Ata binmeyi sevişmeye tercih ederim!

Ata binmeyi sevişmeye tercih ederim!

Issız Adam, son zamanlarda gördüğüm en etkileyici film. Başrol oyuncusu Cemal Hünal da son zamanlarda tanıdığım en etkileyici adam. Aman Allah'ım ayıldım bayıldım bu röportajı yaparken ben ona!

Oyunculuğu kadar kişiliğinden de etkilendim, beyninin çalışma biçiminden, kendini ifade etme halinden, doğaya olan düşkünlüğünden. Bir kere kimselere benzemiyor, Allah'ın unuttuğu bir yerde 2 at, üç kedi, 4 köpek yaşıyor. Ahırı kendi elleriyle yapmış, atlarını bir güzel oraya yerleştirmiş, İstanbul'a geliyor işlerini hallediyor, sonra vınnnn köyüne. Aile hikayesi de, aile bireylerinin birbiriyle ilişkisi de süper. Erkek kardeş çizgi film yapıyor, anne tasarımcı ve iç mimar, baba yarış için yelkenli tekne tasarlıyor. Cemal Hünal da İngiltere'de tasarım, Amerika'da oyunculuk okumuş. Aynı zamanda aşçı. Tam Zazie'yi açıyor ve kendini lokantasına verecek; kader ağlarını örüyor, önce Ulak filminde rol alıyor, derken Antakya'da çekilen Asi dizisi başlıyor, son olarak da Çağan Irmak'ın Issız Adam'ında bizi kendisine aşık ediyor. Antakya'daki köy evini, atlarını, ahırını bu kadar çok anlatan birini, evet haklısınız orada görüntülemek gerekirdi, sizin için bunu da yaptık. Leonard Cohen gibi sesi var ve çok güzel şarkı söylüyor, ama henüz şarkıları bir CD olarak veremiyoruz. Kim bilir belki bir gün onu da yaparız...


Olay filmin olay başrol oyuncusu! Sizi tanıyabilir miyiz?
-Çocukluğum Maçka'da, dedemin yaptığı ve kendi adını verdiği bir apartmanda geçti, Cemal Hünal Apartmanı'nda. İnsanın kendisiyle aynı adı taşıyan bir apartmanda büyümesi eğlenceli oluyor. Fırlama bir çocuktum. Öyle böyle değil, gerçek bir piç. Okuldan atılmasına hep ramak kalan, her an kafası muzurluğa çalışan...

Anne- baba nasıl tipler?

- Baba tam bir Rönesans adamı. Klasik gitar çalar. Güzel şarkı söyler. Çok iyi yağlıboya yapar. Aynı zamanda doğa adamı. Himalaya'ya tırmandı. Everest Kamp 7'ye kadar çıkmışlığı var. Çok iyi yelkenci. Yarış için yelkenli tekne tasarlar. Alman Liseli. İktisat okumuştur. Bir zamanlar Türkiye'nin en büyük tekstilcilerinden biriydi. Her şeyi bilen adam. Yemekten anlar, şaraptan anlar. İyi yemek yapar.

Nasıl oluyor tüm bunlar?

-Oluyor valla, meraklı ve sürekli kendini eğitmeye devam ediyor.

Siniri bozulur mu insanın böyle bir babayla?

-Aksine, müthiş teşvik edici bir şey.

Anne?

-İç mimar, tasarımcı. Burayı (Zazie'yi) annem yaptı mesela. Sonradan çalışmaya başladı, ama acayip başarılı oldu. Rafine zevkleri olan bir kadındır. Andrew Martin, review olarak çıkardığı bir kitapta anneme 6 sayfa yer ayırdı.
Yayın tarihi: 18.11.2008
3382
dahafazlası
YORUMLAR

ne kadar şanslı bir adam...hayat ona hep güzel şeyler sunmuş...

ece naz 03.12.2008 13:44:57

Gerçekten hayat hikayesi hiç kimselere benzemiyor. Kendisi Yengeç burcu olmalı

Eylem 19.11.2008 14:29:28
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.