Aşkınızı haykırmanın tam zamanı!

Aşkınızı haykırmanın tam zamanı!

Kalbiniz yerinden çıkacak gibi atıyor ve siz deli gibi aşıksınız. Peki ya bunu karşı taraf biliyor mu?

Nedense sevdiğimizi söylemekten hep kaçınırız. O iki kelimeyi, "Seni Seviyorum" demeyi korkularımıza esir edip söylemeyiz. Söyleyememenin acısıyla hayatımızı kayıp zamanlara bırakırız.

Peki bizi korkutan ne? Neden duygularımızı açıklayamayız. Sevmek sevilmek hayata anlam katan, yaşamımızı güzelleştiren duygular değil midir?

Sevdiğimizi söylediğimizde reddedilme duygusu ağır basar. Ama bunu sormadan bilemeyiz ki... Ya reddetmezse, kabul ederse, oda aynı duyguları taşıyorsa. O zaman söylemediğiniz için kaybedeceğiniz zamanı hiç düşündünüz mü?

Elinizdeki mutluluk fırsatını kaçırmış olmayacak mısınız? Denemeden sonucu bilemezsiniz. Korkularınızın üzerine gitmek zorundasınız. Kabul etmese bile bu dünyanın sonu olmaz.

İçinizdeki şüphelerden, belirsizliklerden kurtulursunuz. Kabul etmemesinin nedeni öğrenirsiniz. Denemekten, söylemekten korkmamalısınız. Belirsizlikler içinde yaşamak insana daha ağır gelir.

Birde birlikte olduğumuz insana onu sevdiğimizi söylemeyiz. Sevsek bile anlamasını bekleriz. Neden? Karşımızdaki insan müneccim mi? İnsan duygularının okşanmasından hoşlanır. Değer verildiğini, sevildiğini duymak ister.

Türlü hareketlerle sevgimizi anlatmaya çalışır da bir türlü söylemeyi beceremeyiz. Öyle anlar gelir ki sevgimizi anlatmak için en zor işleri yaparız da söylemeyiz. Aslınca sadece seni seviyorum desek her şey daha kolay hallolacak. Bunu görmeyiz.

Acaba sevdiğimizi söylemekten utanıyor muyuz? Sevmenin utanılacak nasıl bir tarafı olabilir ki? Dünyanın en güzel duygusunu yaşamak varken uzak kalmak neden? Sevin ki hayatınızın bir anlamı olsun. Yaşamınız güzelleşsin. İçinizde ki korkuları atın. Sevginize sahip çıkın.
Yayın tarihi: 06.12.2006
1706
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.