Bekarlığın Keyfine Diyecek Yok mu?

Bekarlığın Keyfine Diyecek Yok mu?

Bu dünya böyledir, sevgilimiz yoksa illa olsun isteriz, kendimizi yalnız ve mutsuz görürüz. Peki sevgilimiz varsa, neler hissederiz? Eğer beraber olduğumuz biri varsa da gene tatmin olmayız, bekar olan, özgür olan arkadaşlarımıza imrenerek bakar, hep onlar gibi olmak isteriz. Yani gelin anlaşalım, öyle ya da böyle biz kadınlar kolay kolay tatmin olmayız, olamayız.

Peki biz gerçekten ne ister, neler hayal ederiz?
Öncelikle ilgi ve alaka bekleriz. Birileri bizi sürekli arasın, sorsun isteriz. Hafta sonları programlar yapılsın, beraber sinemalara gidilsin isteriz. Biriyle beraber olduğumuz zaman dış dünyadan ve özellikle de bekar arkadaşlarımızdan uzak kalır, daha çok çiftlerin olduğu ortamlara gireriz.

Bekar arkadaşlarımızla aramıza farkında olmadan bir duvar öreriz. Biz daha evcimen, daha sakin bir hayat yaşarken, onlar özgürlük tacı başlarında, kapı kapı dolaşıp, tek başına karar vermenin, istediği insanla görüşebilmenin ve ona çevrilen gözlerin keyfini çıkarırlar. Farklı hayatlar, farklı eğlenceler ve insanlar etrafında olsa da bekarlığında tatlı olduğu kadar ekşi taraflarıda vardır. Bazen her iki tarafta birbirine özenir ve yaşamdan sıkılmaya başladığından yakınır.

Oysa ikisi içinde bir tartı yoktur. Sadece her ikisininde avantaj ve dezavantajlarını göz önünden geçirip, kendinize yakın bulduğunuzu tercih edebilirsiniz.

Ayrıca unutmayın bekarlık kimi zaman bir ömür gibi gelse de, öyle ya da böyle aşk denen şey birgün kapınızı mutlaka çalacaktır. Önemli olan sizin o kapıyı nasıl açtığınızdır..
Yayın tarihi: 22.03.2002
878
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.