma, kadınların erkeklerle ilgili sezgileri konusunda ilginç sonuçlar ortaya koydu.

Araştırmaya göre, kadın erkeğin sadece yüzüne bakarak, çocuk sevip sevmediğini, nasıl bir ilişki için uygun olduğunu ve testosteron seviyesinin tahmin edebiliyor.

Araştırmada bir grup üniversite öğrencisinin testosteron seviyeleri ölçüldü. Ayrıca bebek fotoğrafları gösterilerek çocuklara ilgileri araştırıldı. Daha sonra kadın öğrencilere araştırmaya katılan erkek öğrencilerin resimleri gösterilerek, hangi erkekle kısa dönem ilişki, hangi erkeği evlilik gibi uzun dönem ilişkiler için tercih edecekleri soruldu. Kadınlar uzun dönem ilişkiler için çocuklarla en çok ilgilenen erkekleri seçti.

"Testosteron seviyesi yüksek erkekler daha çekici"

Kadınlar testosteron seviyesini de doğru tahmin etti. Araştırmaya katılan kadınlar testosteron seviyesi yüksek olan erkekleri daha çekici bulduklarını söyledi. Ancak tercihleri daha çok uzun ilişki yaşayabilecekleri çocukları seven erkeklerden yana oldu.

Araştırma kadınların tercihinin daha çok uzun süreli ilişki yaşanabilecek ve çocukları seven erkeklerden yana oldu.
Yayın tarihi: 20.07.2006
856
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.