Bay Doğru ya da Bay Yanlış!

Bay Doğru ya da Bay Yanlış!

Doğru insanı buldunuz mu? Emin değil misiniz? Anlamakta zorlanıyor musunuz?

Güncellenme tarihi:
Bay Doğru ya da Bay Yanlış!

Dünyaca ünlü vücut dili uzmanı ve kitap yazarı Dr. Lillian Glass, 2012 yılı incelemelerinden kadınlara Bay Doğru’yu anlayabilmeniz için birkaç ipucu verdi. Dr. Lillian Glass bu yıl için doğru kişiyi bulup bulmayacağınız konusunda kesin bir şeyler söylemiyor ama ilişkinizi anlayabilmeniz için sizlere yardımcı olacak bazı şeyleri dile getiriyor. Dr. Glass açıklamasında bedenin asla yalan söylemeyeceğini, potansiyel partner adayınızın beden dilini anlayarak bir sonuca ulaşabileceiğinizi belirtiyor.

Sizden uzak bir yere yaslanıyorsa, ona doğru yakınlaştığınızda geriye doğru hamle yapıyorsa, ayaklarını sizin olduğunuz kısmın zıddına koyuyorsa, sizinle konuşurken avuçlarını sıkıyorsa ve size doğru jestlerini kullanıyorsa, gergin halini koruyorsa ya da bedeninde kasılma varsa, sizinle göz kontağını sürekli kesiyorsa, yüzünüze tam bakmıyorsa ve gülüşü yapaysa ne yazık ki yanlış adrestesiniz demektir.

Karşınızdaki insanın dürüst olmadığını anlamak için yine beden dili ile bu durumu ortaya koyabilirsiniz. Omuzlarını silkiyorsa, dudakları kuruduğu için dudaklarını ıslatmaya başlamışsa, dudaklarını ısırıyorsa, yutkunuyorsa ya da görülebilecek kadar sert yutkunuyorsa, ellerini oynatmak yerini kucağında sabit tutuyorsa, göz kontağını sınırlıyorsa, kıpır kıpırsa, burnu, kulağı, kafası kaşınıyorsa ve terliyorsa sizden bir şeyler saklıyor demektir.

Dr. Glass sadece bunlardan 1 ya da 2sine bakarak hemen karşınızdakini yargılamamanızı ve olaya genel açıdan yaklaşmanızı da ekliyor.

Yayın tarihi: 17.07.2012
1978
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.