Ayrılık sonrası hayata dönüş planı

Ayrılık sonrası hayata dönüş planı

Birisinin sizi beklediğiniz gibi sevmediği ortaya çıktığında, ayrıldığınızda kendinize fazladan sevgi ve ilgi göstermelisiniz! İçinizden gelmiyor ama aslında hiç de zor değil...

Zor zamanlarda kendiniz için ne yaptınız?

Niyetimiz sizi fâzla zorlamak değil, ama kendinize karşı kötü mü davranıyorsunuz yoksa hoş mu öğrenmenin zamanı geldi. Birisinin sizi beklediğiniz gibi sevmediği ortaya çıktığında, kendinize fazladan sevgi ve ilgi göstermelisiniz!


Eviniz az önce oradan bir kasırga geçmiş gibi mi görünüyor?

Cevap HAYIR ise: Tebrik ediyoruz. Belki bu sizi neşelendirmiyor, ancak kapıya ulaşmak için boş pizza kutularının üstünden atlamak zorunda kalsaydınız, sizi temin ederiz, kendinizi çok daha kötü hissederdiniz.

Cevap EVET ise: İşte yapmanız gerekenler: Ya HEMEN temizliğe başlamalı ya da temizlik için EN KISA ZAMANDA yardım bulmalısınız. Ya hemen işi ele alın ya da ahizeyi ve bir arkadaşınızı arayıp size yardım etmesini ya da yardımcı olabilecek birisini önermesini isteyin. Eviniz makul derecede derli toplu olmadığı sürece neşelenmeye başlayamazsınız bile. Kendini ezilmiş hissetmek kederli duyguları tetikler ve hayatta insanın çevresine bakıp da kendi evinde oturacak doğru dürüst bir yer bulamaması kadar kendini ezik hissetmesine neden olan az şey vardır.


Eski sevgilinizin eşyaları hâlâ evin dört bir yanında dolanıyor mu?

Cevap HAYIR ise: Gidişat pekiyi. Onun eşyalarının ortalıkta olması hiç de iyi olmazdı.

Cevap EVET ise: "Tatlım, daha ne bekliyorsun? Yapman gerekeni biliyorsun!" Geçmişe takılı kalmak size hiç iyi gelmeyecektir. İllaki saklamanız gereken bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız bir kutuya koyup dolabın en ücra köşesine kaldırabilirsiniz. Kendinize ve bir sonraki sevgilinize yer açmak için önce kalbinizde bir temizlik yapmanız gerekiyor ve en iyi başlangıç eski sevgilinizin gereksiz eşyasını ortalıktan kaldırmak.


Aynada kendinize bakmaktan korkuyor musunuz?

Cevap HAYIR ise: Hijyen ve giyim kuşam konularını yeniden ele aldığınızı tahmin ediyoruz. Bu hem kokunuzu alabilecek kadar size yakın olanlar hem de kendi öz saygınız için olumlu bir gelişme.

Cevap EVET ise: Hemen duşa girin. Saçlarınızı yıkayın ve fazla tüylerinizden kurtulun. Nemlendirici kullanın. Temiz giysiler giyin. Birazcık parfüm sürün. Kendinizi toparlamaya başlamanız için en uygun zaman bu. Temel gereksinimleri ihmal ederek ve berbat göründüğünüzü hissederek yola devam edemezsiniz.


Buzdolabında yalnızca içki, diyet gazoz ve hazır yemek mi var?

Cevap HAYIR ise: Dolaptaki parfüm, göz kremi gibi şeyler sayılmıyor ona göre; onları da hesaba kattıysanız yanıtı bir daha düşünün. Besleyici değeri olan yemekler de varsa doğru yoldasınız demektir. Bu arada, yediğinizden de emin olmak lazım.

Cevap EVET ise: Cüzdanınızı ve ceketinizi kapın ve hemen manavın yolunu tutun. Aklınızdan neler geçiyor, bedenin gereksinim duyduğu vitamin, protein gibi şeyleri ona vermediğiniz sürece (özellikle de bu koşullar altında) kendinizi daha iyi hissetmeye başlayamazsınız. Bedenle zihnin birbirine bağlı olduğunu unutmuş olabilirsiniz, ancak onlar hâlâ birlikte çalışıyor.


Koleksiyonunuzda son bir yıl içinde aldığınız tek bir CD var mı?

