Bekarlığınızın tadını çıkarın!

Bekarlığınızın tadını çıkarın!

Sevgilinizden yeni ayrıldınız ve bu zor dönemi arkadaşlarınızın yardımıyla atlatmayı umuyorsunuz, ancak onların hepsi kendi ilişkileriyle meşgul. Üzülmeyin, yeni bir <br/>sosyal rol edinerek bu yalnızlık sendromunu aşmanız mümkün.

Uzun zamandır devam eden duygusal ilişkiniz bitti ve siz kendinizi sudan çıkmış balık gibi hissediyorsunuz. Aşk bir yana, bütün zamanınızı birlikte geçirdiğiniz, ortak bir arkadaş çevresi edindiğiniz, hayatınızın en önemli alışkanlığı haline gelmiş olan insan artık yok. Peki ya en yakın dostlarınıza ne demeli? Hepsinin mutlu birer ilişkisi olması ve her yere sevgilileriyle gelmeleri, bu yıpratıcı dönemi daha da zorlaştırıyor. Üstelik taze bekar olduğunuz için belli ortamlara çağrılmıyorsunuz. Yoksa aşkınızın yanı sıra arkadaşlarınızı da mı kaybettiniz?

Yeni bir hayata başlarken
Bu yalnızlık ve kimsesizlik duygusundan kurtulmak ve arkadaş grubunuzdaki eski yerinizi almak için kendinize acilen yeni bir sevgili bulmanız gerektiğini düşünüyorsanız, hata ediyorsunuz. Hatta bu yapabileceğiniz en yanlış hareket olacaktır, çünkü sırf bu yüzden alelacele çıkmaya başlayacağınız bir erkekle mutlu olamayacağınız gibi, arkadaşlarınız sizi bu yeni erkekle kabul etmekte daha da fazla zorlanacaklardır. Peki o halde ne yapmalısınız? Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını kabul etmekle işe başlayabilirsiniz. Çünkü sevgilinizden ayrıldığınız anda grup içindeki sosyal rolünüz de değişti. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, belli noktaları dikkate alarak kendinize yeni bir sosyal rol edinmek...

Netlik: Yaşadığınız ayrılık ve duygularınız hakkında konuşmaktan çekinmeyin. Bu konu arkadaşlarınızla aranızda bir tabu haline gelmesin. Ayrıca yalnız kalmak mı, yoksa onlarla takılmak mı, yeni erkeklerle tanışmak mı, yoksa bir süre erkeklerden uzak durmak mı istediğinizi açık bir biçimde ortaya koyun ki beklentileriniz konusunda kafaları karışmasın.

Yardım: Arkadaşlarınızla yeni bir iletişim biçimine geçmenin en iyi yollarından biri de yaşadığınız deneyimden yola çıkarak onlara ilişkilerindeki sorunlar konusunda yardımcı olmanız. Yalnız bunu yaparken mümkün olduğunca objektif kalmaya ve kendi sevgilinizin hatalarını genellememeye çalışın. Aksi takdirde arkadaşlarınız onların ilişkilerini kıskandığınızı düşünür.

Farklı bir bakış açısı: Bugüne kadar sevgiliniz vardı ve arkadaş grubunuz sizi her yere birlikte çağırıyordu. Oysa artık bekar bir kadın olarak bazı eğlencelere dahil edilmiyorsunuz. O halde siz de grupla ilişkinizi değiştirin. Mesela bir gün sadece kadınları evinize çağırıp kızlar toplantısı yapın. Bugüne kadar sadece grupla birlikte görüştüğünüz kişilerle tek olarak buluşun. Böylece bu büyük grubun içinden küçük küçük, yeni arkadaşlıklar kurmuş olursunuz.

Açılma: Bekarlığın size getirdiği özgürlükten yararlanın ve çevrenizi genişletin. Farklı insanlarla tanışın, eski dostlarınızla buluşun, sizi yeni çevrelere ulaştıracak yeni hobiler edinin. Böylece bir şeylerle oyalanıp ayrılık acısını atlatmanın yanı sıra, eski arkadaş çevrenizde kendi başınıza da varlık gösterip kabul göreceğinizden emin olabilirsiniz.
Yayın tarihi: 25.05.2007
754
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.