Ayrıldık "demesi kolay"

Ayrıldık "demesi kolay"

Meraklı arkadaşlar ve aileler... Ayrılmanızdan daha da zor bir durum: Neden ve nasıl sorularını cevaplamak! Bir o kadar da sıkıcı... İşte bu kıskaca girmeden, kimseyi kırmadan söyleyip kurtulma stratejiniz.

Güncellenme tarihi:
Ayrıldık "demesi kolay"
İNSANLARA NASIL VE NE ZAMAN SÖYLEMELİ

İlk birkaç gün insanlara olan biteni anlatmaya pek hevesli olmasanız da şu aralar ya da yakın gelecekte koşullar bunu yapmanızı gerektirecek. Gazetelerde "Terk edildim kalbim kırık" ilanları vermeniz gerekmiyor, ancak insanları yavaş yavaş haberdar etmeniz de önemli.

Olan biteni anlatmanın en iyi yolu karşılaşma anında söylemektir (yakın arkadaşlar ve aile üyeleri bunun dışında kalıyor, çünkü onlara daha önce yapmadıysanız bile şimdi telefonla arayıp haber vermeniz gerekir).

Önceden birlikte planladığınız davetlerde o sanki şehir dışına çıkmış ya da hastaneye yatmış gibi davranmayın. Şu anda söyleyemeyecekseniz, vazgeçin, ancak bir dahaki sefere ayrıldığınızı açıklayın.

İnsanlar size onun nasıl olduğunu sorduklarında ya da bu hafta sonu birlikte neler yapacağınızı merak ettiklerinde, çok üzüleceğinden endişe ettiğiniz biri söz konusu değilse ya da kendinizi koyvereceğinizden korkmuyorsanız gerçekleri anlatın.

İnsanların sizi ikide bir arayıp birlikte bir yerlere davet etmelerini ya da sürekli onun ne alemde olduğunu sorup durmalarını ve sizi üzmelerini istemezsiniz. O yüzden ertelemeye ne gerek var? Yalnızca "biz ayrıldık", diyeceksiniz. Bu kadar basit. Söyledikten sonra kendinizi harika hissedeceğinizi falan sanmayın, ama söylemeniz gerek.

Birlikteliğiniz uzun sürdüyse ve birlikte takıldığınız pek çok ortak arkadaşınız varsa işler biraz daha karmaşık olabilir. Ortak arkadaşlarınızı bir miktar ihmal etmenizi ve ilişkiye başladığınız sırada sizin takımınızda olan ve ilişkiden de sizinle birlikte ayrılacak gerçekten size ait dostlara yönelmeniz doğru olacaktır.

Tabii ki ilişki sırasında birlikte edindiğiniz ortak dostlarınız arada bir sizi arayacaktır. Onlara da diğerlerine davrandığınız gibi davranın. Ayrılıktan haberleri yoksa ikinizi birlikte bir yerlere ya da bir şeyler yapmaya davet ettiklerinde olan biteni söyleyin. Kendinizi biraz daha güçlü hissedene kadar olayları onlarla uzun uzadıya tartışmaktan kaçının.


İNSANLARIN TEPKİLERİNİ NASIL KARŞILAMALI >>>>>>
Yayın tarihi: 24.03.2009
2194
dahafazlası
YORUMLAR

erkekler kızların kalbini kırarlar neden acaba demisin fatma peki kızlar nenedek erkekleri dinlemez üzerler acı cektirirler?_?????

mehmet 30.04.2009 00:13:34

okadar buyuk sorunları atlattık anlaşamıoruz diyerek terketti beni 4 ay önce. sonra arkadas gbiydik arada bi mrk ediordu arıodu sonra ne olduysa benden uzak dur arama bir daha dedi fakat ben ona birlikteyken bi söz vermiştim ayrılmayacagım bitmeyecek bu sewgi ve hala onu bekliorum yoktan yere terkedildigimi bile bile ....

htc43 29.04.2009 23:08:48

aman boş işler bu aşkmış meşkmiş evlilik falan bekarlık sultanlıktır aşk acıdan başka bişe deil en güzel duygu die düşünürsünüz sizi hiç beklemediğiniz bir anda üzer neye uğradığınızı şaşırırsınız!benden bu kadar...:D

... 29.04.2009 21:08:42

bazı erkekler bırakır bazıları sürdürür ama evleneceğin adam mutlaka dürüst olmalıdır çünkü gece yarısı geldiğinde sorunun cevabını versin

ilayda taş 29.04.2009 18:56:44

bayanlar ceren i dinleyin kazanın. ceren kazanmayı biliyo erkeği..

hHakan Türk 29.04.2009 17:30:29

SENİ ÇOK SEVİYORUM ENDER BENİ BİR BAŞIMA BIRAKMA!!

su 29.04.2009 17:26:08

kimseye seni sevdiğimi cesaret edip te söyleyemiyorum dye hep şikayetçiydin ya .o cesareti alacak güveni etrafımdakilerden bulamıyordum .şimdi haykırıyorum :ENDER seni deli gbi seviyorum!!S.U. NOLUR KNDİNE DE BNA DA ACI ÇEKTİRME :((UZAKLIK BİZİM SEVGİMİZE 3,5 YIL ENGEL OLAMADIYSA BUNDAN SONRA DA OLMASIN!

su 29.04.2009 17:23:51

kendisine zaman vermemi istiyor zaten uzak şehirlerdeyiz görüşmeyince bu sefer uzaklığın da getirdiği sorun yüzünden soğukluk olmayacak mı?nolur birileri bşeyler sölesin noluuuurrrrr:(:(gün be gün eriyorum:((((hep kndisini sevdiğimi kmseye söleyemediğimden şikayet ederdi.ama bnm o kadar serbest davranmaya gözümün keseceği bi ailem ,bi çevrem yoktu.burdan en azından yorumları okuyanlara duyuruyorum :ENDER seni deli gbi seviyorum .!!

su 29.04.2009 17:13:37

ceren ak adlı yorumcu gerçekten çok güzel ve önemli bi konuya değinmiş.uzaklık işin içine girdiğinde sürekli görüşemiyorsun maddiyat da varsa en fazla senede 2 defa görüşebiliyorsun onun dışında internet ve telefon...yetmiyo işte :(bn de aynı şeyi yaşadım hala da yaşıyorum 4 gündür içim acıyo çünkü 4 gün önce sevdiğim kişi bu kararı bna açıkladı .bn istanbuldayım o amasyada .4 günden beri hayat bnm için bişey ifade etmiyor.ona bundan sonra hayatına grecek kişinn onu bnden de çok mutlu etmesini istediğimi söleynce de artık hayatına kmsenn girmeyeceğini sölüyor ama yalvarmama rağmen de dönmüyor.

su 29.04.2009 17:05:53

bekara karı boşamak kolay birde evlesin göreim

karadenizin şirin ilinden samsunlu 29.04.2009 16:52:11
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.