Cevap HAYIR ise: İflas etmiş ya da kendinize karşı biraz cimri davranıyor olabilirsiniz. Durum bunu gösteriyor. Müzik çok önemli. Ruhun gıdası ve birkaç tane yeni (ya da ikinci el) CD ekonomik buhranda bile sizi fazla zorlamaz. En azından bir arkadaşınızdan beğendiğiniz bir albümü kopyalamasını isteyebilirsiniz.

Cevap EVET ise: Dansa devam et
Şu ana kadar kendinize doğru dürüst davranmaya başiamadıysanız ya hemen başlamalısınız ya da bu konuda yardım almalısınız. Eski sevgiliniz gitmiş olabilir, ancak öz saygınızın da onunla birlikte gitmiş olması gerekmiyor. Kendinize iyi davranmaya başladıysanız, aynen devam...
Yayın tarihi: 01.05.2009
1428
dahafazlası
YORUMLAR

kişi kesinlikle ayrıldıktan sonra bazı düşünceleri ve duyguları kendi kafasında bitirmeli , yoksa evde bulunan eşyaları yada hediyeleri atmakla bazı düşünceleri de atacağını zannetmemeli , herşeyi psikolojik olarak beyninizde bitirirseniz kalbinizede hükmedersiniz.

dido119 15.05.2009 17:36:39

evet ayrılık zor.. belki insanın kendine gelmesi zor ama çaba göstermek gerek. çünkü kendimizi harap etmek yaşananları düzeltmek yerine daha da kötüye sürükler. eşyalar bence atılmamalı yada geri verilmemeli.. sadece ortadan kaldırılmalı.. çünkü gün gelecek ve o eşyalara baktığımızda canımız yanmayacak aksine aklımızda güzel hatıralar olarak kalacak!

melisa ballı 10.05.2009 18:52:16

bence olayı dramatize etmeye gerek yok.hayatta ilk ayrılan çift değilsiniz,son da olmayacaksınız.Güçlü olup,sonradan pişman olmamak için resetliceksin.Unutup gideceksin bu hikaye de bitti diyip Ve cok önemli bir dipnot;olayın kritiğini arkadaşlarınla ya da bilumum insanlarla yapmayacaksın işe yarıyo...

antimelankoli 07.05.2009 17:12:07

arkadaşlar ben de ayrıldım inanın ilk 2 hafta rüyalarımda görüyordum ve onunla uyanıyordum her sabah ağlıyordum ama dedim ki kendine gel. şimdi herşey güzel ayakta durmayı bilin ve ideallerinize yönelin. inanın hiç olmadığı kadar kariyerimde tavan yaptım ayrılmanın iyi tarafına bakın...

Hilalcan35 06.05.2009 19:41:23

İnanın hiç kolay diiill.. eğer gerçekten sewiorsan ne olursa olsun unutamazsın.. ben unutamadım 2-3 sene geçti ama unutamadım.. sewiorum işte.. gerçek sewgi snırım benimkii.. eşyalarını atsamda;kalbimden atmam onuuuu.. atamam.! eşyha sadece onu hatırlatır.. kalbimde ise onla yaşananlar hatırlatır..we arkadaşlar sewmek aynı zamanda nefret etmektir.. beN oNu çoK sewioruM ama bi o kdR da nefreT ediorm.. insan nefret ettiği kdr sewer ztN..

yaseMin 04.05.2009 19:02:09

kesinlikle onun olan herşeyi yırtar atarım..onun eşyalarını görmek bana acı verir çünkü..silerim onu tamamen yani

asdasdf 01.05.2009 19:00:06

yaşananlardan pişman olmam yaşanacaktır yaşanmıştır ileriye bakarım geçmişe sünger çekerim,ona ait eşyaları kendisine yollarım.

piksi59 01.05.2009 17:14:00

begenmedim çünkü daha küçügüm ve hiç bir şey anlamıyorum meraktan baktım öyşesinede yorum yaptım : )

betül 01.05.2009 14:31:10

ayrıldık ve sonunda bitti yani yeni başlangıçlar zamanı..... kitabı ters çevir ve erkeklerin kitabını tekrar okamaya başala herşey çöpe

nurdi 01.05.2009 13:12:54

Ayrılık sonrası O'nu bana hatırlatacak hiç bir eşyasını evimde tutmam. Evimdeki eşya düzenini bile değiştiririm. Hatta kapının zil sesini bile değiştiririm. O'nunla ilgili kimseyle hiçbirşey konuşmam yorum yapmam. Duygularımı kendime saklarım. O benim özelimdir, yaşanmıştır ve bitmiştir. Hayata yeniden sarılmaya çalışırım.

nstuzl 01.05.2009 12:09:31
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.