Aşkınıza heyecan katın!

Aşkınıza heyecan katın!

Aşk ilk başlarda bilinmeyene doğru bir yolculuk gibidir, zaman geçtikçe de bilinmeyenler yerini alışkanlıklara bırakır. Bu da ilişkinin rutinleşmesine rol açar. Bilinmeyen yerlere düzenlenen yolculuklarsa ilişkiye yeniden heyecan katar.

Uzmanlara göre aşk ilk başlarda bilinmeyene doğru bir yolculuk gibidir. Ancak zaman geçtikçe bilinmeyenler yerini alışkanlıklara bırakıyor. Bu da ilişkinin rutinleşmesine yol açıyor. Bu nedenle bilinmeyen yerlere düzenlenen ufak yolculuklar ilişkiye tekrardan heyecan katıyor!

Sevgilinizin önüne ufak engeller çıkarın!
Bir insan aşık olduğunda kendisini olması gerektiği gibi gösterir. Ancak zaman geçtikçe, alışkanlıklar ağır basmaya başlar. Ayrıca ilişkinin başlarında insanlar her engeli aşmaya çalışır. İlişkinin tekrardan eskisi gibi olması için sevgilinizin önüne ufak çapta engeller çıkarın! Böylece sevgiliniz tekrardan mücadele etmeye başlayacaktır!

Ortak amaçlar belirleyin!
İlişkinin başlarında birçok ortak amaç olur! Sevgililer birlikte tatile çıkma, aynı eve yerleşme gibi ortak hayaller kurar! Fakat zaman geçtikçe bütün hayaller gerçekleşir ve geriye rutinlik kalır. Uzun süredir birlikte olan çiftlerin bunları aşması gerekir. Uzmanlar birlikte spora başlayan çiftlerin birbirlerini tekrardan tanımaya başladıklarını ifade ediyor. Bunun nedeni de çiftlerin ilişkilerine baskı yapan negatif enerjiyi sporla yok ediyor olmalarından kaynaklanıyor.

Yer değiştirin!
Uzun süre birlikte olan çiftlerin bir başka sorunları da alışkanlıklardır. Alışkanlıklardan kurtulmak için sevgilinizle yer değiştirebilirsiniz! Örneğin masanın diğer ucuna oturabilir, yatağın diğer tarafına yatabilir ya da alışverişe giderken bambaşka bir yol izleyebilirsiniz. Ayrıca görev paylaşımında değişiklikler yapabilirsiniz!

Bırakın düşünceleriniz delirsin!
Uzmanlar hiç kimsenin göründüğü kadar normal olmadığını ve herkesin içinde delilik olduğunu vurguluyor. Siz de hayal gücünüzü bırakın delirsin! Bunun en basit örneği sevgilinizle birlikte çocuk olun! Akşamüstü parka gidin ve çocuklar gibi eğlenin! Ayrıca yaptığınız hatalara gülün... Kısacası içinizden geldiği gibi davranın!

Maceraya atılın!
Birçok araştırmanın sonucunda tehlikeli bir olay atlatan çiftlerin daha uzun süre aşk yaşadıklarını ortaya çıkardı. Bunun nedeni de heyecan verici olaylarda hormonların da deliye dönmesidir! Bu nedenle dağcılık eğitimi alabilirsiniz! Bu şekilde birbirinizin hayatından sorumlu olduğunuzu hissedersiniz. Bu da ilişkinize her şeyden çok daha iyi gelecektir!

Eski duygularınızı gün ışığına çıkartın!
Evliyseniz, tekrardan evli değilmiş gibi davranın! Sanki birbirinizi yeni tanımaya başlıyormuşsunuz gibi davranın! Eski fotoğraflara bakın ve eskiden dolaştığınız yerlere gidin.
Yayın tarihi: 05.12.2007
1681
dahafazlası
YORUMLAR

Biz bayanlar daima masum iyi düşünen ılımlı yaklaşan özveri olan görmemezliğe gelen her zaman alttan alan körü körüne bağlanan kısaca anamızdan gördüğümüz gibi yaşayan saf ve masum insanlarız ama karşımızda olan karşı cinsler hep menfaat peşinde günlük arzular peşinde koşan ve kısacası saf ve masum duygulu bayanları kulaanmaya çalışan klişilerdir. herzaman unuturlar ama yapan kendine yapar çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüde yakalanır herkes yaptığından utanır kendine yapılmak istemediğin bir şeyi kimseye yapıp canını yakmıcaksın bayanlar sizlerde gözlerinizi açın artık at gözlüklerinizi çıkarıp maymunlkarın farkına varın

Seçil 23.12.2007 20:16:45

Erkeklerı aldatırsan senden ıyı sı olmaz cünku onlar bundan anlıyorlar.nıye dıye sorcak molursanız ben hep sadık kaldım ama hep aldatıldım.aldatmadan aldatıldı oldum.sızın gıbılerden nefret edıyorum

Sngel 23.12.2007 20:10:04

GErçekten bunlar uygulanırsa biraz sevgi ve saygıda varsa herşey halledilmiş demektir...

Cadı 09.12.2007 16:28:29

Çok iyi öneriler.ilerde bana yönvericek sözler teşekkürler

Sude Yılız 05.12.2007 09:35:45
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.