Ayrılığı avantaja çevirin!

Ayrılığı avantaja çevirin!

Sevgilinizden ayrıldınız, yıkıldınız. Ne kadar üzülürseniz üzülün, ağlamayı bir an önce bırakın ve artık kendinize zarar vermeyin. Unutmayın ki hayat devam ediyor. Hatta bunu avantaja çevirmeniz bile mümkün!

Güncellenme tarihi:
İster terk etmiş olun. İsterseniz terk edilmiş, fark etmez; ayrılığın hayatta yaşadığınız en zor tecrübelerden biri olduğunun farkındayız. Bu durumun tek iyi tarafı, üzüntüden birkaç kilo verebilecek olmanız.

Ayrıca artık her pazar futbol maçı seyretmek zorunda da kalmayacaksınız. Ayrılığın en kötü tarafı ise hayatınızın bir balon gibi patlayıp, söndüğünü hissetmenizdir. Ama eğer dişinizi sıkıp, ilişkinizde nelerin yanlış olduğu üzerinde düşünürseniz, kendiniz hakkında yeni şeyler keşfettiğinizi görecek ve sonraki ilişkinizin iyi gitmesini sağlayacak dersler aldığınızı fark edeceksiniz.

AYRILIK SiNYALİ: Birbirinizden uzaklaştınız

Belki tatsız bir ayrılık konuşması yapıp, acıklı şeyler yaşamadınız ama ister kendiliğinden o hale geldi ve eski günlerdeki ateşli aşıklar olmaktan çıkıp, yakın birer dost oldunuz. Hem zaten birbirinizin cümlelerinin sonunu daha en başından anlıyorsanız, konuşmaya ne gerek var ki?

İkisi de 27 yaşında olan Sema ve Özgür, üniversitede tanışmış ve okul bittikten sonra beraber yaşamaya başlamışlar. Sema, "Nişanlı değildik ama ben dahil olmak üzere, herkes evlenmemizin an meselesi olduğunu düşünüyordu" diyor, "Özgür, 25. doğum gününde, ayrılık konusunu açtı ve aslında beni çok sevdiğini ama ikimizin de sadece duygularımızla hareket ettiğini düşündüğünü söyledi. Bir yılını İngiltere'de geçirmek gibi bir hayali olduğunu söyleyerek, -ki, benim o ana kadar böyle bir hayali olduğundan haberim bile yoktu, ilişkimize noktayı koydu" diye anlatıyor.

ALDIĞINIZ DERS: Heyecanı devam ettirin

İnsanlar değişir; özellikle de çalışmaya, yeni insanlarla tanışılmaya başlanan ve yeni tecrübeler edinilen 20'li yaşlarda. Kısacası büyüme döneminde. "Dönüp geriye baktığımda, 20 yaşında arzu ettiklerimin, aslında istediklerim olmadığını fark ettim. Yıllarca beraber olmayı planlarken, benden ayrılma cesaretini gösterdiği için; Özgür'e çok teşekkür ederim" diyor Sema.
Ama Beckham'lardan bile daha uzun süredir beraberseniz, ilişkiniz için çaba göstermekten sakın vazgeçmeyin. Victoria hâlâ kocasının Dünya Kupası'ndaki maçlarına gitmeye devam ediyor. İlişki danışmanı Northam, geçireceğiniz romantik anların önüne geçen günlük işlerinize zaman zaman ara vermenizi öneriyor. Northam, "Eğer önceki ilişkiniz, siz çaba göstermediğiniz için bittiyse, bir sonraki ilişkinizde yeni yollar deneyerek, heyecanı ayakta tutmaya çalışın" diyor.

Diğer ayrılık nedenleri ve almanız gereken dersler >>>>>>

Yayın tarihi: 05.02.2009
3225
YORUMLAR

Bugüne kadar bende dürüstüğümün hiç faydasını görmedim ama böyle olmaya da devam edeceğim.Yalan ve riya her kötülüğün başı çünkü...

Elif Aydın 02.03.2009 11:46:09

ya ben bu yasıma geldım durustlugum kadar durust bulmadım ama ne yapacagım bılmıyorum ama nasıl olacagını bılmıyorum bana yardımcı olunuz

mehmet nuri konca 14.02.2009 14:00:15

seni seviyorum sevgililer günün kutlu olsun

leylademir 14.02.2009 07:41:26
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.